Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Видалення молочних зубів

Процедура видалення молочних зубів є небажаною, тому що їх передчасна втрата чревата створенням умов для подальшого порушення прикусу. Але є ряд випадків, коли без подібного хірургічного втручання неможливо обійтися. Проведення подібної операції вимагає спеціальних навичок, адже молочні зуби куди ніжніше постійних і можуть зламатися.

В нашій стоматологічній клініці «Пломбір» ми даємо гарантію на швидке і безболісне видалення молочних зубів у дітей з дотриманням всіх запобіжних заходів. Такі операції проводяться тільки за приписом лікаря в тих випадках, коли зберегти зуб вже неможливо або він заважає нормальному прорізування постійних.

Видалення молочних зубів
Видалення молочних зубів400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-05-27https://plombir-dental.com.ua/vydalennya-molochnyh-zubiv

Видалення молочних зубів

Чому важливо зберегти молочні зуби

Дорослі часто не приділяють належної уваги молочним зубам своїх дітей і тим самим сприяють розвитку у них порушень прикусу. Справа в тому, що одна з основних задач змінних зубів - напрям постійних в період з прорізування. Якщо цього не відбувається, то зуби ростуть неправильно, і як результат виявляються різні аномалії їх розташування.

У стоматології є такий термін, як передчасна втрата молочного зуба. Якщо він випав більш ніж за 1 рік початку прорізування його постійної зміни, то становище інших зубів в ряду могло істотно змінитися. Вони протягом цього року поступово зміщувалися під впливом навантаження в ту частину ясен, де було вільне місце. Як результат, постійні зуби почнуть рости не на своєму місці і будуть заважати один одному, що ще більше посилить проблему.

Тому коли тимчасовий зуб випадає, задовго до відведеного йому терміну, або за медичними показаннями не можна зробити нічого крім видалення, то на місце, що звільнилося встановлюють тимчасовий протез. Це недорога коронка з пластмаси, термін її служби невеликий через низьку міцності матеріалу, але зате можна швидко і дешево виконати тимчасове протезування. Призначення цієї коронки в утриманні сусідніх зубів на своєму місці.

Коли потрібно видаляти

У дитячої стоматології є ряд випадків, коли обійтися без видалення молочного зуба неможливо, їх можна розділити на наступні групи:

  1. Зуб зруйнований до такої міри, що не підлягає лікуванню і реставрації, наприклад в результаті сильного ураження карієсом.
  2. Сильне ураження кореня зуба, яке може супроводжуватися утворенням кісти або свища в яснах.
  3. Періодонтит або пульпіт, за умови, що хвороба загрожує перейти на зачаток постійного зуба.
  4. Якщо молочний зуб заважає прорізування постійного, наприклад його коріння не розсмоктався вчасно або він довгий час хитається, але не випадає.
  5. Коли постійно хитаються, але не випадає тимчасовий зуб є джерелом постійного дискомфорту і сприяє запальним процесам в порожнині рота.

В окрему групу варто віднести випадки, коли хірургічне втручання призначене лікарем ортодонтом. Одним з важливих чинників формування правильного прикусу є відсутність аномалій розташування у тимчасових зубів. Щоб виправити тимчасовий прикус іноді крім коригуючих систем доводиться застосовувати і хірургічне втручання, все залежить від конкретного випадку.

Як підготуватися до прийому у стоматолога

Персонал нашої клініки знає як поводитися з дітьми, але їхній емоційний стан в першу чергу залежить від батьків. Якщо ви хочете щоб дитина не боялася стоматологів, то рекомендується з раннього віку приводити його на профілактичні огляди раз в 4-6 місяців, йому зроблять гігієнічну чистку від нальоту, зміцнять емаль і навчать правильно чистити зуби вдома. Кілька таких прийомів і дитина зрозуміє, що йому нічого не загрожує, а візити в клініку, навпаки цікаві і корисні.

Якщо ж часу на таку підготовку немає, то дійте наступним чином:

  • Ні в якому разі не нервуйте самі, діти це дуже добре відчувають.
  • Чи не накручуйте дитини розповіддю про те, що йому щось вирвуть, що він в цьому винен, бо не чистив зуби і т.п. Все, що повинен знати маленький пацієнт, йому розповість стоматолог на прийомі.
  • Будьте присутніми під час лікування в кабінеті і зберігайте спокій.

Також можна піти на невелику хитрість і перед тим як в крісло до лікаря сяде ваша дитина, можна самостійно пройти якусь процедуру, той же профілактичний огляд. Особистий приклад батьків завжди добре діє на дітей.

Особливості лікування

Головна складність такої операції полягає в особливостях будови молочних зубів, вони мають витончені альвеолярні стінки в порівнянні з постійними зубами, тому при видаленні лікар повинен бути особливо обережним. Якщо допустити помилку, то частина зуба залишиться в яснах і доведеться робити більш складне хірургічне втручання. Тому в нашій клініці з дітьми працюють тільки кращі стоматологи-хірурги, які спеціалізуються на лікування маленьких пацієнтів.

Анестезія при таких операціях застосовується місцева, або не використовується взагалі. Уже розхитаний зуб можна видалити швидко і без болю, якщо за справу візьметься професіонал. Але коли проводиться лікування більш складної хвороби, той же свищ, або за умови сильної знервованості пацієнта, може бути застосований повний наркоз. У нас є для цього спеціальні препарати, які абсолютно нешкідливі для здоров'я дитини і дозволяють проводити лікування уві сні.

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги