Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Як впоратися із зубним болем при вагітності

06.11.2018

У такий відповідальний період організм жінки повністю перебудовується і це призводить до ряду небажаних наслідків. Одним з них може бути різке погіршення стану зубів і ясен. Тому при плануванні вагітності часто рекомендують відвідати стоматолога, щоб заздалегідь вилікувати і зміцнити зуби.

Лечение зубов при беременности

Сьогодні ми поговоримо про те, чому починають прогресувати захворювання порожнини рота і як вагітній жінці з ними краще справлятися.

Чому псуються зуби

Корінь зла криється в зміні гормонального фону і перерозподілі потоків обміну речовин. Як результат спостерігаються такі проблеми:

 1. Запалення ясен - викликано зниженням припливу крові через зміни кровообігу в шкірних покривах і слизовій оболонці.
 2. Погіршення стану зубів - після того як починає формуватися кістяк дитини, організм жінки віддає йому весь доступний кальцій і в першу чергу він буквально висмоктує його з зубів.
 3. Зниження міцності емалі - в нашій слині міститься безліч корисних мінералів, які вбирає емаль зуба. Але при вагітності слина ставати бідною на мікроелементи, тому емаль не отримує підживлення і стає більш схильною до розвитку карієсу.

Всі ці проблеми посилюються тим, що жінка в такий відповідальний період часу порушує потрібний режим харчування. Через токсикозу і перестроювання гормонального фону вагітні відмовляються від якихось продуктів або від прийому їжі взагалі. А потім природно дивуються, чому їхній малюк витягує з мами все соки. Але ж йому не поясниш, що у вас сьогодні просто немає апетиту про причини поганого самопочуття.

Як зняти біль

Як бачите причин для виникнення зубного болю у вагітної більш ніж достатньо і з цим треба щось робити. Наші жінки, перебуваючи в положенні, як вогню бояться медикаментозних препаратів, ці побоювання обгрунтовані, але не завжди правильні. Стоматологи не рекомендують терпіти зубний біль, це не принесе нічого доброго ні мамі, ні малюкові. Діяти рекомендується наступним чином:

 1. Зняти біль. Для цього потрібно порадитися зі своїм стоматологом, наприклад по телефону. Розкажіть йому про характер болю і симптоми, щоб він порадив, як її можна зменшити, або зняти зовсім. Існують спеціальні препарати, які дозволено в невеликих кількостях приймати вагітним. Також вгамувати біль можна спеціальними компресами і полосканнями. Головне в цьому пункті те, що будь-які дії ви робите тільки після консультації з лікарем, який розповість як прибрати зубний біль безпечно для дитини.
 2. Відвідати стоматолога і усунути причину болю. Ще одна помилка, яка стосується того, що не можна лікувати зуби під час вагітності. Таке обмеження існує, але лише для певних видів лікування, в основному заборонені всі хірургічні втручання (нарощування кісткової тканини, установка імпланта, видалення ретінірованного свербіння мудрості і ін.) Також є певні обмеження по застосовуваних препаратів, наприклад анестезії, при лікуванні майбутніх мам. Тобто, лікувати зуби можна і потрібно, просто стоматолог повинен враховувати стан своєї пацієнтки і діяти належним чином.
 3. Пройти курс спеціальної терапії. Після лікування можна закріпити ефект зміцнивши емаль зубів і ясна, наприклад міцність зубів можна підвищити за допомогою процедури фторування. Такі терапевтичні процедури безпечні і навпаки рекомендовані вагітним, а також людям, які проходять реабілітаційний період після важкого захворювання, травми або операції. Логіка в даному випадку проста, якщо організму не вистачає мінералів одержуваних з їжею, то потрібно внести їх іншим чином.

Даний алгоритм дозволить вам позбавитися від зубного болю і зробити так, щоб вона вже не повернулася в найближчим часом. Але ще краще діяти на випередження і при плануванні вагітності заздалегідь пройти курс лікування порожнини рота.

Коли звернеться до стоматолога

При правильному догляді за своїми зубами і яснами кожна людина відвідує стоматолога для профілактичного огляду приблизно один раз на півроку. Якщо це правило відноситься до вас, то до вагітності повідомте лікаря про свої плани і нехай він прийме рішення про необхідність зміцнити емаль і ясна за допомогою фізіотерапевтичних процедур.

Якщо ви не відвідуєте стоматолога регулярно, то звернутися до нього слід якомога раніше. Деякі захворювання порожнини рота довгий час розвиваються в хронічній формі, доставляючи мінімум незручностей, але відразу переходять в гостру форму, як тільки організм пацієнта буде ослаблений. Варто розуміти, що навіть карієс в залежності від ступеня ураження зуба не завжди можна вилікувати за один прийом, а більш небезпечні хвороби вимагають тривалого курсу, що тривалість якого від 2 тижнів до 1 місяця. Тому за лікуванням і профілактикою порожнини рота на випадок планування вагітності потрібно звертатися за 3-4 місяці, щоб вирішити всі проблеми і не переживати з приводу застосування медичних препаратів.

Як впоратися із зубним болем при вагітності
Як впоратися із зубним болем при вагітності400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2018-11-06https://plombir-dental.com.ua/ua/yak-vporatysya-iz-zubnym-bolem-pry-vagitnosti
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги