Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Пн.-Пт.: с 9 до 20; Суббота: с 10 до 17;

Стоматологія Київ

Причини появи нальоту на зубах - думка стоматолога

11.09.2019

Зубний наліт, з яким вчасно не розібралися, згодом стає зубним каменем. Про причини нальоту на зубах і способи позбавлення від нього численні користувачі змогли прочитати на сторінці Instagram стоматолога Юлії Селютіної. Розглянемо можливу появу нальоту і поговоримо про те, що повідомляє його колір.

Жовтий наліт

Наліт жовтого кольору переважно свідчить про неякісну гігієну. До нього може привести неправильна і нерегулярне чищення зубів. Також наліт жовтого кольору може з'являтися у дітей, які засинають з пляшкою, наповненою молоком, поживною сумішшю або компотом. Куріння дорослих теж викликає неприємну жовтизну зубів. До нальоту такого кольору призводять часті прийоми кави, чаю або напоїв і їжі, що містять барвники. Жовтий наліт виникає і внаслідок прийому антибіотиків. Рішення - регулярна і постійна чистка зубів без знижок на хворобу або втома. Як тільки вам вдасться впоратися з нальотом, замініть свою зубну щітку.

Наліт іржавого або коричневого кольору

До появи такого нальоту призводять:

 • Прийом препаратів, що містять залізо;
 • Водопровідна вода з підвищеним вмістом заліза.

Лікувати такий наліт варто інтенсивно, але треба пам'ятати, що він здатний з'являтися протягом усього періоду, коли на зуби потрапляє залізо. Для зменшення складу заліза у воді доцільно посилити профгігіену і користуватися якісними фільтрами.

Наліт сірого кольору

 • До появи такого нальоту можуть привести чистки зубів без використання зубної пасти;
 • Також зуби можуть сіріти в разі, якщо ви змінили джерело води, переїхавши в інше місто або країну.

Нормалізувати колір зубів допоможуть розчини антисептичний типу. Також результативна боротьба з сірим нальотом за допомогою настоїв ромашки. Лікувати ясна при цьому рекомендується корою дуба.

Наліт зеленого кольору

Причиною появи такого нальоту фахівці вважають гриби-хромогени і наявність бактерій, які містять в своєму складі хлорофіл. Наліт такого кольору часто з'являється у дітей на молочних зубчиках. Зчищати такий наліт рекомендується у професійних стоматологів.

Зуби з чорним нальотом

Чорний наліт є наслідком впливу бактерій пигментообразующих типу. Найчастіше від такого нальоту страждають діти, які мають проблеми шлунково-кишкового тракту (шлунково-кишкового тракту). Оперізуючий зуб наліт в домашніх умовах видалити неможливо. Частка у стоматолога також має тимчасовий ефект. Такий наліт сам по собі перестає утворюватися в міру досягнення дитиною певного віку.

Причини появи нальоту на зубах - думка стоматолога
Причини появи нальоту на зубах - думка стоматолога400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-09-11https://plombir-dental.com.ua/ua/prychyny-poyavy-nalotu-na-zubah-dumka-stomatologa
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги

Це цікаво

 • Причини карієсу молочних зубів

  Причини карієсу молочних зубів

  Тимчасові зуби також схильні до карієсу, як і постійні, але їх лікування ускладнене відразу декількома факторами. По-перше, дитина часто не розуміє джерела болю або з якої-небудь причини (боязнь...

 • Уколи краси: колоти або не бив

  Уколи краси: колоти або не бив

  Питання про те, чи використовувати уколи в косметологічних цілях ставати перед багатьма сучасними жінками. Дехто ставиться до цього з явним скептицизмом, тоді як інші готові буквально на все заради...

 • Як доглядати за брекет-системою

  Як доглядати за брекет-системою

  Для виправлення прикусу в оротодонт часто застосовують коригувальні брекет-системи, які зазвичай називають просто брекетами. Така конструкція є незнімної і являє собою набір замків прикріплених до...

 • Біоревіталізація - зволоження шкіри зсередини

  Біоревіталізація - зволоження шкіри зсередини

  Сама по собі розглянута процедура будуватися на спеціальній техніці введення в шкіру спеціально подободранного набору кислот, зокрема, гіалуронової. При цьому склад ін'єкції можна вважати досить...