Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Пн.-Пт.: с 9 до 20; Суббота: с 10 до 17;

Стоматологія Київ

Як захистити себе від карієсу

11.04.2019

Під впливом хвороботворних бактерій емаль зуба руйнується і в ній утворюється «дірка». Через цей отвір інфекція проникає до дентину, а звідти до пульпи зуба. Чим глибше пройде зараження, тим складніше вилікувати такий карієс і тим довше, болючіше і дорожче лікувати зуб. Але подібних проблем можна уникнути, якщо слідувати порадам лікарів-стоматологів про те, як захистити себе від карієсу.

Звідки береться карієс

Причины возникновения кариеса

Це одне з найпоширеніших захворювань порожнини рота, яким страждають дорослі і діти. Захворювання має такі стадії:

  • Пляма - в пошкодженій частині зуба емаль втрачає свою міцність і змінює колір, але сама оболонка ще не пошкоджена. Це сама початкова стадія, на якій лікуванні можна провести без розтину каріозної порожнини. Досить видалити поверхневий наліт і відновити емаль спеціальними минерализующими складами.
  • Поверхневий - емаль вже пошкоджена, але порожнину мінімальна і немає наскрізного отвору, може проявлятися у вигляді реакції на гарячу і холодну їжу. Зазвичай пошкоджену ділянку шліфують і потім проводять Мінераліз терапію.
  • Середній - пошкоджений наступний за емаллю шар зуба дентин. Ця тканина в рази менш міцна, тому швидкість розвитку захворювання різко збільшується. На цій стадії з'являється періодична зубний біль, для лікування необхідно встановлювати пломбу.
  • Глибокий - поразка майже дійшло до пульпи (нервові закінчення і судини зуби), зуб постійно турбує ниючий біль, різко реагує на що заходить в каріозну порожнину їжу. Для лікування його потрібно розкрити, повністю знезаразити і запломбувати.
  • Ускладнений - інфекція проникає безпосередньо до пульпи і заражає її. Запущене захворювання може привести до необхідності лікування каналів, коли нерви і судини зуба видаляються і потім пломбуються, після чого закривається сам зуб. На цій стадії можуть виникнути серйозні ускладнення, такі як втрата зуба, освіта гнійного мішка.

Як бачите це дуже небезпечне захворювання, з яким не варто жартувати, а призводять до утворення карієсу такі чинники, а точніше їх сукупність. По-перше, неправильне харчування. Якщо у вашому раціоні недостатньо вітамінів і мікроелементів, то емаль не отримує потрібну кількість речовин для збереження своєї міцності. Під час відновлення після хвороби, травми або операції, а також вагітним не просто так прописують комплекси вітамінів. У людського організму є така особливість, як перерозподіл корисних речовин. Тому нестача мінералів часто компенсується за рахунок викачування їх з емалі.

По-друге, недостатня гігієна порожнини рота. Стоматологи не дарма переконують своїх пацієнтів чистити зуби вранці і ввечері, і важливо робити це правильно. Тому що в порожнині рота постійно утворюється хвороботворна мікрофлора і її потрібно нейтралізувати. Також в процесі чистки зубів емаль отримує мінеральні речовини з пасти.

По-третє, хвороботворні бактерії в порожнині рота. Вони взаємодіють із залишками їжі і створюють агресивне середовище, яка і роз'їдає емаль. Організм бореться з цією проблемою за рахунок знезаражувальних речовин, які містяться в слині. Але з урахуванням того що ми харчуємося неправильно, а екологічна ситуація постійно погіршується, то резервів організму недостатньо. Також кількість хвороботворних бактерій в порожнині рота різко зростає, коли людина захворіла або його імунітет ослаблений з іншої причини.

Профілактика карієсу

Профилактика кариеса

Але якщо слідувати порадам лікарів-стоматологів, ви можете звести ризик виникнення карієсу до мінімуму. Для цього потрібно виконувати три простих правила.

  1. Збалансувати своє харчування. Вживайте в їжу менше солодкого, відмовтеся від солодкої газованої води, не зловживайте кислими продуктами і алкоголем, рекомендовано кинути палити (якщо дана шкідлива звичка присутній). Для додаткового підживлення організму за рекомендацією лікаря приймайте препарати з вітамінами і мікроелементами.
  2. Чистіть зуби два рази в день. Перед тим як лягти спати і після сніданку, не менше 3 хвилин. Якщо ігнорувати ці рекомендації, то ефективність такої профілактики буде менше в кілька разів. Також використовуйте хоча б раз на добу зубну нитку для видалення залишків їжі з щілин між зубами. Після того як поїсте днем, постарайтеся прополоскати рот спеціальним засобом або звичайною водою. І якщо такої можливості немає, то подумайте відмовитися від прийому їжі, особливо якщо це фаст-фуд.
  3. Відвідуйте стоматолога для профілактичного огляду кожні півроку. Дорослі повинні робити це самостійно, і не забувати водити на прийом до лікаря своїх дітей, починаючи з віку 4-5 років. Незважаючи на свою небезпеку, карієс не виникає за день, тиждень або навіть місяць. При регулярних профілактичних оглядах лікар зможе виявити захворювання на початковій стадії і вилікувати його без застосування свердління.
Як захистити себе від карієсу
Як захистити себе від карієсу400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-04-11https://plombir-dental.com.ua/ua/yak-zahystyty-sebe-vid-kariyesu
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

  • Медичний трикутник: батьки, діти і стоматолог

    Медичний трикутник: батьки, діти і стоматолог

    У клініці Пломбір дитяча стоматологія винесена в окремий розділ наших послуг і надають їх лікарі пройшли спеціальну психологічну підготовку. Справа в тому, що діти це особливі пацієнти, лікування...

  • Способи професійного чищення зубів

    Способи професійного чищення зубів

    Популярним пропозицією стоматологічних клінік Києва і не тільки є професійна чистка зубів, під час якої лікар видаляє твердий і м'який зубний наліт. Залежно від обраної клініки вам можуть...

  • Як куріння шкодить вашим зубам

    Як куріння шкодить вашим зубам

    Зараз кожен знає, що палити це шкідливо, але знати і чинити правильно - це абсолютно різні речі. Україна знаходиться в лідерах серед європейських країн, де найбільший відсоток курців. І якщо вас не...

  • Конструкція і види брекетів

    Конструкція і види брекетів

    Деякі люди згодні терпіти незручності неправильного прикусу, аби не проходити курс лікування за допомогою коригувальних брекетів. Для багатьох ця конструкція здається чимось вкрай складним, і вони...