Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Пн.-Пт.: с 9 до 20; Суббота: с 10 до 17;

Стоматологія Київ

Синус ліфтінг кісткова пластика

Записатися на прийом

Головна умова проведення операції з імплантації імплантату в верхню щелепу - наявність достатнього обсягу кістки по ширині і глибині, в яку і буде вживлено штучне тіло (імплантат). Якщо, в силу різних причин у пацієнта спостерігається дефіцит кісткової тканини, то може бути проведена операція синус ліфтингу, також її називають кісткова пластика. Вона полягає в тому, що гайморову пазуху кілька піднімуть, а місце, що звільнилося використовують для нарощування кістки.

Як показує практика, зміна рівня дна верхньощелепного синуса практично нічим не відбивається на мовної та дихальної функції пацієнта за умови її заповнення наполовину. При цьому під час операцій заповнення пазухи виконується в більшості випадків на 25-40%, що абсолютно нешкідливо, і ніяк не позначається на подальшій життєдіяльності.

Синус ліфтінг кісткова пластика
Синус ліфтінг кісткова пластика400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-11-11https://plombir-dental.com.ua/ua/synus-liftyng-kistkova-plastyka

Відновлення кісткової тканини щелепи

Причини дефіциту кісткової тканини

Виявлення нестачі кісткової тканини для проведення операції по установці імплантату не є чимось унікальним, подібне відхилення від норми зустрічається у 60% пацієнтів і більшість з них успішно проходить курс лікування. Причини даної аномалії кістки щелепи можуть бути наступні:

 1. Вроджена вада кісткової тканини, який визначається спадковістю пацієнта. Пояснюється занадто низьким розташуванням гайморової пазухи. Багато людей не здогадуються про даної аномалії щелепи, поки їм не будуть потрібні послуги з протезування зубів.
 2. Вікові зміни кісткової тканини. Обсяг кісткової тканини реагує не загальний стан організму, і як наслідок схильна до деформації в міру старіння. У кожного пацієнта ці процеси відбуваються з різною швидкістю.
 3. Атрофія через відсутність жувального навантаження. Якщо через хворобу або травми один або кілька зубів були видалені, то на даній ділянці щелепи зменшується навантаження при жуванні. Організм реагує на подібні зміни тим, що кісткова тканина в даній зоні стоншується, можна сказати за непотрібністю. Тому чим довше ви ходите без зуба, не замінюючи його на протез, тим більше атрофується кісткова тканина.

Зверніть увагу, що атрофія кісткової тканини залежить від зниження навантаження на цю ділянку щелепи. При повної втрати зуба вона відбувається швидше, але якщо він обламаний лише частково і просто не приймає участі в пережовуванні їжі, то витончення кістки все одно починається, і з часом зуб випаде.

Опис операції. Види хірургічного втручання

Верхньощелепної синус знаходиться над верхньою щелепою і являє собою порожнину, простір якої і буде використано для нарощування кісткової тканини. Спочатку стоматолог-хірург проробляє спеціальні отвори в яснах і кістки, і відсуває від внутрішньої сторони порожнини тканини слизової оболонки. Потім в простір, що утворився вводиться заповнює матеріал, який з часом приживеться, і буде виконувати функцію кісткової тканини. При цьому під час операції використовують такі матеріали:

 • Аутокістку. У пацієнта забирається частина власної кістки і переробляється в спеціальну стружку, яку потім вводять в порожнину верхньощелепної пазухи. З одного боку даний метод вимагає проведення додаткової операції по забору матеріалу. З іншого, при використанні аутокістки найбільша ймовірність швидкого приживлення без будь-яких ускладнень.
 • Штучний кістково-пластичний матеріал. Являє собою гранули синтетичного матеріалу, які не викликають алергічних і запальних процесів при імплантації в організм людини, і мають достатню міцність, для імітації кісткової тканини.
 • Синтетичні мембрани. Застосовуються для формування нового дна гайморової пазухи, з їх допомогою хірург фіксує розташування введеного матеріалу в щелепу пацієнта і відокремлює його від слизової оболонки.

У сучасній медичній практиці проводиться два типи операцій по синус ліфтингу:

 1. Закритий, при якому додаткова кісткова тканина нарощується відразу разом з імплантатом. Вона можлива, за умови достатньої висоти кістки і истончении тільки по ширині.
 2. Відкритий, при якому проводиться тільки нарощування кісткової тканини до необхідного обсягу. Збільшення кістки одночасно по ширині і висоті, повторну операцію по впровадження штучного підстави зуба можна проводити через 4-6 місяців.

Тип хірургічного втручання вибирається після проведення ретельного дослідження і планування курсу лікування.

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Стоматологічний біопрепарат Emdogain: особливості та спектр застосування

  Стоматологічний біопрепарат Emdogain: особливості та спектр застосування

  Розглянутий препарат є інноваційною розробкою, покликаної значно спростити процедуру відновлення пародонтиту, а саме його м'яких і твердих тканин. Фактично - ця технологія не має аналогів по свій...

 • Коли слід починати косметологічні процедури

  Коли слід починати косметологічні процедури

  Завдяки сучасним технологіям кожен може виглядати дійсно молодо і красиво, забувши про так званому календарі молодості раз і на завжди. Зокрема, багато процедур спрямовані на те, щоб постійно...

 • Косметологія для тих, кому за 30

  Косметологія для тих, кому за 30

  Не секрет, що в житті кожна людина стикається з деякими проблемами зі шкірою. При цьому, в залежності від віку, вони можуть значно відрізнятися. Наприклад, в ранньому віці мова йде про всілякі вуграх...

 • Що таке ортодонтія і як виправити прикус

  Що таке ортодонтія і як виправити прикус

  Посмішка для сучасної людини це не просто гарний зовнішній вигляд, а й робочий інструмент для представників багатьох професій. Але навіть якщо ви не працюєте з людьми постійно, то негарна форма зубів...