Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Як куріння шкодить вашим зубам

07.03.2019

Зараз кожен знає, що палити це шкідливо, але знати і чинити правильно - це абсолютно різні речі. Україна знаходиться в лідерах серед європейських країн, де найбільший відсоток курців. І якщо вас не лякають захворювання легенів і підвищений ризик виникнення ракових пухлин, то може бути, ви задумаєтеся про те, як щодня шкодите своїм зубам.

Как курение влияет на зубы

За статистикою після 60-ти років у 80% відсотків завзятих курців залишається 1/3 власних зубів, а після 65 років у багатьох з них зуби відсутні повністю. А далі вибір за вами, або доступна за ціною вставна щелепа, або установка імплантів, але така операція при відновленні цілого зубного ряду буде коштувати більше 200 тис. Грн., І це дуже скромна оцінка.

Згубні наслідки

Чим же небезпечно куріння і як воно шкодить вашим зубам. Ось основні з цих чинників:

 • Пересушивание эмали. Дим сушить емаль зубів, і вона покривається мережею мікротріщин, це сприяє проникненню бактерій в пори захисної оболонки, що призводить до розвитку карієсу.
 • Жовтий колір. Зуби курця має неприємний жовтий колір, він з'являється з-за частинки дьогтю та інші продукти горіння, які осідають на емалі і проникає в її пори.Під час куріння порушуються природні захисні механізми порожнини рота, це сприяє прискоренню процесів розвитку хвороботворних бактерій, одним з проявів життєдіяльності яких, є утворення зубного каменю.
 • Гінгивіт. Яка мета життя людини, і які стосунки між сім'єю та сім'єю? Його причини це зубний камінь і шкідливі речовини, які всмоктуються ясна з диму.
 • Воспаление слизистой. Це інтернет-версія сайту, вона доступна англійською мовою та в домені.

Додайте сюди ще той факт, що слизова порожнини рота активно вбирає шкідливі речовини, звідки вони розносяться по всьому організму. Тому навіть якщо ви не затягується димом, то все одно труїте себе.

Чи можна зменшити шкоду від куріння

Єдиний дієвий спосіб раз і назавжди позбавити свої зуби від шкоди куріння - це покінчити з цією шкідливою звичкою. Сотні тисяч людей змогли зробити усвідомлений вибір на користь власного здоров'я і назавжди відмовилися від цього ненормального явища.

Как защитить свои зубы от сигарет

У цьому питанні не може бути півзаходів, тому що шкоди завдає абсолютно будь куріння і ось чому:

 • Сигарети. Чим дешевше отрута, тим швидше він вбиває. Дим від сигарет подразнює слизову оболонку, що сприяє виникненню інфекцій, пересушує емаль, а з продуктів горіння утворюється наліт жовтого кольору.
 • Трубки і сигари. Не варто заспокоювати себе тим, що курите ви рідше і не затягується, в рот то дим все одно потрапляє і тримається значно більших кількостях. Тому мають місце все ті ж фактори ураження, що і при палінні цигарок.
 • Кальян. Виробники кальянів можуть довго запевняти вас в тому, що дим, пройшовши через воду, фільтрується від шкідливих домішок, а заправити в чашу можна безнікотиновий тютюн. Але дим все одно залишається димом, і вода ніколи не зможе адсорбувати всі продукти горіння, це не більше ніж рекламний трюк. До того ж нікуди не пропадає ефект висушування емалі і слизової.
 • Електронні сигарети. Ці товари активно просувають на ринку як нешкідливу альтернативу курінню, але реклами тут більше ніж правди. Якщо дим замінити на водяну пару, це прибере продукти горіння. Але сам по собі такий пар подразнює слизову не гірше диму, а може і краще. А що містяться в ньому іони сприяють всмоктуванню нікотину та інших шкідливих речовин в організм.
 • Жувальний тютюн. При такому способі немає ні диму, ні його аналога, але не поспішайте радіти. Дослідження показали, що жування тютюну призводить до насичення організму, куди великою кількістю нікотину і супутніх йому шкідливих речовин. Люди, які віддають перевагу некурильного тютюнів, страждають від захворювань слизової оболонки порожнини рота і гортані ще більше, ніж ті, хто курить.

Якщо ви є завзятим курцем, і неважливо, який спосіб шкодити своєму здоров'ю вибрали, то стоматологи зможуть надати вам, лише часткову допомогу, і стосуватиметься вона тільки порожнини рота. Існують такі профілактичні процедури, як зміцнення емалі, гігієнічна чистка та відбілювання. Перші дві покликані зробити ваші зуби і ясна більш захищеними, але ризик виникнення захворювань порожнини рота все одно буде підвищеним, тому профілактичні огляди слід проводити частіше, ніж зазвичай. Третя процедура дозволить повернути вашим зубам природний колір емалі, але для курців така процедура вкрай неефективна. Якщо у пацієнта без шкідливих звичок ефект відбілювання зберігається близько 6-8 місяців, то у курців всього 1-3 місяці.

Зверніть увагу, що наведені вище заходи не можуть запобігти вбирання слизовою оболонкою порожнини рота шкідливих речовин, які містяться в димі, і можуть привести до куди більш згубних наслідків. Тому якщо вам дорого власне здоров'я - відмовтеся від куріння.

Як куріння шкодить вашим зубам
Як куріння шкодить вашим зубам400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2020-05-23https://plombir-dental.com.ua/ua/yak-kurinnya-shkodyt-zubam
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги