
Гіперстезія зубів
Підвищена чутливість зубів або гіперестезія викликана порушенням твердої оболонки зубів (емалі) і виражається короткочасної болем різної сили при контакті з дратівливою середовищем. У стоматології прийнято виділяти три стадії розвитку даного захворювання:
- Реакція на перепад температури при вживанні гарячої або холодної їжі.
- Додається реакція на хімічні речовини, з'являються больові відчуття при вживанні кислого, солоного або солодкого.
- З'являється біль від тактильних подразників, тобто до зубів не можна навіть доторкнутися.
Кожна з цих стадій відповідає за ступінь ураження емалі, перехід від початку захворювання до гострій формі, як і типи больових відчуттів, індивідуальні в кожному випадку. Все залежить від стану порожнини рота пацієнта, застосовує заходів по догляду за зубами, спадковістю, імунітетом і інших параметрів.
Чутливість зубів після відбілювання
Поява реакції на температуру або кислу їжу після відбілювання, досить поширене явище. У стоматологічній клініці «Пломбір» для відновлення природної білизни зубів застосовують тільки спеціальні пасти для чищення, які не завдають шкоди емалі. Але все ж поява таких неприємних відчуттів пов'язано саме з їх дією, давайте розберемося докладніше.
Відбілююча паста проникає всередину зовнішньої оболонки зуба, оскільки та має пористу структуру і впливає на пігмент, які відповідає за колір емалі. Відбувається відбілювання пігменту, за рахунок чого ваша усмішка стає білосніжною. Але в процесі хімічної реакції зуби підсушуються, тому що з них видаляється слина, яка є ще одним природним захисним бар'єром.
Зазвичай на повторне змочування зубів слиною досить 2-3 днів і проблема підвищеної чутливості зникне. Але якщо цього не відбулося, значить, емалі потрібна додаткова підживлення фтором для відновлення захисних властивостей.
Насичення емалі фтором
В нашій стоматологічній клініці в Києві можна різними способами відновити захисні властивості емалі. Одна з найпоширеніших процедур - насичення емалі фтором, яку можна виконати двома способами.
- Фторування в клініці. Безпосередньо на прийомі у стоматолога можна пройти курс експрес фторування, вся процедура займе кілька хвилин. Лікар візьме капу за формою нагадує ложку, набере в неї спеціальну пасту і дасть вам її потримати в роті від 10 хвилин. На цьому процедура завершена, цього часу достатньо, щоб іони фтору з пасти проникли в зубну емаль.
- Фторування на дому. Для цієї процедури все одно доведеться відвідати кабінет стоматолога, тому що вона проводиться тільки після попередньої підготовки. Ми зробимо вам знімок зубів і виготовимо індивідуальну капу, а також видамо спеціальну лікувальну пасту з великим вмістом фтору (в магазинах не продається). Ви будете самостійно наповнювати капу пастою, і одягати її на ніч, підвищена чутливість піде через 1-3 сеансу в залежності від ступеня захворювання.
Додамо, що в другому випадку ви витрачаєте більше часу, але зате отримуєте індивідуальний засіб для зміцнення емалі. Якщо у вас часто трапляються напади гиперестезии і вони супроводжуються сильним болем, то возите з собою на відпустку чи у відрядження таку капу, щоб завжди мати можливість зміцнити зубну емаль.
Фізіотерапевтичні процедури
Альтернативою фторування можуть стати фізіотерапевтичні процедури по зміцненню емалі, які також можна провести в стоматологічному центрі «Пломбір». Одна з них це електрофорез, який проводиться в кілька сеансів, а на одну процедуру доводиться приблизно по 10 хвилин.
Електрофорез застосовується для лікування багатьох захворювань порожнини рота, в тому числі і до профілактичних процедур. Суть методу полягає в тому, що лікує речовина наносять на зуб і подають низький струм (безпечний для людини), який іонізує ліки і сприяє його проникненню в тканини зуба. Така процедура безболісна, а її головна перевага в довгостроковому лікувальний ефект.
В нашій стоматологічній клініці ви можете пройти процедуру зміцнення емалі різними методами. Наші лікарі порекомендують оптимальний варіант лікування і виконають свою роботу по вищому розряду. Для запису на прийом використовуйте форму на сайті або просто замовте зворотний дзвінок.
Кількість коментарів:
0