Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Пн.-Пт.: с 9 до 19; Суббота: с 10 до 18;

Стоматологія Київ

Що таке транспозиція зубів?

05.07.2019

Виражається вона в тому, що зуби починають займати не найоптимальніші позиції в первісному зубному ряду. Це дуже легко діагностується, так як досить лише побіжного огляду для констатації аномального положення. При цьому, розглядається явище найчастіше зустрічається стосовно корінних зубів. У той же самий час, зуби з молочними корінням дуже рідко страждають від транспозиції.

Транспозиция зубов

Практика показує, що різці можуть перебувати в некоректної позиції не тільки в рамках ряду, а й поза ним. Сучасна медицина, беручи за основу три напрямки, виділяє шість основних найменувань некоректного розташування зубів. Чотири з них відносяться до горизонтальної площини, тоді як інші до вертикальної. Іноді навіть може зустрічатися така аномалія, як ікло. Крім цього, зустрічаються й інші положення зубів. Також не рідкісними бувають корпусні зміщення і нахили окремо взятих зубів. Примітно, що зміщення зуба із загального ряду відбувається, в більшості випадків, відразу в декількох напрямків. Тобто, діагностується відразу кілька відхилень від норми.

За своєю суттю, транспозіціонние порушення - це дуже малопоширене відхилення, ймовірність зіткнутися з яким не доходить до одного відсотка. В основному, воно пов'язане з тим, що деякі різці міняються місцями. Хорошим прикладом послужить ситуація, коли ікло знаходиться не на своєму звичайному місці, займаючи чужу позицію. У медицині описувалися клінічні випадки, коли ікла прорізалися між бічними зубами. Таке відхилення викликається несвоєчасної втратою молочних різців. Найчастіше транспозиція зустрічається в верхніх іклах.

Атипове прорізування іклів, що закінчуються ретенцией, відбувається через нестачу вільного простору. Звичайно ж, з цього правила існують виключення. Навіть при наявності достатнього вільного місця, зростання зубів може супроводжуватися яскраво вираженою транспозицией. Дивно, але більше половини всіх зареєстрованих відхилень є односторонніми. По суті, від аномалії страждає найчастіше ліва сторона щелепи. Ця закономірність ще не до кінця вивчена, але вже сьогодні існує опис декількох можливих причин, що призводять до розвитку даного захворювання:

 • Генетична схильність і спадкові впливу генетики;
 • Зсув зачатків, викликаних некоректним протіканням дентіногенеза;
 • Зсув зубів, що відбуваються в ході їх прорізування;
 • Анкілоз ряду зубів з молочними корінням;
 • Фактори, пов'язані з травматизмом.

Лікування транспозиції практикується тільки при наявних функціональних або естетичних порушеннях. Якщо вони не діагностуються, то ніяких медичних свідчень не приписується. Лікування грунтується на застосуванні мезиальная і дистальних напрямків руху. Терапія дає максимально можливий ефект, якщо причиною захворювання виступає занадто несвоєчасне випадання зубів з молочними корінням.

Стоматологи зі світовим ім'ям цілком обгрунтовано вважають, що транспозиція викликається дистальним зсувом різців, спровокованим надмірно форсованими рухами міжзубних зв'язок і постійним впливом щоки і губи. Приблизно також пояснюється і ланцюгове мезіодістальное переміщення зубів. Сьогоднішня ортодонтія практикує точкове видалення деяких зубів для утворення вільного місця. Такий підхід відмінно себе показав при скупченості.

Абсолютно всі зуби, які знаходяться в ряду, з'єднуються між собою спеціальними зв'язками, утворюючи тим самим єдину систему. Крім того, існує ще один вид зв'язок, одна сторона яких кріпиться до зуба, а друга до ясен. З цієї причини, після навантаження на один зуб, всі інші учасники ряду теж починають переміщатися в одному напрямку. Це неминуче призводить до потовщення міжзубних перегородок, а значить зуби починають розташовуватися більш рідко.

Лікування зубного транспозиції

У цьому питанні все на пряму залежить від розташування аномального ділянки. Якщо мова йде про передньому ряді, то досить часто практикується прішліфовка, що надає не тільки косметичний, але і функціональний ефект. Крім того, непоганим і дієвим рішенням стане використання коронки відповідного форм-фактора, таке протезування дуже ефективно. Якщо ж проблема полягає в бічних зубах, то для її усунення цілком достатньо одного або декількох сеансів шліфування.

В цілому, транспозиція далеко не завжди приносить людині ті чи інші незручності. Більш того, далеко не завжди вдається діагностувати захворювання, так як для цього необхідно пройти огляд у кваліфікованого фахівця. Так чи інакше, сучасна стоматологія здатна повністю вилікувати дана недуга, або ж зробити його практично непомітним.

Що таке транспозиція зубів?
Що таке транспозиція зубів?400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-11-11https://plombir-dental.com.ua/ua/shcho-take-transpozyciya-zubiv
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Медичний трикутник: батьки, діти і стоматолог

  Медичний трикутник: батьки, діти і стоматолог

  У клініці Пломбір дитяча стоматологія винесена в окремий розділ наших послуг і надають їх лікарі пройшли спеціальну психологічну підготовку. Справа в тому, що діти це особливі пацієнти, лікування...

 • Популярні питання про брекетах і відповіді на них

  Популярні питання про брекетах і відповіді на них

  Якщо запитати у будь-якої людини далекого від стоматології про те, як можна виправити прикус, то в 90% ми почуємо відповідь - за допомогою брекетів. Причому більшість потенційних пацієнтів думають,...

 • Біоревіталізація - зволоження шкіри зсередини

  Біоревіталізація - зволоження шкіри зсередини

  Сама по собі розглянута процедура будуватися на спеціальній техніці введення в шкіру спеціально подободранного набору кислот, зокрема, гіалуронової. При цьому склад ін'єкції можна вважати досить...

 • Конструкція і види брекетів

  Конструкція і види брекетів

  Деякі люди згодні терпіти незручності неправильного прикусу, аби не проходити курс лікування за допомогою коригувальних брекетів. Для багатьох ця конструкція здається чимось вкрай складним, і вони...