Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Рекомендації лікаря після видалення зуба

23.10.2018

У нашій клініці слідують канонам сучасної стоматології та виконують видалення зуба тільки в крайньому випадку, коли вже не залишилося методів для його збереження або без даного хірургічного втручання неможливо вилікувати інше небезпечне захворювання. Після того як операція проведена, пацієнту необхідно спочатку дотримуватися певного режиму догляду за порожниною рота, щоб на місці видаленого зуба не почався запальний процес, в медичній термінології це захворювання називають альвеоліт.

Что делать после удаления зуба

Таке запалення вражає ясна, може пошириться на сусідні зуби, кісткову тканину і привести до зараження крові. Тому важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря після хірургічного втручання і при найменших підозрах на початок альвеоліту, відразу звертатися за медичною допомогою.

Перші години після операції

Якщо видалення пройшло нормально, то через кілька хвилин кров зупиниться і утворює згусток в лунці. Цей згусток є природним захисним механізмом, він закриває пошкоджені в результаті операції тканини щелепи, перешкоджаючи проникненню в них інфекції. На цій стадії можливі наступні ускладнення:

 1. Кровотеча не зупиняється, це може бути викликано поганою згортанням або високим тиском. Так як цю рану не можна припікати, то стоматолог просо буде встановлювати стерильні тампони і тримати їх не більше 20-ти хвилин, потім виконується заміна. Зазвичай перед операцією пацієнт заповнює медичну карту, щоб лікар зміг передбачити можливі ускладнення і вжити заходів. Наприклад, гіпертонікам в такій ситуації допоможе препарат для зниження тиску.
 2. Кров згорнулася занадто швидко і утворилася «суха лунка». Якщо рану не закрили, то в неї відразу потрапить інфекція з порожнини рота, в такому випадку лікар застосовує спеціальні лікарські пасти.

Також після видалення зуба в міру припинення дії наркозу пацієнт може почати відчувати ниючий біль, іноді з'являються набряки і синяки. Для зняття цих побічних ефектів слід накласти холодний компрес, найкраще загорнутий в марлю лід. Зверніть увагу, що гріти щоку заборонено - це може привести до відкриття рани і початку запалення.

Перші 2-3 години заборонено вживати будь-яку їжу і курити, можна попити трохи прохолодної води.

Реабілітаційний період

Ще до операції з видалення зуба стоматолог розповідає пацієнтові про правильний догляд за порожниною рота під час реабілітаційного періоду:

 • Слід утриматися від сильних фізичних навантажень.
 • Заборонено відвідувати сауну, лазню, солярій і просто приймати гарячу ванну. Дозволяється теплий душ.
 • Не можна вживати гарячі напої та їжу. Їжа повинна бути переважно рідкої або м'якої, намагайтеся не жувати на бік з раною.
 • Відразу після їжі рот потрібно прополоскати холодною кип'яченою водою. Для чищення зубів використовуйте щітку з м'якою щетиною, намагайтеся не зачепити лунку.
 • Перші дві доби не вживайте алкогольні напої.
 • На час відмовтеся від зубочисток, рясних полоскань рота, якомога менше чіпайте рану мовою.

Всі ці запобіжні заходи повинні мінімізувати розтин лунки і потрапляння в неї інфекції. Залежно від стану здоров'я пацієнта і протікання операції стоматолог може призначити прийом спеціальних препаратів. Це можуть бути антисептики для полоскання або антибіотики у вигляді таблеток, також іноді прописувати легкі знеболюючі, щоб зняти больові відчуття в перші 1-3 дні після видалення зуба.

Якщо лікар не призначив вам знеболюючі, то не рекомендується приймати їх без попередньої консультації. Наприклад, протипоказаний аспірин і препарати з його змістом, тому що він має побічний ефект у вигляді розрідження крові і може початися кровотеча.

Можливі ускладнення

Запалення в лунці, що залишилася після зуба, може початися з різних причин, наприклад, ви пошкодили її мовою під час сну або у вас дуже ослаблений імунітет. Тому крім дотримання рекомендацій лікаря, постійно стежте за своїм здоров'ям і зверніться до стоматолога при виникненні таких симптомів:

 1. Десна або щока набрякають, з'являються припухлості, ускладнюється ковтання.
 2. Підвищення температури ваше 38 градусів навіть на кілька годин.
 3. Сильні болі в щоці, щелепи або скроні.
 4. Оніміння щелепи більше доби після операції.
 5. Поява сильного неприємного запаху з рота.

Вранці і ввечері, перед тим як почистити зуби, огляньте рану на місці видаленого зуба. Якщо ви побачили, що згусток крові вимитий з лунки, отже, рана відкрита і її потрібно обробити, поки не почалося запалення. Також про початок запального процесу може сигналізувати почервоніння ясен, біль навіть від легкого дотику в цьому місці мовою, поява жовтуватого нальоту навколо рани. У всіх цих випадках відразу зверніться в стоматологічну клініку.

1 1 5
Рекомендації лікаря після видалення зуба
Рекомендації лікаря після видалення зуба400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2018-10-23https://plombir-dental.com.ua/ua/rekomendaciyi-likarya-pislya-vydalennya-zuba
Оцінка: 
Середнє: 1 (1 голос)

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги