Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Причини запалення і способи лікування каналів зуба

21.02.2019

Кожен зуб має всередині пульпу, це м'яка тканина прихована дентином, в якій багато нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин. Пульпа харчується через судини, які проходять через канали в коренях зуба. Якщо хвороботворні бактерії проникнуть в ці канали, вони здатні доставити масу незручностей пацієнтові, від сильного зубного болю, до освіти гнійних мішків з подальшим виходом гною.

Причины воспаления каналов зуба

У сучасній стоматології існує методика, яка дозволяє проводити лікування каналів зубів. Цей процес вважається одним з найскладніших, тому в професійних клініках, таких як наша, його довіряють тільки найдосвідченішим фахівцям. Про те, що призводить до запалення каналів, як його визначити і вилікувати, піде мова в цій статті.

Симптоматика

Про початок запалення кореневого каналу можна здогадатися по ряду ознак. По-перше, зуб ставати чутливим до гарячої і холодної їжі, з'являються больові відчуття при натисканні на нього. По-друге, може початися набряк ясен біля кореня ураженого зуба, періодичні ниючі болі в щоці. По-третє, сильний зубний біль, може супроводжуватися підвищенням температури і загальним нездужанням. Остання ознака характерний для гострої стадії захворювання, коли почалося нагноєння. До цього захворювання протікає в хронічній стадії, і доставляти менше незручностей, але за цей час запальні процеси можуть призвести до повної втрати зуба і інфекція перейде на ясна. Тому якщо у вас є підозра на подібне захворювання, рекомендується, як можна раніше, звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Різні знеболюючі препарати і народні методи зняття зубного болю дають лише тимчасовий перепочинок і не усувають саму хворобу.

Виділяють наступні причини запалення кореневих каналів зубів:

 1. Запущена форма карієсу. Якщо інфекція пройде крізь емаль і дентин, вона досягає пульпи, через яку заражаються судини. Це найнебезпечніше ускладнення, до якого може привести карієс.
 2. Запалення ясен. Інфекція може проникнути в канали через ясна при запущеній формі пародонтозу.
 3. Помилка стоматолога. Якщо лікар поставив неправильний діагноз і не провів лікування каналів, або зробив його неякісно. Наприклад, залишивши в зубі частина заражених тканин, обламався інструмент або негерметично запломбував канал. У таких випадках починається повторне запалення.
 4. Повторне запалення. Рідкісне явище, причиною якого можуть бути інші захворювання порожнини рота, а також особливості організму пацієнта. Щоб запобігти таким процесам, пацієнтам після лікування рекомендують деякий час спостерігатися у стоматолога.

Якщо ви знаєте про наявність карієсу, проблеми з яснами або вже проходили лікування каналів, то ви знаходитеся в зоні ризику і краще відвідайте лікаря, щоб він перевірив вас на хронічну форму захворювання.

Лікування

Єдиною діючою методикою лікувань каналів є їх чистка і пломбування. Фактично зуб стає мертвим, тому що його пульпа і судини повністю видаляються, але навіть в такому стані він буде служити вам довгий час не гірше, ніж інші зуби.

Методика лечения канала зуба

Процес лікування можна розділити на наступні етапи:

 • Діагностика. Щоб підтвердити діагноз, лікар робить візуальний огляд і рентгенівський знімок.
 • Анестезія. Вводиться місцева анестезія. Залежно від ступеня розвитку захворювання може бути прийнято рішення про встановлення ліки на пульпу, після чого зуб закривають тимчасовою пломбою. Через 1-2 дня препарат вбиває нервові закінчення, щоб під час чищення каналів пацієнт не відчував біль. Зараз така практика використовується рідко, тому що існують препарати, що дозволяють провести лікування за один прийом.
 • Розтин зуба. Зуб рассверливают, щоб отримати доступ до пульпи. У нашій клініці стоматологи мають в своєму розпорядженні спеціальне обладнання, яке дозволяє в хорошому збільшенні подивитися, що відбувається в каналах, щоб визначитися з подальшим лікуванням.
 • Чистка каналів. Видалення уражених тканин, введення лікарських препаратів для дезінфекції.
 • Герметизація каналів. Пломбування каналів спеціальними складами. Вони вводяться в канал, а потім розширюються всередині нього, заповнюючи весь доступний простір. Таким чином, досягається ефект повної герметизації.
 • Реставрація зуба. Коронка зуба відновлюється пломбувальними складами, їй надається форма здорового зуба.

Після того як дію анестезії закінчиться, пацієнт може відчувати періодичну ниючий біль, також зуб може хворіти при натисканні на нього і реагувати на гарячу або холодну їжу. Ці симптоми повинні пройти через 1-3 дні, для їх зняття стоматолог може порекомендувати знеболюючі таблетки. Якщо ж зуб не перестає турбувати на 4 день і далі, або ж болі стають все сильніше, тоді слід звернутися до лікаря для повторного лікування.

3 5 5
Причини запалення і способи лікування каналів зуба
Причини запалення і способи лікування каналів зуба400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-02-21https://plombir-dental.com.ua/ua/prychyny-zapalennya-i-sposoby-likuvannya-kanaliv-zuba
Оцінка: 
Середнє: 5 (3 голосів)

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги