Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Сіалоаденіт

02.06.2020

Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні залози) в порожнині рота: привушні, підщелепні і під'язикові. Слина грає важливу роль в травній системі, а також змочує ротову порожнину. Будь-які порушення в роботі слинних залоз призводять до серйозних наслідків, тому їх лікування рекомендовано проводить відразу після виявлення перших симптомів.

Сіалоаденіт

Причини захворювання

До сіалоаденіта призводять запалення епідемічного і неепідеміческая характеру:

 1. Всілякі вірусні та інфекційні захворювання, які можуть дати ускладнення на слинні залози. У дитячому віці подібні проблеми виникають у дітей при зараженні «свинкою». Ця хвороба передається повітряно крапельним шляхом і її частим ускладненням є запалення лімфатичних вузлів, які в свою чергу, призводять до порушення роботи привушних залоз. Але існує безліч інших вірусних захворювань, які мають аналогічні ускладнення, просто вони рідше виявляються.
 2. До другої групи належать різні фактори, що призводять до порушення роботи слинних залоз шляхом закупорки протоки. Це може бути перенесена травма, наслідок хірургічного втручання, попадання сторонніх предметів в порожнину рота, розвиток Сіалолітіаз (утворення каменів у слинних залозах). Також проток залози може бути закупорений після лікування таких захворювань як пневмонія, тиф і ряду інших, це одне з можливих ускладнень, викликаних особливостями застосовуваної терапії.

Симптоми і ускладнення

Запальні процеси, що вражають слинні залози, характеризуються такими симптомами:

 • біль у верхній частині гортані під час їжі;
 • набряклість щоки або шиї, почервоніння шкірних покривів;
 • порушення роботи смакових рецепторів, поява неприємного присмаку в роті;
 • сухість в ротовій порожнині через нестачу слини;
 • больові відчуття, які виникають при відкриванні рота;
 • біль в області мочки вуха, вона навіть може трохи відстовбурчені;
 • в роті з'являється каламутна рідина, це гній який потрапляє в слину з запаленої залози;
 • загальне погіршення самопочуття, поява задишки, постійна втома, висока температура тіла.

Характерною особливістю сіалоаденіта є той факт, що симптоми можуть проявлятися короткочасно. Погіршення здоров'я може спостерігатися певний час, потім проблеми зі здоров'ям зникнуть повністю і повторюватися через якийсь проміжок часу. Це є однією з основних небезпек даного захворювання, тому що пацієнт списує проблеми зі здоров'ям на тимчасові, і не звертається за медичною допомогою, хоча насправді запальні процеси тривають.

Запущене запалення переходить в гнійну стадію і може проявитися у вигляді гнійників в порожнині рота. Потім настає ураження здорових слинних залоз, а хвороботворні бактерії можуть проникнути вглиб організму і дати ускладнення на нервову систему, нирки і підшлункову залозу. Також є зафіксовані факти переходу захворювання на мозкові оболонки, що може привести до повної або часткової втрати дієздатності.

Лікування гострої форми

Сіалоаденіт протікає в гострій або хронічній формі. При лікуванні гострого запалення застосовуються препарати, які сприяють виділенню слини, що має нормалізувати роботу залози. Додатково призначаються препарати для зняття запалення і знезараження порожнини рота, а також проводиться фізіотерапевтичне лікування.

Найчастіше застосовують терапію на апараті УВЧ і електрофорез. Обидві процедури безболісні і надають антибактерицидне вплив, а також прискорюють процес проникнення лікарських препаратів в уражені тканини. Додатково, пацієнту можуть призначити сухі теплі компреси, які він буде накладати самостійно в домашніх умовах.

Важливим фактором терапевтичного лікування є дотримання пацієнтом особливого режиму по догляду за порожниною рота. Потрібно виконувати наступні дії:

 • Дотримуватися дієти, їжу рекомендується вживати не жорстку і попередньо дрібно подрібнену.
 • Регулярно чистити зуби, після кожного прийому їжі і навіть частіше, щоб видаляти хвороботворні бактерії з порожнини рота.
 • Показано рясне тепле питво, це може бути молоко, настої з трав, свіжовичавлені соки.

При наявності підвищеної температури лікуючий лікар може прописати жарознижуючі препарати.

Лікування хронічної форми

Якщо захворювання запущене і перейшло в хронічну форму, то крім перерахованих методів лікування застосовуються і інші способи. Хворому призначають курс антибіотиків, для запобігання поширенню захворювання і активну антибактеріальну терапію. Проводять комплексне обстеження ротової порожнини для визначення необхідності хірургічного втручання.

Операція проводиться в тих випадках, коли в порожнині рота утворилися гнійні мішки, або слинні протоки неможливо прочистити через що утворилися каменів або сторонніх тіл. Такі операції проводяться тільки в крайніх випадках, але при запущеній стадії захворювання лікування іншими способами не представляється можливим. Крім видалення гною і тіл, що ускладнюють виділення слини, безпосередньо в залозу вводяться лікарські препарати. Також можливо повне видалення залози, якщо вона вже не підлягає відновленню.

Сіалоаденіт
Сіалоаденіт400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/ua/sialoadenit
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги