Незважаючи на те, що нові методики, устаткування і медикаменти дозволяють лікувати більшість хвороб зубів максимально швидко і безболісно. Все одно ніхто не прагне відвідувати стоматолога, тому що самі по собі процеси лікування зубів і ясен є малоприємними.
Логічно, що кожен з нас хоче лікувати хвороби порожнини рота якомога рідше і єдиний шлях до цього - стежити за їх здоров'ям. І прямо зараз ви дізнаєтеся, як цього домогтися.
Три головні вороги ваших зубів
Для начала давайте определимся с тем, кто главные враги ваших зубов и десен.
- Курение. О том насколько эта вредная привычка опасна для ваших зубов можно написать не одну статью. Сам по себе дым сушит слизистую оболочку и эмаль, что является неприродным. Кроме этого содержащийся в нем никотин, смолы и другие продукты горения приводят к образованию зубного налета и воспалению десен. Опасность этой вредной привычки еще и в том, что на начальной стадии пародонтоз себя практически не проявляет. Ведь дым не только приводит к воспалению, но и уплотняет десну, из-за чего отсутствуют начальные признаки заболевания.
- Сладкие газированные напитки. Бактерии, которые вызывают кариес и воспаление десен, просто обожают кислую среду и продукты содержащие сахар, в таких условиях процессы их размножения ускоряются в разы. Кстати ничего полезного для вашего пищеварения в таких напитках тоже нет, наоборот в них присутствуют вредные консерванты и красители. Так что подумайте о том, нужны ли вам напитки, которые приятны на вкус, но причиняют колоссальный вред всему организму.
- Фаст-фуд. Нельзя сказать, что вся уличная еда является вредной, об этом пусть делают выводы диетологи. Но конкретно для зубов перекусы на ходу опасны тем, что у вас нет времени или возможности принять даже элементарные меры по уходу за полостью рта. В итоге кусочки пищи застревают между зубами и бактерии могут наслаждаться этим подарком судьбы до глубокого вечера.
Из приведенных выше факторов можно отметить только тот положительный момент, что и в нашу страну постепенно приходит мода на отказ от курения и количество людей с этой вредной привычкой постепенно уменьшается. А вот продажи фаст-фуда и сладкой газировки продолжают расти, несмотря на то, что они причиняют зубам столько же, а может даже и больше вреда.
Регулярная профилактика
Щоб ваші зуби і ясна були здоровими, ви повинні відмовитися від шкідливих звичок, які ми привели в першій частині статті. Але це буде лише половина справи, адже в умовах поганої екології, перевтоми і низької якості продуктів харчування, хвороби порожнини рота все одно будуть розвиватися, нехай і повільніше. Щоб забути про них раз і назавжди, ви повинні зайнятися профілактикою.
Правило 1. Чистити зуби вранці і ввечері, користуватися зубною ниткою і обполіскувати порожнину рота після прийому їжі. Багато хто скаже, що вже роблять це, але статистика стоматологів свідчить про зворотне. На практиці багато хто з нас порушують правила особистої гігієни порожнини рота. Зуби ми чистимо менший час, забуваємо вчасно міняти щітку, зубну нитку застосовуємо не кожен день, а про те, що рот потрібно прополоскати після їжі взагалі згадують одиниці. Але це легко змінити, досить дізнатися у свого стоматолога про те, як правильно доглядати за порожниною рота і протриматися мінімум два тижні. Психологи стверджують, що дії повторювані протягом двох тижнів входять в звичку і далі людина виконує їх автоматично.
Правило 2. Карієс, гінгівіт і інші захворювання дуже просто вилікувати, без всякого свердління та іншого оперативного втручання, якщо виявити їх на ранній стадії. Все що потрібно робити, це раз в шість місяців відвідувати стоматологічний кабінет для профілактичного прийому. Лікар проведе огляд і в разі потреби проведе необхідні лікувальні заходи. Наприклад, карієс на стадії плями, лікується нанесенням на емаль спеціального зміцнюючого гелю.
Крім цього під час профілактичного прийому у стоматолога можна зробити гігієнічну чистку зубів і фторування емалі. Давайте розглянемо що це і для чого воно потрібне, за умови, що ви відмовилися від шкідливих звичок, і дотримуєтеся всіх розпоряджень з першого правила.
Навіть у такій ідеалізованої ситуації, на зубах буде поступово утворюватися зубний наліт, вкрай повільно, але все одно буде тому в домашніх умовах його просто неможливо видалити повністю. Він буде погіршувати колір зубів, поступово руйнувати емаль і приводити до запалення ясен. А ось в кабінеті стоматолога твердий і м'який наліт з зубів можна видалити повністю, всього за одну коротку і безболісну процедуру.
Що стосується фторування емалі, то поступово вона втрачає свої захисні властивості, особливо якщо ви перенесли важку хворобу і організм втратив багато вітамінів і мінеральних речовин. Але зате відновити емаль можна за рахунок зовнішнього впливу, така процедура виконується за допомогою спеціального гелю або пасти, і також займає не більше півгодини.
Кількість коментарів:
0