Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Пн.-Пт.: с 9 до 20; Суббота: с 10 до 17;

Стоматологія Київ

Спеціальності стоматологів: хірург, ортодонт і ортопед

14.02.2019

Стоматологічна клініка Пломбір надає повний спектр стоматологічних послуг, тому що укомплектована фахівцями різного профілю. Часто наші клієнти на знають до кого з них варто записатися на приймемо, бо не уявляють, чим саме займається конкретний фахівець. Ці питання легко вирішує адміністратор клініки, але все ж ми вирішили внести ясність і розповісти про такі спеціальності стоматологів, як хірург, ортодонт і ортопед.

Как бывают специальности у стоматологов

Хірург

Стоматолог-хірург спеціалізується на лікування захворювань порожнини рота, для яких необхідно провести оперативне втручання. Основна його практика це операції з видалення зубів, пухлин, корекція дефектів вуздечки, операції на щелепі, лікування запалення суглобів і слинних залоз, і т.д. Будь-яка така робота є складною, тому що найменша помилка може призвести до серйозних ускладнень.

З найскладніших операцій можна виділити видалення ретінірованного зуба мудрості. Він схований під яснами і знаходиться близько до коренів інших зубів, тому її доводиться розрізати збоку і акуратно видаляти зуб. Аналогічним методом лікар діє в тих випадках, коли корінь зуба роздроблений після перенесеної травми і його не можна видалити звичайним способом.

Часто допомога стоматолога-хірурга потрібно лікаря-ортопеда, коли потрібно провести оперативне втручання для імплантації зубів. У цій області фахівець виконує операції по установці або видалення імплантів, підготовці щелепи до імплантації штучних зубів. Остання операція називається кісткова пластика, найчастіше вона проводиться на верхній щелепі, але може знадобитися і при установці імплантів в нижню. Суть її полягає в тому, що лікар вводить в щелепу пацієнта спеціальні препарати, які будуть виконувати функцію кісткової тканини.

Ортодонт

Стоматолог-ортодонт спеціалізується на аномальному розташуванні зубів. Ортодонт займається корекцією зубного ряду з метою повернути зубам зовнішню привабливість і нормальну функціональність. Існує велика кількість захворювань прикусу, професійні назви яких мало що скажуть пацієнтам стоматологічних клінік, до того ж такі захворювання рідко виникають окремо.

Ігнорування проблем з прикусом загрожує не тільки негарним зовнішнім виглядом зубів, але і постійним травмами порожнини рота, порушення мови, неправильною роботою травної та дихальної системи. Тому ще з дитинства краще здатися стоматолога-ортодонта, щоб він визначив необхідність лікування і провів потрібний курс. Чим раніше виявлена ​​проблема, тим простіше повернути зуби в нормальне положення. Але неправильний прикус може сформуватися не тільки через погану спадковість, а як ускладнення після інших захворювань порожнини рота або перенесеної травми.

Для корекції зубів в арсеналі ортодонта є спеціальні пластинки, брекети і капи. Яке із засобів буде використано, лікар вирішить після проведення комплексної діагностики. Потрібно оцінити поточні розташування зубів і розробити курс лікування по їх поверненню до норми. Іноді для цього потрібна допомога хірурга, тому, що деякі зуби потрібно видалити, щоб інші можна було повернути в норму.

Специальность стоматолога ортопед

Ортопед

Стоматолог-ортопед - займається відновленням зубного ряду. У його арсеналі такі прийоми як протезування та імплантація. За допомогою сучасних протезів можна відновити як один зуб, так і весь зубний ряд. Розрізняють знімні і незнімні протези. Перші виготовляються з кераміки, металокераміки, цирконієвої кераміки та інших матеріалів. З їх допомогою можна відновити один або кілька зубів в ряду, головне щоб були точки опори для протеза. Такі коронки виглядають і працюють як справжні зуби, крім лікаря, який їх встановив, про наявність протеза ніхто не буде знати. Під знімними протезами розуміють вставні щелепи, вони можуть замінити як кілька зубів, так і цілий зубний ряд. Такі протези є найдешевшими і їх можна швидко виготовити і встановити, за рахунок використання сучасних матеріалів вони мають високу схожість зі справжніми зубами, а їх носіння доставляє мінімум незручностей.

Разом з хірургом стоматолог-ортопед може провести імплантацію, вона використовується тоді, коли звичайне протезування неможливо. В ясна імплантується титановий або керамічний імплант, який буде виконувати функцію кореня зуба, а потім на нього встановлюють коронку. Також імпланти використовуються при установці умовно-знімних протезів. Штучні коріння будуть виконувати функцію зацепов, на які ортопед встановить протез. Конструкція називається умовно-знімним, тому що пацієнт не може зняти її без допомоги стоматолога.

Головна складність в роботі ортопеда полягає в тому, що він повинен не тільки відновити зуб, але і спрогнозувати як ці дії позначаться на інших зубах.

Спеціальності стоматологів: хірург, ортодонт і ортопед
Спеціальності стоматологів: хірург, ортодонт і ортопед400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-02-14https://plombir-dental.com.ua/ua/specialnosti-stomatologiv-hirurg-ortodont-i-ortoped
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Біоревіталізація - зволоження шкіри зсередини

  Біоревіталізація - зволоження шкіри зсередини

  Сама по собі розглянута процедура будуватися на спеціальній техніці введення в шкіру спеціально подободранного набору кислот, зокрема, гіалуронової. При цьому склад ін'єкції можна вважати досить...

 • Причини появи нальоту на зубах - думка стоматолога

  Причини появи нальоту на зубах - думка стоматолога

  Зубний наліт, з яким вчасно не розібралися, згодом стає зубним каменем. Про причини нальоту на зубах і способи позбавлення від нього численні користувачі змогли прочитати на сторінці Instagram...

 • Види незнімного протезування зубів

  Види незнімного протезування зубів

  Якщо ви втратили зуб, його можна замінити на штучний і ваш організм навіть не помітить особливої різниці. Після завершення періоду звикання ви будете користуватися заставленим незнімним протезом...

 • Популярні питання про брекетах і відповіді на них

  Популярні питання про брекетах і відповіді на них

  Якщо запитати у будь-якої людини далекого від стоматології про те, як можна виправити прикус, то в 90% ми почуємо відповідь - за допомогою брекетів. Причому більшість потенційних пацієнтів думають,...