Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Відкритий прикус

02.06.2020

Він завжди обумовлюється тим фактом, що деякі групи зубів не змикаються між собою. Через це утворюється щілина, величина якої може сильно варіюватися. Все знаходиться в прямій залежності від індивідуальних особливостей патологічного процесу. Потрібно відзначити, що в занедбаному стані перестають змикатися не тільки передні зуби, але і премоляри.

Відкритий прикус

Діагностувати виникло відхилення досить просто, так як у хворого помітно збільшується нижня частина обличчя. Відбувається це явище через неминуче опускання нижньої щелепи. Природно, такий стан справ призводить до атрофії деяких м'язових груп, розташованих навколо рота. З цієї причини рот людини на постійній основі знаходиться в напіввідкритому стані, що не дуже зручно.

Виникнення даного захворювання дуже часто обумовлюється можливими патологіями дихальних шляхів. Наприклад, однією з часто зустрічаються причин виступає перенесення рахіту. Також свій внесок у формування деформаційних процесів вносять різні шкідливі звички, утруднення дихання ротом, зміна форми щелепи і так далі. Ступінь негативних змін відображає серйозність перенесених захворювань, або ж термін схильності до шкідливих звичок.

Розробка дієвих способів лікування, які гарантовано повинні принести бажаний ефект, повинна вестися з урахуванням цілого ряду унікальних факторів і характеристик. Наприклад, говорячи про молочному прикусі, можна порекомендувати виключно комплекс профілактичних заходів, покликаних попередити розвиток захворювання. Зазвичай, це ряд гімнастичних вправ, спрямованих на повну або часткову відмову від активно практикуються шкідливих пристрастей.

Щоб значно зміцнити кругової м'язовий корсет рота, а також попрацювати над диханням, експерти рекомендують використовувати активатор або вестибулярну пластину модифікованого зразка. Спочатку, вони утримуються губами протягом невеликого відрізка часу. Згодом сумарний час виконання вправа повинна сягати приблизно чверті години.

Боротьба з небажаними звичками, такими як смоктання мови або пальця, повинна займати пріоритетне місце в практикується лікувальному комплексі. Пов'язано це з тим, що набагато легше боротися з причинами, ніж зі слідством. Якщо звички не йдуть з щоденній практиці після шести тижнів тренувань, тоді залишається тільки використовувати спеціально розроблене обладнання, здатне вирішувати подібну проблему. Ортодонтична апаратура покликана не давати мови надаватися між зубними рядами. У практичному застосуванні досить успішно зарекомендував себе так званий «апарат Б-Д». Він являє собою пластину з декількома пілонами і вигинами.

Якщо в дитячому віці застосовувати для нівелювання відхилення капу або підборіддя пращі, так перші позитивні зміни в плані змикання передніх зубів відбувається протягом десяти або дванадцяти місяців. Проте, реальне і остаточне лікування вимагає великої кількості часу і сил. Можливо навіть застосування конструкцій з пружинами і тягою.

Щоб повністю позбавити пацієнта від відкритого прикусу, викликаного деформаційними процесами у верхній щелепі, допускається використання обладнання, яке має наступні конструктивні особливості. На певні зуби надягають коронки, оснащені трубками. Згинальні дуги встановлюються особливим чином, щоб вони могли докладати до передніх зубів трохи нижче шийок. Якраз в такому положенні конструкція і фіксується. Дуги неминуче будуть прагнути зайняти вихідне положення, опускаючись до ріжучим краях зубів. За рахунок пружинних властивостей поступово подовжуються фронтальні відрізки.

Лікування випадків відкритого прикусу, за умови великих деформацій передньої частини верхньої щелепи, відбувається апаратом Хербета. Якщо бути до кінця точним, то окремої модифікацією, розробленої М.П. Кожакором. Вся система приставляється собою досить складну конструкцію, яка вимагає практично постійного моніторингу. Тим не менш, вона дійсно здатна приносити дивовижні результати.

Усунення відкритого прикусу, обтяженого помітним звуженням верхньої ділянки щелепної системи, відбувається в кілька послідовних етапів. Для початку апаратним шляхом ведеться розширення верхньої щелепи. Тільки після цього слід комплекс заходів, спрямованих на ущільнення фронтального ділянки. Якщо того вимагає ситуація, то цілком допускається і витягування межчелюстного ділянки.

Так, сучасні методики не завжди дають бажаний результат. Але практика показує, що дев'ять з десяти хворих повністю справляються з щелепними деформаціями.

Відкритий прикус
Відкритий прикус400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/vidkrytyy-prykus
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги