Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Вивих зуба

02.06.2020

Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому витримувати велике навантаження при переживанні їжі. Але в результаті сильного механічного впливу може статися вивих зуба, коли він частково відхиляється від нормального стану або повністю випаде.

Вивих зуба

Сучасна стоматологія має методики лікування, які дозволяють повернути такий зуб в нормальне положення і відновити сполучні тканини. Все залежить від того, наскільки була пошкоджена щелепа в результаті перенесеної травми.

Причини і наслідки

Єдина причина вивиху зуба - механічне пошкодження, найчастіше це:

 • удар, удар, падіння і аналогічні травми;
 • вивих під час жування їжі, якщо вона виявилася дуже жорсткою або в їжу потрапило чужорідне тіло;
 • неправильно проведена операція з видалення зуба, коли зміщення піддається сусідній зуб;
 • з вини пацієнта, наприклад при спробі відкрити зубами пляшку, розкусити якийсь предмет, підняти вантаж і т.п.

Такі травми можуть призвести до:

 • повною втратою зуба;
 • викривлення або вкорочення кореня;
 • відмирання нервових закінчень (пульпи);
 • освіту гранульоми, кісти;
 • запальні процеси в тканинах пародонта;
 • припинення формування зуба, запуск процесів по розсмоктуванню кореня зуба.

Крім перерахованих вище наслідків виникають передумови для зміни прикусу, а також підвищується ймовірність втрати сусідніх зубів.

Види вивиху

Травма зуба у вигляді вивиху може бути трьох видів, їх поділяють на:

 1. Частковий. Зуб зміщений щодо лунки, може бути повернутий на невеликий кут. Знижується стійкість зуба, при натисканні на нього відчувається біль. Десна пошкоджена, спостерігається припухлість і невелика кровотеча.
 2. Вколоченний. В цьому випадку зуб залишається в своєму ряду, але занурений в кісткову тканину на частину коронки. Візуально пошкоджений зуб нижче сусідніх, може лише незначно визирати з ясен. Слизова оболонка порожнини рота порушується, ясна може кровоточити.
 3. Повний. При такому вивиху зуб може випасти відразу або найближчим часом, тому що утримують його тканини сильно пошкоджені, а корінь майже вийшов їх кісткової тканини. Зуб сильно хитається, навіть якщо до нього легенько доторкнутися мовою. Лунка зуба заповнена запеченою кров'ю або ще кровоточить.

Незалежно від виду травми в кожній з цих ситуацій є можливість зберегти зуб, головне відразу звернутися за допомогою до стоматолога. Звернемо вашу увагу, що потрапити на прийом до лікаря слід негайно протягом 30-60 хвилин. Якщо ж ви просто сплануєте візит в клініку на найближчий вільний день, тоді шанси зберегти зуб зменшуватися в кілька разів.

Способи лікування

Методика лікування безпосередньо визначається типом вивиху, але на початку завжди проводиться діагностика на предмет можливості зберегти зуб. Після цього можна переходити до самого лікування.

При частковому вивиху стоматолог проводить лікування за наступною схемою:

 1. Зуб повертається на своє місце і нерухомо закріплюється за допомогою спеціальної шини з пластмаси і дроту, яка накладається на пошкоджений і сусідні здорові зуби. Після того як будуть відновлені тканини зуба, що відповідають за його утримання в яснах, шину знімуть.
 2. Лікування тканин пародонта, промивка обеззараживающими препаратами, введення лікарських засобів, повернення ясна в нормальне положення.
 3. Оцінка стану пульпи, встигла вона відійти до повернення зуба на місце чи ні. Якщо нервові тканини загинули, то зуб розкривають, чистять і пломбують канали. Пульпа може відмерти і після завершення лікування, тому після подібних операцій за її станом спостерігають найближчі пару місяців.

Якщо зуб вколочена в кісткову тканину, то для його лікування:

 1. Оцінка пошкодження альвеолярних тканин і деформації кореня зуба. Це важливо, адже зуб потрібно не просто вийняти з кісткової тканини, а зробити це максимально акуратно, щоб не пошкодити її ще більше, а також не зачепити сусідні.
 2. Повернення зуба на належне місце, з дезінфекцією лунки і введенням в неї препаратів прискорюють загоєння кісткової тканини.
 3. Фіксація зуба в одному положенні і перевірка стану пульпи. Решта заходи аналогічні наведеним в попередньому пункті.

При повному вивиху (втрати зуба) проводиться реплантації, вона можлива навіть якщо пацієнт приніс в клініку зуб в буквальному сенсі в кишені:

 1. Чистка зубною лунки від згустку крові і обробка антисептиками.
 2. Лікування зуба від карієсу при наявності інфекції і інших захворювань, видалення нервових закінчень і пломбування каналів. Повна дезинфекція.
 3. Установка зуба на природне місце і фіксація, медичне лікування ясен.
 4. Контроль за процесом приживлення відновленого зуба.

Для успішного проведення реплантації слід звернутися в клініку відразу після отримання травми, рахунок йде фактично на хвилини. Чим більше пройде часу, тим вище ризик початку процесу резорбції кореня зуба, коли він просто розсмоктується.

Вивих зуба
Вивих зуба400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/vyvyh-zuba
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги