Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Звідки береться зубний біль?

21.03.2019

Ми прекрасно знаємо, що зуби болять тільки в тому випадку, коли вони піддалися якомусь захворювання. Причому в 90% причиною хвороби є недотримання правил гігієни порожнини рота, а також ігнорування профілактичних оглядів у стоматолога. Але пацієнтам від цього знання не легше, адже більшість згадує про нього тільки тоді, коли зуб вже почав хворіти.Причины зубной боли

Але все-таки знати про причини і типах зубного болю потрібно, тому що це дозволить стоматолога швидше поставити діагноз, а вам своєчасно звернутися за медичною допомогою.

Який буває зубний біль?

Залежно від того як болять ваші зуби, можна поставити попередній діагноз, зорієнтуватися можна за такими ознаками:

 • Пульпіт - початок запалення м'яких тканин зуба після того як емаль проїв карієс, при ньому зуби можуть хворіти періодично вранці і ввечері. Біль гостра, періодична.
 • Періодонтит - запалення у верхній частині кореня зуба супроводжується гострою сильним болем.
 • Пародонтит - запалення ясен і тканин, які фіксують зуб, при ньому ви відчуваєте не сильну, але постійний ниючий біль. Вона може накочувати періодами, але це враження оманливе, просто ви на щось відволіклися, а біль трохи ослабла ось і здається, що час зуб вас не турбував.
 • Абсцес - гнійне запалення, освіту гнійного мішка. Це дуже небезпечне захворювання, яке загрожує серйозними ускладненнями аж до зараження крові. В активній стадії зуб болить просто нестерпно, має імпульсний характер. При абсцесі часто опухає ясна або щока, може піднятися температура. Якщо біль пройшла, це не привід заспокоюватися, вона вщухає після того як гнійний мішок заповнився, а значить він може скоро лопнути і зараження потрапить в кров.

Окремо можна виділити випадок, коли зуб турбує періодично, а потім болі вщухають і більше не повертаються, причому зуб - зовні здоровий. Це може бути відмирання нерва, наприклад через травму. Така хвороба небезпечна тим, що носить хронічний характер і в будь-який момент може перейти в гостру форму, в тому числі і в абсцес.

Також поширені такі види болю, як реакція на гарячу, холодну або кислу їжу. У кожного пацієнта ця проблема проявляється по-різному, хтось боїться тільки гарячого, а у кого-то виявляються всі три проблеми. Такі болі вказують на поганий стан емалі, викликане недостатнім доглядом або косметичними процедурами, наприклад відбілюванням непрофесійними методами. Це свідчать про підвищену загрозу розвитку карієсу, але від неї можна швидко позбутися, якщо звернутися в стоматологічну клініку і пройти там процедуру фторування зубів.

Якщо зуб болить після лікування?

Але буває і так, що ви звернулися до стоматолога, полікували зуби, а вони все одно болять, що робити в такому випадку? Насправді не варто панікувати завчасно, адже лікування зубів пов'язане з оперативним втручанням в тверді і м'які тканини, отже, організму потрібен певний час на відновлення. У ряді випадків пацієнтам навіть прописують знеболюючі препарати, слід приймати протягом декількох днів.Зуб болит после лечения

Давайте розглянемо різні причини зубного болю після лікування:

 • Установка пломби. Якщо карієс був глибоким і торкнувся м'які тканини, то лікування проводиться із застосуванням місцевої анестезії. Після відходу наркозу зуб може турбувати ниючий біль протягом 1-3 днів.
 • Видалення нерва та пломбування каналу. Таке лікування має на увазі повне видалення каналу зуба, після чого його герметизують спеціальним пломбувальних складом. Зуб після такого лікування може несильно хворіти 2-5 днів. Але якщо зуб болить сильно або не вгамовується протягом тижня, тоді могло статися наступні: лікар припустився помилки і залишив в каналі частинку інструменту; канал почищений в повному обсязі або негерметично запломбований; у пацієнта алергія на склад пломби. У таких випадках зуб потрібно перелечивать.
 • Болі після протезування. Якщо під коронкою заболів зуб, то це помилка при установці коронки, або під нею є якась інфекція. Тут не обійтися без зняття протеза і перевірки зуба на предмет інфекції, неправильної підготовки до протезування, наявності сторонніх тіл та інших причин.

Стоматологи рекомендують, ніколи не мовчать, якщо після лікування ви відчуваєте якийсь дискомфорт або тим більше біль. При пломбуванні або протезуванні пацієнт часто відчуває дискомфорт, пов'язаний з неправильною формою зуба. Це не потрібно терпіти, повідомте лікаря про проблему, і він скоректує форму зуба.

Пам'ятайте, що зуб може хворіти після лікування, це потрібно повідомити свого стоматолога, і він сам вирішить, чи може це бути наслідком відновлення і потрібно трохи потерпіти, або щось пішло не так і вам потрібна медична допомога.

Звідки береться зубний біль?
Звідки береться зубний біль?400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-03-21https://plombir-dental.com.ua/ua/zvidky-beretsya-zubnyy-bil
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги