Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Причини карієсу молочних зубів

25.04.2019

Тимчасові зуби також схильні до карієсу, як і постійні, але їх лікування ускладнене відразу декількома факторами. По-перше, дитина часто не розуміє джерела болю або з якої-небудь причини (боязнь стоматолога) намагається її приховати. Як результат захворювання діагностується на пізній стадії і вимагає серйозного лікування.

Причины кариеса у детей

По-друге, формування захисних механізмів молочних зубів завершується вже після їх прорізування. Перший час емаль недостатньо насичена мінеральними речовинами і є більш вразливою. А ось у постійних зубів такої проблеми немає, емаль набирає потрібну міцність ще до виходу з ясен.

По-третє, від здоров'я молочних зубів залежить формування постійного прикусу. Запущена форма карієсу може привести до передчасної втрати тимчасового зуба, через що піде зміщення по всьому зубному ряду. А при сильній інфекції вона може перейти вглиб тканин щелепи і вразити зачатки постійних зубів, аж до їх розсмоктування.

Причини виникнення карієсу у дітей

Кариес временных зубов

Карієс молочних зубів, як і постійних, виникає внаслідок впливу хвороботворних бактерій на емаль, а потім на інші тканини зуба. А ось причини такого впливу бувають найрізноманітніші і їх бажано знати заздалегідь.

 1. Погана спадковість. Міцність емалі багато в чому залежить від особливостей організму і якщо у батьків вона недостатня, то схожі проблеми можуть з'явитися і у дітей. Також грає роль форма зуба, так в жувальних молочних зубах часто спостерігаються западини, в яких накопичуються залишки їжі і там починають розмножуватися хвороботворні бактерії. Форма цих зубів теж може передаватися у спадок.
 2. Неправильна гігієна порожнини рота. Діти повинні чистити зуби не менш ретельно, ніж дорослі, ось тільки змусити їх це робити куди складніше. Емаль тимчасових зубів менш міцна і вкрай вразлива відразу після прорізування. За тим щоб діти правильно чистили зуби, повинні стежити їхні батьки.
 3. Неправильне харчування. Дітям не дарма забороняють багато солодкого, але цукерки далеко не єдине джерело сахарози, яка згубна для емалі. Багато аналогічних кислот міститься в солодких газованих напоях, також шкідливо надмірне вживання натуральних соків, що приводить до утворення в порожнині рота кислого середовища.
 4. Інфекційне зараження. На стадії ураження зуба карієс переходить в інфекційне захворювання і їм можна заразитися через поцілунки, використання одних столових приборів, питвом з одного стакана. Джерелом такої інфекції можуть бути дорослі або діти. Попадання в порожнину рота каріозних мікробів прискорює процеси руйнування емалі.
 5. Неправильне використання сосок. Лише деякі батьки знають, що зловживанням сосками може привести до розвитку карієсу, особливо якщо вони неправильно підібрані. До речі дана причина куди небезпечніше, тому що є одним з факторів розвитку неправильного прикусу.
 6. Хронічне захворювання. Через хворобу організм дитини втрачає мінеральні речовини і в першу чергу страждають зуби, аналогічні процеси відбуваються і у дорослих. До подібного розвитку подій також можуть привести деякі медичні препарати, тому проходячи курс лікування, не зайвим буде обстеження у стоматолога.

Наведені вище причини можна розбити на кілька підпунктів або додати до них нові, цей список, на жаль, не повний. Тут куди важливіше розуміти, що карієс може з'явитися в результаті різних факторів, а при їх сукупності захворювання буде розвиватися в рази швидше.

Як визначити наявність захворювання

Тому батьки повинні знати, як можна помітити ознаки карієсу у дитини, щоб своєчасно звернутися за лікуванням.

 • Ознака 1. Дитина відмовляється від їжі або намагається жувати на одну сторону. Це може вказувати на наявність дірки в зубі, в неї заходити їжа і з'являється біль. На такій стадії єдиним варіантом лікування є пломбування молочного зуба. Тут немає нічого страшного, професійний дитячий стоматолог зробить все швидко і без болю.
 • Ознака 2. Діти не хочуть їсти гарячу або холодну їжу, наприклад улюблене всіма морозиво. Це вказує на підвищену чутливість зубів, причиною якої може бути початкова стадія пошкодження емалі. Це ще не карієс, а його перші передумови, на такій стадії розвитку захворювання можна обійтися профілактичними методами.
 • Ознака 3. У дитини з'явилися темні або темно-жовті плями на зубах. Це сама початкова стадія карієсу, коли емаль вже пошкоджена, але ще не утворилася каріозна порожнина. Існують спеціальні методики лікування, які дозволяють зупинити хворобу на даній стадії без свердління.

Нагадаємо, що у молочних зубів емаль більш слабка, а спостереження батьків річ не найнадійніша, якщо вони не дипломовані стоматологи. Тому найкращий захист зубів вашої дитини - відвідування фахівця для проходження профілактичного огляду приблизно раз в 4-6 місяців.

Причини карієсу молочних зубів
Причини карієсу молочних зубів400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-04-25https://plombir-dental.com.ua/ua/prychyny-kariyesu-molochnyh-zubiv
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги