Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Як доглядати за брекет-системою

13.11.2018

Для виправлення прикусу в оротодонт часто застосовують коригувальні брекет-системи, які зазвичай називають просто брекетами. Така конструкція є незнімної і являє собою набір замків прикріплених до зубів, з'єднаних між собою металевою дугою.

Как ухаживать за брекетами

Принцип роботи брекетів полягає в тому, що дуга закріплена таким чином, що чинить тиск, на неправильно розташовані зуби, змушуючи їх зміститися в потрібне положення. Саме дуга, а не замочки, є основним елементом коректує системи, а кріплення потрібні тільки для передачі навантаження. Такий метод лікування дозволяє скорегувати положення зубів, повернувши їх на природне місце, після цього носіння брекетів триває ще деякий час, щоб закріпити досягнутий результат.

Даний підхід дозволяє вирішити проблеми з неправильним прикусом раз і назавжди, але є тривалим за часом. Курс лікування може займати 10-12 місяців, а іноді й довше. Але зате він не має протипоказань і може застосовуватися, навіть під час вагітності. Корекція зубів відбувається поступово, тому що провести вирівнювання за один прийом просто неможливо. Тому в залежності від поставленого діагнозу і ступеня занедбаності захворювання розробляється спеціальний курс лікування. Суть його в тому, що стоматолог кожні 2-4 тижні проводить огляд пацієнта і регулює брекет-систему, щоб вона продовжувала впливати на зуби за потрібне чином виходячи з уже досягнутого результату. Така процедура називається активацією.

Недоліком такого лікування аномального положення зубів є його висока тривалість, дискомфорт і необхідність ретельно доглядати за порожниною рота, дотримуючись спеціальні правила і дієту. Але перш ніж перейти до останнього пункту, потрібно сказати кілька слів про види брекетів, і про те, як вибір конструкції впливає на подальший догляд за нею.

Види конструкцій

Установка брекетів не обов'язково проводиться на весь зубний ряд, система може займати всього 4-5 зубів, все залежить від видаляється дефекту. Головне, щоб поруч з аномально розташованим зубом було кілька здорових, які будуть використані в якості точок опори. Принцип дії всіх брекетів однаковий, а ось їх матеріал і спосіб установки може відрізнятися. Розрізняють такі види таких коригувальних систем:

 • Металева - є класичною, має порівняно низьку ціну, за рахунок жорсткості конструкції лікування проходить швидко. Головний недолік - неестетичний зовнішній вигляд.
 • Керамічна - замочки з кераміки виготовляються під колір зубів і такі брекети набагато менше кидаються в очі. Є проміжний варіант, коли на зуби у видимій частині встановлюють керамічні замочки, а на інші - металеві. Головна перевага - малопомітність, а до недоліків слід віднести збільшений час лікування через меншу жорсткості конструкції. Доглядати за ними не складніше, але на 2-4 місяці довше.
 • Саморегулірущаяся - нова розробка, така брекет-система сама перерозподіляє навантаження і тому її потрібно рідше активувати, але ускладнення конструкції дещо ускладнює гігієну порожнини рота в порівнянні з попередніми, і ціна теж вище.
 • Лінгвальні - це класичні металеві брекети, які встановлені на тильній стороні зубного ряду. Так вони повністю непомітні, але доставляють більший дискомфорт, і чистити таку конструкцію дуже складно.

Як бачите, вибір типу конструкції впливає не тільки на вартість, але і на час лікування і складність догляду за брекетами. Майте на увазі, що таке лікування триває від 8-10 місяців і довше, і дотримуватися спеціальні правила гігієни порожнини рота доведеться протягом все курсу.

Що потрібно робити

Перше що слід зробити для правильного носіння брекетів, так це вилікувати зуби. Стоматолог не призначить установку коректує системи, поки не будуть усунуті всі прояви карієсу і захворювань ясен. Оскільки догляд за зубами буде ускладнений, то додатково виконується гігієнічна чистка зубів і зміцнення емалі за рахунок насичення її фтором.

Після того як брекети встановлені, вам потрібно дотримуватися таких правил:

 1. Чистити зуби після кожного прийому їжі спеціальною щіткою з роздвоєною V-подібної щетиною.
 2. Протягом дня використовувати ополіскувач для зубів, а вранці і ввечері робити чищення за допомогою іригатора. Це спеціальний пристрій, який видаляє наліт потоком стисненого повітря.
 3. Слід відмовитися від твердої і жорсткої їжі, пережовування якої може привести до пошкодження конструкції. Також під забороною жувальна гумка, тягучі цукерки, варення, здоба і інша їжа, яка легко прилипає до зубів і брекетів.
 4. Не можна вживати дуже гарячу або навпаки холодну їжу. Дуга може втратити еластичність, ефективність лікування знизиться, а тривалість навпаки збільшиться.

Під час прийому у лікаря він не тільки активує брекети, а й ретельно очищає їх від зубного нальоту. Але якщо не дотримуватися зазначені вище правила, то захворювання почнеться раніше і для його лікування, можливо, буде потрібно знімати і потім заново встановлювати брекети. Але не варто переживати завчасно, по-перше, все це тимчасово. А, по-друге, більшість пацієнтів ще в перші 2-3 тижні звикають до нових правил гри і виконують всі необхідні дії автоматично.

Як доглядати за брекет-системою
Як доглядати за брекет-системою400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2018-11-13https://plombir-dental.com.ua/ua/yak-doglyadaty-za-breket-systemoyu
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги