Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Як можна відновити зуб

11.12.2018

Наші зуби дуже міцні від природи, але це не гарантуємо їм того, що вони не можуть бути втрачені в результаті хвороби або травми. Тому сучасна стоматологія займається не тільки питаннями лікування захворювань порожнини рота, але і відновленням пошкоджених або втрачених зубів.

Как можно восстановить зубы после удаления

Ми розглянемо, як можна відновити зуб, якщо він тріснув, обламався, залишився тільки один корінь або був повністю втрачений. Для професійних стоматологів в цьому питанні немає нездійсненних завдань, сьогодні ідеальну посмішку можна отримати, навіть при повній відсутності зубів. Давайте розглянемо, як це можна зробити.

Реставрація

Під реставрацією зуба на увазі його часткове відновлення, коли він був пошкоджений, наприклад, має місце скол в результаті травми. Також наведені нижче прийоми використовують для додання зубу первісної форми після лікування. Для такої процедури у зуба повинен бути збережений корінь і частина коронки.

 • Пломбування. Установка пломб підходить не тільки для закриття отвору після лікування карієсу, за допомогою сучасних фотополімерних складів можна наростити зуб, якщо пошкодження невелике. Особливість такої пломби в тому, що її можна підібрати під колір емалі пацієнта, тому метод застосовується навіть на передніх зубах. Термін служби однієї пломби 5-10 років, їй можна надати будь-яку форму, тим самим навіть кілька поліпшивши ваш прикус.
 • Керамічна вставка. Застосовує, коли закрити пошкодження зуба пломбувальних складом вже не представляється можливим. В такому випадку отвір в зубі розширюється до правильної форми, а його зовнішня частина сканується. На підставі отриманих даних виготовляється вставка з кераміки, яку встановлюють на спеціальний склад, що клеїть. Колір кераміки вибирають під колір емалі пацієнта, при професійному підході таку вставку неможливо визначити візуально.
 • Вініри. Також виготовлені з кераміки, але в даному випадку мова йде не про вставці, а про накладку. Їх застосовують для передніх зубів, це тонкий шар кераміки, який приховує дефекти форми і розташування зубів, а також надає їм ідеальний білий колір. Носити такі накладки не складає ніяких проблем, ви робите все як завжди, і також як раніше чистите зуби. Кераміка не знає зносу і не змінює свій колір. Якщо ви бачите на екрані телевізора актора або ведучого з ідеальною посмішкою, то з імовірністю 95% у нього встановлені вініри.

Протезування

Встановлювати штучні зуби на місці втрачених не завжди доводиться після перенесеної хвороби порожнини рота. Часом видалення зубів входить в план лікування у стоматолога ортодонта, тому що не завжди вдається повернути зуби на потрібне положення шляхом їх корекції. Іноді доводиться вдаватися і до крайніх заходів.

Несъемное протезирование зубов

У сучасній стоматології застосовують такі способи відновлення зубів:

 • Знімний протез. Найдешевший з відомих способів відновити зубний ряд, зазвичай застосовується, якщо відсутній кілька зубів підряд і встановити незнімний протез неможливо або дуже дорого. Сучасні протези даного типу вже не є теми страшними вставними щелепами, які постійно не вчасно випадають, а вночі зберігаються в склянці на тумбочці. Тепер це цілком естетичні та зручні у використанні конструкції. Якщо ви не будете афішувати штучне походження своїх зубів, то випадкові знайомі навряд чи здогадаються про це самі. Тільки якщо у них встановлені аналогічні знімні протези.
 • Незнімний протез. Відмінність від попереднього типу зрозуміло з назви, таку конструкцію встановлюють на постійну основу, і зняти її може тільки стоматолог. Зазвичай цим методом відновлюють 1-3 зуба в одному ряду. Виготовляється міст з коронок (бувають різні види коронок в залежності від матеріалу), який кріпиться за наявні натуральні зуби. Для цього біля мосту є спеціальні захвати, також опорні зуби обтачиваются, щоб надіти на них фіксують коронки. Якщо протез неможливо закріпити за інші зуби, тоді можна розглянути варіант з імплантацією імплантату, за який і буде закріплений протез.
 • Імплантація. Найбільш прогресивний, хоч і найдорожчий метод установки штучних зубів. У кісткову тканину імплантують металевий (медичний титановий сплав) або керамічний стрижень, який виконує функцію кореня. Після того як він приживеться зверху надягають коронку. Зараз також розробили технологію одномоментної імплантації, коли імплант встановлюють разом з коронкою за одну операцію. Її плюси в короткому терміні лікування і більш низькою ціною, але є і мінуси, підходить така операція не всім, і відсоток відторгнення штучних тканин більше, ніж при класичному методі.

У висновку хочемо звернути вашу увагу, що чим довше на місці зуба нічого немає, тим вище ймовірність початку зміщення сусідніх зубів від нормального положення.

1 5 5
Як можна відновити зуб
Як можна відновити зуб400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2018-12-11https://plombir-dental.com.ua/ua/yak-mozhna-vidnovyty-zub
Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги