Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Пн.-Пт.: с 9 до 20; Суббота: с 10 до 17;

Стоматологія Київ

Як проходить корекція прикусу брекетами

31.01.2019

Ігнорування неправильного прикусу, це не тільки негарна посмішка. Це постійні захворювання зубів і ясен, а також порушення в роботі дихальної та травної системи. При цьому з кожним роком ця проблема посилюється, тому що зуби, відхилені від нормального положення, продовжують зміщуватися.

Курс лечения брекетами

Сучасна стоматологія дозволяє вилікувати різні види аномального розташування зубів, починати цей процес рекомендується в дитинстві. Але і в дорослому віці можна отримати хороші результати, практично відновивши нормальний прикус і закріпивши даний ефект, щоб проблема не повернулася з часом. Найчастіше для такого лікування застосовують брекет-системи, і в цій статті ми розглянемо весь процес лікування, починаючи з постановки діагнозу і закінчуючи зняттям брекетів.

Діагноз і вибір способу лікування

Проблеми з прикусом у більшості людей діагностують ще в підлітковому віці, і також в більшості випадків їх просто ігнорують, звертаючись за медичною допомогою вже після повноліття або ще пізніше. Скорегувати положення зубів за допомогою брекетів можна теоретично в будь-якому віці, але чим запущеними ситуація, тим довше лікування. Тому повний курс часто займає від 8 місяців, до півтора року і більше.

Починати слід з звернення до стоматолога ортодонта, він визначає наявні аномалії положення зубів і становить план лікування. За рахунок застосування можливостей комп'ютерної техніки ви отримуєте не просто обіцянка все виправити, а наочну комп'ютерну модель, на якій видно як ваша посмішка буде перетворюватися в міру носіння брекетів.

Наступний крок це вибір конструкції. Стандартні брекети виготовляють з металу або кераміки, також є комбіновані системи. Їх відмінність в тому, що замочки встановлюються на зуби, будуть виготовлені з того чи іншого матеріалу. Металеві замки забезпечують кращу жорсткість коректує системи, за рахунок чого скорочується час лікування. У свою чергу керамічні брекети менш ефективні, але зате їх можна підібрати під колір емалі, і тоді вони будуть малопомітні зовні. Під комбінованими брекет-системами розуміють конструкцію, коли на передніх зубах використовуються замки з кераміки, а на жувальних з металу.

Лингвальные брекеты

Також є альтернатива у вигляді лінгвальних брекет-систем. Вони виготовляються з металу і мають той же принцип дії, але встановлюються на тильну сторону зубів. Таким чином, зовні брекети будуть зовсім непомітні, і ніхто крім вашого стоматолога не знатиме про те, що ви проходите курс лікування. Але за таку анонімність доведеться заплатити більше довгим носінням брекетів і частіше звертатися до стоматолога для їх чистки.

Лікування брекетами

Тепер розглянемо сам курс лікування, його можна розділити на наступні етапи.

1. Підготовка порожнини рота. Перш ніж встановлювати брекет-систему, слід усунути інші захворювання зубів і ясен, тому що потім провести лікування буде неможливо. Тому спочатку стан вашої порожнини рота приводитися в норму, скільки на це знадобиться сил і часу залежить від кількості захворювань і їх занедбаності.

2. Установка брекетів і адаптація. Процес установки брекетів може зайняти тривалий час, залежить від виду системи і діагнозу. Варто відзначити, що ставляться вони як на всю щелепу відразу, так і на кілька зубів підряд. Після цього стоматолог роз'яснить вам правила догляду за порожниною рота і з цього дня почнеться процес адаптації. Перший час пацієнт може відчувати певний дискомфорт, і якщо найближчим часом ви не зможете до них звикнути, то слід повідомити про це лікаря, щоб він допоміг вирішити цю проблему.

3. Носіння брекетів. Для того щоб лікування було ефективним, слід виконувати два правила. Перше це особливий догляд за порожниною рота, до якого пацієнти звикають від двох до чотирьох тижнів, після чого цей процес ставати для них звичним. Потрібно чистити зуби після кожного прийому їжі, для чого знадобитися спеціальна зубна щітка з V-подібною щетиною. Якщо у вас не виходить виконати гігієнічну процедуру, тоді потрібно як мінімум прополоскати рот спеціальним засобом або хоча б простою водою. Але все-таки рекомендується утриматися від перекусів на ходу, і планувати свій день так, щоб зубна щітка завжди була під рукою і ви могли нею скористатися. Це потрібно для того, щоб не утворилися нові каріозні порожнини, вилікувати які через брекетів буде проблематично. Також рекомендується відмовитися від жорсткої, твердої, дуже гарячою або дуже холодної їжі. Друге правило - відвідування стоматолога згідно графіка, для чищення і активації брекет-системи. Лікар професійно видалить будь-які залишки їжі і наліт з зубів, і проведе процедуру активації. Справа в тому, що відповідно до зміни зубів, брекети слід регулярно коригувати, щоб вони продовжували ефективно впливати на стан зубів.

При кожному прийомі у стоматолога він оцінює ступінь проведеного лікування і по завершенню повного курсу, брекети знімаються. На цьому курс лікування закінчено, єдине, що може знадобитися ще кілька профілактичних оглядів, щоб встановити факт відсутності зворотного зсуву або вжити заходів для його запобігання.

Як проходить корекція прикусу брекетами
Як проходить корекція прикусу брекетами400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-01-31https://plombir-dental.com.ua/ua/yak-prohodyt-korekciya-prykusu-breketamy
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Що таке незнімне протезування зубів

  Що таке незнімне протезування зубів

  Протезування зубів - чи не найпопулярніша стоматологічна послуга. Завдання його - відновлення зовнішнього вигляду і функцій зубів, які з тієї чи іншої причини були втрачені або пошкоджені. Іноді воно...

 • Конструкція і види брекетів

  Конструкція і види брекетів

  Деякі люди згодні терпіти незручності неправильного прикусу, аби не проходити курс лікування за допомогою коригувальних брекетів. Для багатьох ця конструкція здається чимось вкрай складним, і вони...

 • Особливості догляду за сухою шкірою обличчя

  Особливості догляду за сухою шкірою обличчя

  Сьогодні з проблемою сухості шкіри зіткнулося велике число людей. При цьому для усунення цієї особливості шкірного покриву доводиться докласти масу зусиль, підходячи до процесу максимально докладно і...

 • Причини запалення і способи лікування каналів зуба

  Причини запалення і способи лікування каналів зуба

  Кожен зуб має всередині пульпу, це м'яка тканина прихована дентином, в якій багато нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин. Пульпа харчується через судини, які проходять через канали в...