Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Пн.-Пт.: с 9 до 19; Суббота: с 10 до 18;

Стоматологія Київ

Що робити, якщо дитина боїться стоматолога?

16.10.2018

Лікування зубів у дитини слід починати у віці близько 3 років, коли тимчасові зуби вже сформувалися. Це сприятливий час, коли ваше чадо пора починати вчити правильній гігієні порожнини рота і необхідності регулярно відвідувати стоматолога.

Как побороть страх ребенка перед лечением зубов

Перш ніж перейти до розкриття теми статті, давайте скажемо кілька слів про необхідність догляду за молочними зубами і важливості їх своєчасного лікування. По-перше, болять тимчасові зуби так само сильно, як і постійні. Ви ж не хочете терпіти зубний біль, так навіщо прирікати на такі муки власної дитини?

По-друге, захворювання молочних зубів призводять до серйозних ускладнень. Багато батьків думають, що тимчасовий зуб просто випаде і все. Насправді є загроза початку запальних процесів з подальшим абсцесом і поразкою всієї щелепи.

По-третє, ускладненням захворювання тимчасового зуба може стати втрата зачатка постійного. Все зачатки зубів формуються ще на стадії ембріона, і з моменту народження ми фактично маємо два комплекти зубів, прихованих в щелепи у вигляді зачатків. Якщо запальний процес перейде на зачаток постійного зуба, то він може бути повністю знищений і формування на його місці нового пристроєм організму людини не передбачено.

По-четверте, від наявності на своєму місці тимчасових зубів до належного їм терміну, залежить правильність формування постійного прикусу. Занадто рання втрата зуба призводить до зміщення сусідніх по ряду, отже, прорізування постійних ускладнюється і вони змінюють траєкторію. Як результат, виникають аномалії розташування зубів, виправляти які доводиться ортодонтическими методами, наприклад носінням брекетів. А це вже довгий і дороге лікування, якого можна було б уникнути, при правильному догляді за молочними зубами.

Причини дитячих страхів

Давайте спочатку розберемося, чому діти бояться лікувати зуби, зазвичай це такі причини:

 • Страхи батьків. Якщо ви боїтеся лікувати зуби, то аналогічна боязнь цілком може з'явитися у дитини. Діти чудово все помічають, розуміють і переймають моделі поведінки у своїх батьків.
 • Поганий досвід лікування. Це напевно найпоширеніша проблема і справа тут навіть не в тому, що лікар виявився поганим. Швидше за все, прийом вів стоматолог, який не проходив спеціальну підготовку для роботи з маленькими пацієнтами і тому зосередився суто на лікуванні. У підсумку в очах дитини відвідування кабінету стоматолога стало не позбавленням від недуги, а навпаки здалося пікової стадією захворювання.
 • Розповіді інших дітей. Більшість таких історій мають мало збігів з дійсністю, адже дітям властиво фантазувати і давати завищені оцінки. Розвіяти подібні страхи і сумніви простіше простого, знадобитися один прийом у професійного дитячого стоматолога.

Часто дитина починає проявляти тривогу і страх уже перед самим прийомом у лікаря, і швидше за все це пов'язано з навколишнім оточенням. Така проблема зазвичай виникає в державних медичних установах, де навіть дорослі відчувають себе незатишно.

Як вести себе на прийомі у стоматолога з дитиною

Тепер ми підійшли до тієї частини статті, в якій розповімо що робити, якщо дитина боїться стоматолога. Головне, не йдіть на поводу у свого чада і не чекайте, що проблеми з зубами зникнути самі по собі, так ви йому тільки нашкодите. Поясніть дитині, що це потрібно для його здоров'я і лікування зубів - це не страшно і не боляче.

Після словесного переконання переходите до практики, беріть своє чадо і вирушайте на прийом до дитячого стоматолога, під час якого дотримуйтеся наступних правил.

 1. Ви не повинні бояться. Діти дуже добре відчувають емоційний стан батьків, і якщо ви самі боїтеся лікувати зуби або сильно переживаєте за дитину, то ваші страхи передаються йому.
 2. Довіряйте лікаря, виконуйте його вказівки. Дитина може почати вередувати і не давати лікувати зуби, ні в якому разі не можна йти у нього на поводу. Якщо ви почнете відмовляти лікаря, просити перенести прийом або скоротити лікування, то дитина вирішити що діє правильно і буде ще сильніше пручатися. Ви навпаки повинні встати на сторону лікаря, тим самим показавши, чия позиція правильна.
 3. Особистий приклад батьків - це найкращий метод переконання. Заради своєї дитини можна побороти власні страхи (якщо вони є) і показово пройти огляд, може бути навіть провести найпростіше лікування.

У нашій клініці є спеціальна послуга, в рамках якої ми проводимо адаптацію дітей до стоматології. Лікарі, які пройшли спеціальну підготовку для роботи з маленькими пацієнтами допоможуть побороти дитячі страхи перед лікуванням зубів, і навчать їх правильно стежити за гігієною порожнини рота.

Що робити, якщо дитина боїться стоматолога?
Що робити, якщо дитина боїться стоматолога?400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-11-11https://plombir-dental.com.ua/ua/shcho-robyty-yakshcho-dytyna-boyitsya-stomatologa
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Косметологія для тих, кому за 30

  Косметологія для тих, кому за 30

  Не секрет, що в житті кожна людина стикається з деякими проблемами зі шкірою. При цьому, в залежності від віку, вони можуть значно відрізнятися. Наприклад, в ранньому віці мова йде про всілякі вуграх...

 • 5 важливих причин коли варто записатися на прийом до косметолога

  5 важливих причин коли варто записатися на прийом до косметолога

  Фахівці клініки «Plombir Dental» підготували для вас список з декількох важливих сигналів для звернення за допомогою до лікаря-косметолога. Отже, поїхали: - постійна сухість вашої шкіри (можливо з...

 • Конструкція і види брекетів

  Конструкція і види брекетів

  Деякі люди згодні терпіти незручності неправильного прикусу, аби не проходити курс лікування за допомогою коригувальних брекетів. Для багатьох ця конструкція здається чимось вкрай складним, і вони...

 • Коли слід починати косметологічні процедури

  Коли слід починати косметологічні процедури

  Завдяки сучасним технологіям кожен може виглядати дійсно молодо і красиво, забувши про так званому календарі молодості раз і на завжди. Зокрема, багато процедур спрямовані на те, щоб постійно...