Якщо у вашого чада випав молочний зуб, то, як правило, робити нічого і не потрібно.Природа подбала про те, щоб починаючи приблизно з 5-6 років, у людини починався процес зміни зубів. При відсутності будь-яких ускладнень він проходить безболісно. Спочатку корінь тимчасового зуба розчиняється всередині ясна, а потім сам зуб починає хитатися і випадає. Його місце займе вже постійний зуб, який прорізатиметься найближчим часом.
Якщо все йде добре, то батькам не потрібно робити практично нічого, крім як здатися стоматологу для профілактичного огляду, він повинен переконатися, що процес зміни зубів йде своєю чергою. Потрібно перевірити в якій послідовності і коли випадають зуби. Процес їх зміни на постійні може тривати до 14-16 років, і важливо, щоб все йшло згідно з планом природи. Якщо черговість порушена, наприклад зуб був втрачений передчасно через хворобу або травми, тоді можливе формування неправильного прикусу. У ранньому віці поки подібне захворювання ще не запущено, його дуже легко виправити. Для цього використовують спеціальні пластинки, які коригують положення зубів, лікування нетривалий, зовні вони майже не помітні. А ось якщо пропустити цей час, тоді вже доведеться в підлітковому або дорослому віці носити брекети 6-10 місяців, що куди менш приємно.
Але можуть бути і деякі ускладнення, наприклад, після випадання зуба рана сильно кровоточить. Не потрібно нічого припікати або полоскати рот перекисом, як не дивно знаходяться і такі батьки. Для зупинки крові просто покладіть на рану стерильний ватний або марлевий тампон і потримайте кілька хвилин. Якщо кров не згортається, тоді зверніться за медичною допомогою, можливо, знадобитися обстеження у терапевта. Для профілактики зараження добре допомагає полоскання сольовим розчином, це просто тепла кип'ячена вода, в яку додали трохи солі і пару крапель йоду.
Іншим поширеним ускладненням є хиткий зуб, який ніяк не бажає випадати. Виривати його не можна, або радити дитині, розхитувати його сильніше. Така самодіяльність миє призвести до пошкодження тканин ясен і потрапляння туди інфекції. За умови, що зуб довго не випадає, а ваше чадо скаржиться на постійний дискомфорт, запишіться на прийом в клініку. Якщо стоматолог визначить, що тимчасовий зуб заважає нормальному прорізування постійного, тоді може бути прийнято рішення видалити його. Операції з видалення тимчасових зубів проводяться під спеціальним наркозом, який можна використовувати дітям.
Кількість коментарів:
0