Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Видалення зубів мудрості

Стоматологи називають щасливчиками людей, у яких відсутні зуби мудрості. Згідно з діючими канонами в них немає ніякої необхідності для організму, а ось прорізування нових зубів у віці 17-25 років, може доставити ряд незручностей.

Основні показання для видалення зубів мудрості це порушення нормального положення сусідніх зубів, пошкодження щоки і гнійне запалення в яснах. Кращим способом лікування вважається видалення зуба мудрості, цю операцію вам проведуть в стоматологічній клініці Plombir Dental. Наші стандарти лікування відповідають міжнародному рівню.

Видалення зубів мудрості
Видалення зубів мудрості400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-09-03https://plombir-dental.com.ua/vydalennya-zubiv-mudrosti

Зуби мудрості - можливі проблеми, лікування та видалення

 

Далеко не всі пацієнти стоматолога можуть точно сказати, де в зубному ряду розташовуються моляри, а де знаходяться різці. Однак абсолютно кожен знає розташування зубів мудрості, а можливо вже і встиг ними обзавестися.

Зуб мудрості чимось схожий на нелюбимого родича: вилазить, коли йому захочеться, розміщується, як йому зручно, часто приносить одні неприємності і, в підсумку, від нього намагаються позбутися.

З точки зору стоматології - це третій моляр, значно відрізняється від побратимів по будові, місцем прописки і термінів прорізування. Він часто заважає ще до появи, адже не має молочного попередника і заздалегідь підготовленої лунки. Йому доводиться самостійно прокладати шлях через кістку і м'які тканини, без Гугла і розумного навігатора. Напевно тому і розташування, і саме положення зуба часто виявляються неправильними.

 

Сучасна наука визнає зуб мудрості рудиментарним органом, тобто не особливо корисним доповненням, який втратив своє значення в ході еволюції. Його зачатки можуть з'явитися в ранньому дитинстві, але пробиватися наверх зуб починає тільки в районі 16-25 років, а до деяких «не спадає» зовсім, це також вважається нормою.

 

Чи варто видаляти зуб мудрості? На цю тему іноді сперечаються навіть самі стоматологи. З одного боку, якщо він прорізався правильно, зайняв належне йому місце і не турбує - то і чіпати його не варто. З іншого - без нього теж жилося непогано. До того ж, після прорізування можливі захворювання ротової порожнини і різні ускладнення. Наприклад, якщо новий зуб вирішить, що місця йому замало і він заслуговує більшого, він може потіснити сусідів, зрушуючи зубний ряд і провокуючи деформацію.

Видалення зуба мудрості має свої нюанси і ускладнюється великою кількістю коренів - до 5 штук. Коріння ці можуть бути міцними і звивистими, міцно триматися за кістку і лякати недосвідчених хірургів-інтернів. Але пацієнтам переживати не варто - лікар високої кваліфікації точно знає, як з ними домовитися і яку техніку застосувати, щоб провести операцію швидко і найменш травматично.

 

У яких випадках потрібно видаляти зуб мудрості

Список показань до видалення «вісімки» навіть більше, ніж причин для його збереження.

Ось деякі з них:

Фізичне незручність від прорізався зуба - наприклад, якщо зуб розташувався не зовсім правильно, травмує мову, щоку;

Освіта карієсу або інших захворювань порожнини рота. За вісімками важко доглядати зважаючи на їх далекого розташування. Карієс має властивість швидко поширюватися, тому в цьому випадку зуб необхідно оперативно видалити;

Анатомічно неправильне положення зуба - буває, що після довгої дороги «наверх» зуб вирішує прилягти на бік і пару років відпочити, тим самим завдаючи масу незручностей;

Якщо третій моляр впливає на прикус і положення інших зубів;

У разі, якщо зуб занадто довго не прорізається \ або прорізування часткове.

Одним з важливих показань до видалення «вісімки» є перикоронарит. Це гостре запалення ясен навколо частково прорізався зуба. Чому він виникає і чим загрожує?

Що таке перикоронарит

Як уже згадувалося, новий зуб мудрості не з'являється з нізвідки. Він поступово проступає через кістку, м'які тканини ясен, слизову, ніж часто викликає біль, неприємний свербіж і навіть температуру. Під час цього процесу ясна може деформуватися, утворити кишеню (його ще називають «капюшоном»), який нависає над частково прорізається зубом.

У цієї кишені є неприємна особливість - в ньому накопичуються залишки їжі. Не дивно, що бактерії ротової порожнини збираються там на вечірку а-ля «шведський стіл», що призводить до запалення і появі абсцесу. Якщо натиснути на запалену ділянку - гній виходить назовні.

 

Перікоронаріт частіше виникає біля нижніх вісімок і локалізується навколо одного зуба. Процес супроводжується болем та іншими неприємностями різного ступеня вираженості.

 

Симптоматика гострого перикоронарита включає підвищення температури, збільшення сусідніх лімфовузлів (наприклад, шийного або подчелюстного), загальне нездужання.

Хронічний або рецидивний перикоронарит приходить, якщо гострий приступ вдалося приглушити, але проблема залишилася невирішеною і систематично про себе нагадує. Симптоми при цьому виражені не так сильно, проте стоматолог без туди помітить запалення при візуальному огляді.

Ігнорувати захворювання не варто і обійтися простим знеболюючим в даному випадку не вийде. Гній, спочатку зібрався під капюшоном ясна третього моляра, може поширюватися і на інші тканини. У підсумку це може призвести до великим патологічним процесом, ураженням щелепної кістки, щоки і шиї. У занедбаному стані перикоронарит може привести до ангіні Людвіга - небезпечного для життя захворювання.

У терапії перикоронарита використовуються знеболюючі гелі, але основне лікування полягає в усуненні джерела проблеми - видаленні зубного нальоту, самого зуба, резекції ясна. Метод вибирається відповідно до тяжкості і занедбаністю проблеми, тому не варто відкладати візит до стоматолога при перших же симптомах.

Хірургічне видалення зуба - у чому складність?

 

Видалення вісімок практично завжди вважається складною операцією. Простий вона може бути всього в декількох випадках, наприклад, якщо у пацієнта запущений пародонтоз - нарушення, при якому зуб і сам ледве утримується в кістки. В такому випадку попросити його «на вихід» не складає особливих труднощів.

Видалення верхніх молярів частіше проходить легше. Для нижніх вісімок може знадобитися розріз ясна з подальшим ушиванням тканин, тому що зуби мають більш розгалужену кореневу систему, часто вони чіпляються за кістку, як рибальські гачки.

Набір інструментів, який використовується під час операції, також залежить від рівня складності. Іноді досить анестезії і щипців, а деколи доводиться задіяти весь арсенал хірурга-стоматолога.

Так чому ж видалення зуба мудрості вважається складною процедурою?

  • По-перше, роль відіграє розташування вісімок. До них не так то просто дістатися, а людський рот має свої межі розкриття. Тому в процесі бере активну участь додаткове обладнання та особистий досвід лікаря.
  • По-друге, саме положення зуба ніяк не полегшує завдання. Іноді особливо «спритні» моляри проростають навіть в задню щелепних кісток або можуть вростати в корінь сусіднього зуба. Положення «приліг відпочити» - ще вона поширена патологія. Зуб повністю лягає на ясна, при цьому його коріння можуть перебувати паралельно або перпендикулярно своєму господареві. Іноді для вилучення коренів їх доводиться дро-бити і діставати по шматочках, що приносить мало радості як хірурга, так і пацієнту.
  • Якщо проходить видалення непрорізавшихся молярів - може знадобитися розріз не тільки ясна, але і кістки, інакше доступ до зуба отримати не вдасться.
  • Часом коріння зуба знаходяться близько до гайморової пазухи або нижньощелепного нерва. При такому екстрагуванні потрібно проявляти особливу обережність, тому що существует ризик серйозних ускладнень.
  • Утвореня кісти, пошкодження кісткової тканини та інші захворювання також ускладнюють операцію.

Подібні процедури, коли зуб має аномальне будова і розташування, називаються атипічних видаленням. Атипове видалення зуба мудрості - це завжди складна операція, котра вимагає великого досвіду і кваліфікації щелепно-лицьового хірурга.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видалення зуба - не останній крок

Без сумнівів, в перспективі видалення проблемного зуба мудрості дозволить забути про муки і повернутися в звичне життєве русло. Однак до цього ще необхідно дійти. Спочатку пацієнта чекає відновний період, перебіг якого також багато в чому залежить від стану здоров'я в цілому, проходження рекомендацій і кваліфікації лікаря.

Якщо процедура видалення пройшла легко і швидко - відновлення також буде досить коротким. Головне, не заважати кров'яному згустку закрити пролом, що утворився і дати йому обрости новими тканинами. У цей час необхідно особливо стежити за гігієною ротової полості, уникати потрапляння їжі в лунку, уникати виполасківанія згустку і строго слідувати рекомендаціям лікаря.

У випадку зі складним атиповим видаленням все не так чарівно. Після розтину ясна тканини вшиваються. Шви деякий час знаходяться в роті, природно заважають, можуть наносити мікротравми слизової і ставати причиною запалення. Шви вимагають додаткового вихода: крім м'якого делікатного полоскання може додаватися обробка рани, використання гелів для усунення запалення. Найімовірніше, буде потрібно ще кілька візитів до стоматологу для контролю. Особливо в разі, якщо пацієнт ігнорував гігієнічні процедури, і на зшитою яснах утворилося рясне нагноєння.

Процедуру проводить Усенко Сергій Анатолійович

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автор статті  Усенко Сергій Анатолійович

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги