Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Як рідше лікувати зуби

17.05.2019

Незважаючи на те, що нові методики, устаткування і медикаменти дозволяють лікувати більшість хвороб зубів максимально швидко і безболісно. Все одно ніхто не прагне відвідувати стоматолога, тому що самі по собі процеси лікування зубів і ясен є малоприємними.

Профилактика болезней зубов

Логічно, що кожен з нас хоче лікувати хвороби порожнини рота якомога рідше і єдиний шлях до цього - стежити за їх здоров'ям. І прямо зараз ви дізнаєтеся, як цього домогтися.

Три головні вороги ваших зубів

Для начала давайте определимся с тем, кто главные враги ваших зубов и десен.

 1. Курение. О том насколько эта вредная привычка опасна для ваших зубов можно написать не одну статью. Сам по себе дым сушит слизистую оболочку и эмаль, что является неприродным. Кроме этого содержащийся в нем никотин, смолы и другие продукты горения приводят к образованию зубного налета и воспалению десен. Опасность этой вредной привычки еще и в том, что на начальной стадии пародонтоз себя практически не проявляет. Ведь дым не только приводит к воспалению, но и уплотняет десну, из-за чего отсутствуют начальные признаки заболевания.
 2. Сладкие газированные напитки. Бактерии, которые вызывают кариес и воспаление десен, просто обожают кислую среду и продукты содержащие сахар, в таких условиях процессы их размножения ускоряются в разы. Кстати ничего полезного для вашего пищеварения в таких напитках тоже нет, наоборот в них присутствуют вредные консерванты и красители. Так что подумайте о том, нужны ли вам напитки, которые приятны на вкус, но причиняют колоссальный вред всему организму.
 3. Фаст-фуд. Нельзя сказать, что вся уличная еда является вредной, об этом пусть делают выводы диетологи. Но конкретно для зубов перекусы на ходу опасны тем, что у вас нет времени или возможности принять даже элементарные меры по уходу за полостью рта. В итоге кусочки пищи застревают между зубами и бактерии могут наслаждаться этим подарком судьбы до глубокого вечера.

Из приведенных выше факторов можно отметить только тот положительный момент, что и в нашу страну постепенно приходит мода на отказ от курения и количество людей с этой вредной привычкой постепенно уменьшается. А вот продажи фаст-фуда и сладкой газировки продолжают расти, несмотря на то, что они причиняют зубам столько же, а может даже и больше вреда.

Регулярная профилактика

Щоб ваші зуби і ясна були здоровими, ви повинні відмовитися від шкідливих звичок, які ми привели в першій частині статті. Але це буде лише половина справи, адже в умовах поганої екології, перевтоми і низької якості продуктів харчування, хвороби порожнини рота все одно будуть розвиватися, нехай і повільніше. Щоб забути про них раз і назавжди, ви повинні зайнятися профілактикою.

Чтобы не болели зубы и десна

Правило 1. Чистити зуби вранці і ввечері, користуватися зубною ниткою і обполіскувати порожнину рота після прийому їжі. Багато хто скаже, що вже роблять це, але статистика стоматологів свідчить про зворотне. На практиці багато хто з нас порушують правила особистої гігієни порожнини рота. Зуби ми чистимо менший час, забуваємо вчасно міняти щітку, зубну нитку застосовуємо не кожен день, а про те, що рот потрібно прополоскати після їжі взагалі згадують одиниці. Але це легко змінити, досить дізнатися у свого стоматолога про те, як правильно доглядати за порожниною рота і протриматися мінімум два тижні. Психологи стверджують, що дії повторювані протягом двох тижнів входять в звичку і далі людина виконує їх автоматично.

Правило 2. Карієс, гінгівіт і інші захворювання дуже просто вилікувати, без всякого свердління та іншого оперативного втручання, якщо виявити їх на ранній стадії. Все що потрібно робити, це раз в шість місяців відвідувати стоматологічний кабінет для профілактичного прийому. Лікар проведе огляд і в разі потреби проведе необхідні лікувальні заходи. Наприклад, карієс на стадії плями, лікується нанесенням на емаль спеціального зміцнюючого гелю.

Крім цього під час профілактичного прийому у стоматолога можна зробити гігієнічну чистку зубів і фторування емалі. Давайте розглянемо що це і для чого воно потрібне, за умови, що ви відмовилися від шкідливих звичок, і дотримуєтеся всіх розпоряджень з першого правила.

Навіть у такій ідеалізованої ситуації, на зубах буде поступово утворюватися зубний наліт, вкрай повільно, але все одно буде тому в домашніх умовах його просто неможливо видалити повністю. Він буде погіршувати колір зубів, поступово руйнувати емаль і приводити до запалення ясен. А ось в кабінеті стоматолога твердий і м'який наліт з зубів можна видалити повністю, всього за одну коротку і безболісну процедуру.

Що стосується фторування емалі, то поступово вона втрачає свої захисні властивості, особливо якщо ви перенесли важку хворобу і організм втратив багато вітамінів і мінеральних речовин. Але зате відновити емаль можна за рахунок зовнішнього впливу, така процедура виконується за допомогою спеціального гелю або пасти, і також займає не більше півгодини.

Як рідше лікувати зуби
Як рідше лікувати зуби400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-05-17https://plombir-dental.com.ua/ua/yak-ridshe-likuvaty-zuby
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги