Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Як побороти страх перед стоматологом

28.02.2019

Ви ігноруєте кровотеча ясен, зубного болю знімаєте таблетками і звертаєтеся за медичною допомогою тільки в екстреного випадку? Тоді ця стаття як раз для вас, тому що такої поведінки є одне логічне пояснення - панічний страх стоматологів.

Почему мы боимся стоматологов

У психіатрії існує такий термін, як опіофобія, він позначає боязнь лікування, яка виражається в панічному страху при спілкуванні з лікарями. Але в 99% випадків, коли ви свідомо НЕ йдете до стоматолога, справа зовсім не в захворюванні, а в тому, що ви в силу різних обставин Асоціюємо лікування зубів з неприємним відчуттями. Це всього лише ваша точка зору, яку можна і потрібно змінити, і ми розповімо, як це зробити.

Чому ми боїмося лікувати зуби

Перед тим як побороти будь-який страх, спочатку треба зрозуміти його причину. На питання, чому ми боїмося стоматологів, можна навести такі варіанти відповідей. По-перше, такий страх пов'язаний зі спогадами про лікування в державних клініках, років так 10-15 тому, а може і більше. Державні медичні установи завжди відставали від приватних якості обладнання, застосування сучасних методик і кваліфікації лікарів. Не дивно, що після такого лікування, навіть якщо стоматолог намагався, у вас залишилися дуже неприємні враження.

По-друге, страх перед стоматологом придбаний в дитинстві. Ви, швидше за все, пам'ятайте медогляди у стоматологів в школі, а кому-то довелося вперше відвідати їх кабінет ще в дитячому садку. Діти завжди все сприймають близько до серця, і якщо вам при першій зустрічі з лікарем довелося пройти курс довгого лікування, то ви підсвідомо будете уникати повторення цього досвіду. До речі, часто в таких страхах частково винні батьки, тому що вони самі нервують під час лікування і дитина починає думати, що відбувається щось погане.

По-третє, у ряду пацієнтів є не тільки страх перед лікарем, скільки небажання відчувати дискомфорт, який їм завдає сидіння з відкритим ротом і маніпуляції лікаря. Блювотний рефлекс і інші реакції організму змушують вас відмовитися від лікування, щоб не виглядати незручно.

Саме ці причини є основними, і тепер, коли ви їх знаєте, прийшов час навчитися тому, як побороти страх перед стоматологом.

Як перестати боятися стоматолога

На початку статті ми вже відзначили, що такий страх це не більше ніж особиста точка зору пацієнта, отже, її потрібно змінити. Ось список доводів, які дозволять вам поглянути на лікування зубів іншими очима:

Как не боятся лечить зубы

 1. Сучасна стоматологія має мало спільного з тим, як проводилося лікування 10, 20 і більше років тому. Медичні технології зробили крок далеко вперед, і тепер більшість маніпуляцій абсолютно безболісні і вимагає 15-30 хвилин. А для інших процедур існують спеціальні препарати, які повністю знімуть біль.
 2. У приватних клініках працюють висококваліфіковані фахівці, які зацікавлені в тому, щоб лікування вам сподобалося і ви стали постійним клієнтом. Тому звертаючись до професіоналів, ви зводите ризик потрапити на прийом до поганого лікаря до мінімуму.
 3. Ніхто не буде вас насильно садити в крісло і відразу свердлити зуб. Пацієнт сам приймає рішення про лікування і якщо йому не подобається обстановка клініки, спілкування з лікарем, запропонований ним варіант лікування і т.д., ви завжди можете просто встати і отруїтися до іншого фахівця.
 4. У стоматології вже давно не вирішують всі проблеми свердлінням і видаленням зубів. Зараз пріоритет віддається своєчасному виявленню захворювання, щоб зупинити його на ранній стадії. Якщо ви відвідуєте лікаря регулярно, хоча б 1 раз в 6 місяців, то все лікування буде зведено до профілактичних оглядів і терапевтичним процедурам в разі потреби.
 5. Якщо ви все одно боїтеся лікаря і не знаєте що робити, то спеціально для такого випадку процедура лікування зубів уві сні. Вам потрібно лише прийти в кабінет стоматолога, де вам дадуть наркоз, а через годину всі проблеми з зубами будуть вирішені.

І останній аргумент, який точно повинен вас переконати. Чим довше ви ігноруєте хвороби зубів і ясен, тим більше ускладнення вони дають і тим довше і складніше буде їх лікування. А це ваші гроші, адже вилікувати поверхневий карієс це кілька сотень гривень, а проведення зубозберігаючі операції або протезування, буде коштувати кілька тисяч. Погодьтеся, це кращий стимул, щоб побороти свій страх і не відкладати лікування, поки біль не стане нестерпним.

Як бачите, побороти свій страх перед лікуванням зубів не так вже й складно. Так що згадайте, що ви доросла людина, і візьміть свої емоції під контроль. А якщо подібні проблеми з'явилися у вашої дитини, то спеціально для маленьких пацієнтів ми пропонуємо послугу адаптація до стоматології. Вона має на увазі навчання дитини правильному догляду за порожниною рота, але головне це перший позитивний досвід відвідування клініки, який отримає ваша дитина.

Як побороти страх перед стоматологом
Як побороти страх перед стоматологом400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-02-28https://plombir-dental.com.ua/ua/yak-poboroty-strah-pered-stomatologom
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги