Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Що робити, якщо зламався зуб?

02.06.2020

Зубна емаль це найміцніша тканина в нашому організмі, але навіть її можна пошкодити. Травми щелепи або просто необережне вживання занадто твердої або жорсткої їжі, можуть привести до перелому зуба. Це означає, що частина зуба в буквальному сенсі відламалася.

Зламався зуб, що робити?

Пацієнти часто переживають, якщо обламався передній зуб, адже це все побачать, і можуть закрити очі на те, що втратили частину жувального зуба. Це абсолютно неправильний підхід, тому що при такій травмі ви відкриваєте шлях ряду ускладнень, які обов'язково настануть без належного лікування.

По-перше, емаль зруйнована, а значить дентин і пульпа зуба стали уразливі для карієсу. По-друге, під час травми міг бути пошкоджений і зміщений корінь, якщо цією проблемою не зайнятися, то ви втратите зуб повністю. По-третє, інфекція могла потрапити в простір ясна і згодом там утворюється гнійна кіста. І, по-четверте, під час отримання травми у вас могла бути пошкоджена вся щелепа, і якщо її вчасно не вилікувати, то порушення мови і пережовування їжі гарантовані.

Тому ваші дії в такій ситуації повинні бути наступними:

 1. Зберегти уламок зуба, він може знадобитися для встановлення точного діагнозу.
 2. Негайно записати на прийом до стоматолога.
 3. Можна спробувати зняти біль доклав холодний компрес. Також можна прийняти знеболюючий препарат, але тільки за призначенням лікаря. Коли будете записуватися на прийом, попросіть коротку консультацію по телефону і дізнайтеся який препарат можна прийняти.

Під час прийому лікар огляне зуб і встановити причину його руйнування, тому що крім навантаження на зуб він міг бути ослаблений захворюванням, що в сукупності і призвело до перелому. Залежно від того де стався розлом, а також чи були зміщені коріння, лікар прийме рішення про відновлення зуба за допомогою протеза або спробує його відреставрувати пломбувальних складом. Другий варіант більш прийнятний, тому що займає близько півгодини і ваш зуб буде як новий, а може навіть і краще.

Така реставрація є формування відсутньої частини коронки зі спеціальної пломби, за кольором підібраною під вашу емаль. Лікар спочатку надає їй потрібну форму, а потім активує реакцію затвердіння, направляючи світло лазерної лампи. Провести відновлення можна, навіть якщо в роті залишилося близько 30% зуба, просто доведеться встановити керамічний або титановий штифт в корінь, який стане підставою для пломби.

Що робити, якщо зламався зуб?
Що робити, якщо зламався зуб?400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/ua/zlamavsya-zub
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги