Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Як лікувати вестибулярное розташування зубів

11.03.2017

Коли зуби знаходяться на зовнішній стороні зубного ряду, виступаючи за його кордон, то в стоматології таку аномалію називають вестибулярное розташування зубів. Також це захворювання називають губні або щічним становищем зубів, коли мова йде про передніх або бокових зубах відповідно.

Як лікувати вестибулярное розташування зубів

Вестибулярне відхилення зубів загрожує низкою ускладнень. По-перше, естетичні незручності. Посмішка з великими зубами неприваблива і сильно впадає в очі. До того ж дана хвороба має властивість прогресувати, роблячи зуби ще більше висунутими вперед і провертаючи їх навколо власної осі.

По-друге, виступаючі зуби доставляють постійний дискомфорт, дратуючи щоки, дуже часто пацієнти їх прикушують під час жування. При сильному зсуві незручності можуть виникати навіть при розмові, а рот буде постійно відкритий.

По-третє, вестибулярное зміщення сприяє розвитку неправильного прикусу. А це вже підвищена схильність до запальних захворювань порожнини рота, швидка стираемость зубів, порушення мови, запалення скронево-нижньощелепного нерва, погіршення роботи травної системи і інші несприятливі для організму пацієнта наслідки.

Причини виникнення

Розвиток вестибулярного розташування зубів відбувається з наступних причин:

 • Зсув зачатків зубів, може бути викликано спадковістю або травмою.
 • Надкомплектні, присутність зайвих зубів призводить до зміщення частини з них в сторону від нормального стану.
 • Пізніше випадання молочних зубів, вони заважають прорізування постійних, що призводить до їх зміщення.
 • Рання втрата тимчасових зубів, є причиною порушень розвитку щелепи, що в свою чергу створює передумови до неправильного формування зубного ряду.
 • Аномальне розташування зубів протилежної щелепи, постійна взаємодія з якими приводить до поступового зсуву від нормальної осі.
 • Хронічне запалення тканин в області кореня, уражена ясна не може утримувати зуб і той поступово зсувається в бік.

Це основні причини аномального зміщення зубів на зовнішню частину щелепи, але можуть бути й інші. Часто, до таких відхилень призводить сукупність кількох чинників.

Способи лікування

Для лікування вестибулярного розташування зубів потрібно виконати дві дії. Перше - забезпечити повернення зубів в нормальне положення. Друге - забезпечити їх перебування всередині зубного ряду, тобто запобігти повторному виникненню аномалії.

Потрібний ефект досягається декількома способами:

 1. Реставрація. Якщо зуби зміщені незначно і в основному за рахунок верхньої частини, доставляючи тільки естетичні незручності, то можна провести косметичне лікування. Дефект ховається шляхом накладення виниров, за рахунок чого зубний ряд візуально вирівнюється. Також форму зубів можна скорегувати протезуванням коронок. Відразу після лікування може спостерігатися невелике почервоніння ясен в області обхвату зуба, але це нормальна реакція на протезування і воно проходить саме через 1-3 дні.
 2. Корекція брекетами. Незнімні коригувальні системи дозволяють повернути виступаючі зуби в нормальне положення шляхом тривалого лікування. На зуби пацієнта встановлюються спеціальні замки, з'єднані між собою металевою дугою. Суть цього методу в тому, що дуга, жорстко закріплена на здорових зубах, надає давящее вплив на зміщені, поступово повертаючи їх в нормальне положення. Пацієнти часто помилково вважають, що вплив на зуби надає брекети, а не з'єднує їх дуга і просять встановити їх тільки на вестибулярно зміщені зуби. На жаль, таке лікування не дасть ніякого ефекту, незнімна коригуюча система повинна бути встановлена ​​на всіх зубному ряду (при лікуванні аномалії з обох сторін щелепи). Щоб брекети менше кидалися в очі можна застосувати керамічні замочки, також існують лінгвальні брекети, для установки на внутрішню поверхню зубного ряду, непомітні зовні. Важливо розуміти, що відмова від класичних брекетів на користь менш помітних систем призводить до збільшення терміну лікування, яке, отже, становить близько 10 місяців.
 3. Хірургічне втручання з наступною корекцією. Повернути виступаючі бічні зуби в нормальне положення не завжди представляється можливим, тому що їх місце зайняте іншими зубами, наприклад при захворюванні надкомплектні. Тому в деяких випадках зайвий бічний зуб видаляють, щоб звільнити місце для повернення різців в нормальне положення. Подальше лікування проводять брекетами або знімними корректирующими пластинками.

Як і при лікуванні інших аномалій розташування зубів, спочатку проводиться комплексне обстеження порожнини рота для складання докладної діагностичної картини. Виконується аналіз наявних відхилень, їх причин і складається прогноз розвитку. Наступним етапом є моделювання процесів корекції зубного ряду, на підставі якого складається докладний план лікування. Тільки після цього можна приступати до ефективного виправлення аномалії методами ортодонтії.

Як лікувати вестибулярное розташування зубів
Як лікувати вестибулярное розташування зубів400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2017-03-11https://plombir-dental.com.ua/ua/yak-likuvaty-vestybulyarnoe-roztashuvannya-zubiv
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги