Існує повір'я, що молочні зуби не потребують особливого догляду. Вважається, що вони не постійні і випадуть, тому немає необхідності в їх збереженні. При появі постійних зубів, батьки турбуються про променистою усмішкою дитини в майбутньому і забезпечують належний догляд. Ця думка помилкова. Розберемося чому.
Для чого необхідно догляд за молочними зубами
Молочні зуби потребують належному догляді через:
- Попередження можливого карієсу. Каріозний вогнище провокує бактеріальну інфекцію, що приводить до постійних застуд з різними ускладненнями у вигляді ангін, захворюваннях органів травлення.
- Карієс зубів часто стає причиною пульпіту і паріодонтіта.
- Видалення молочних зубів раніше необхідного терміну призводить до порушення розвитку щелепи і природного процесу прорізування зубів. Це гарантує носіння брекетів в майбутньому.
- При карієсі молочних зубів, постійні зуби також піддаються цьому захворюванню з початку їх появи.
Чистимо молочні зуби правильно
Вранці і ввечері батькам необхідно м'яко нагадати дитині про необхідність чищення зубів, щоб процес увійшов в звичку. Процедуру необхідно проводити при появі першого зуба. Як щітки рекомендується вибрати:
- Гумовий напалечнікі, застосовуваний дорослими.
- Спеціальну гумову щітку.
Переходимо до етапу формування якісного очищення зубів:
- Для проведення всієї процедури дитині достатньо 1 хвилини, не примушуйте його до тривалих двох-трьох хвилинним процесам.
- Правильно підбирайте малюкові зубну щітку відповідно до віку, враховуючи маркування на упаковці. Дозвольте маленькому чаду самому вибрати щітку з улюбленим персонажем, тоді процес перетворитися на захоплююче заняття.
- Самостійно вибираємо першу зубну пасту також відповідно до віку, якщо інше не порекомендував доктор. Спеціальні засоби застосовуйте тільки за призначенням лікаря.
- Обов'язково проходьте огляд дитини у стоматолога не менше двох разів на рік.
- Карієс молочних зубів лікуємо в обов'язковому порядку!
- Після випадання першого молочного зуба покажіть дитину ортодонта.
- Можна купити дитячий набор стоматолога і попросіть доктора продемонструвати будову зубів і розповісти про необхідність правильного процесу очищення.
- Ніколи не залякуйте дитини стоматологами.
- Після досягнення трирічного віку можливе застосування дитячої електричної зубної щітки.
З огляду на всі рекомендації, дитина буде радувати променистою усмішкою і відмінним самопочуттям.