Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Профілактика захворювань зубів і ясен

10.01.2019

Ця стаття для тих, хто не горить бажанням зайвий раз відвідувати кабінет стоматолога і оплачувати лікування, яке не завжди буває дешевим. Насправді ви легко можете заощадити на своє здоров'я, якщо будете вести правильний спосіб життя і не нехтувати рекомендаціями по догляду за порожниною рота.

Профилактика болезней десен

Насправді профілактика захворювань зубів і ясен це не складно і вам знадобитися просто звикнути дотримуватися певних правил. Як стверджують психологи, на створення стійкої звички йде від 20 до 30 днів. До того ж почати піклуватися про своїх зубах і яснах ніколи не пізно.

Здоровий спосіб життя

Починати слід з ведення здорового способу життя. Між станом організму в цілому і здоров'ям зубів простежується прямий зв'язок. Всім відомі випадки, коли під час важкої хвороби у людини різко погіршувався стан емалі і ясен. Пояснюється це дуже просто, коли організму нахапає вітамінів і мінералів, він бере їх з зубів. Є й інша зв'язок, багато захворювань ротової порожнини впливають на травну, дихальну та інші системи організму, погіршуючи їхню роботу.

Щоб бути в хорошій формі і підтримувати в такому ж стані свої зуби, потрібно виконувати кілька дуже простих рекомендацій. По-перше, збалансуйте своє харчування, щоб організм отримував достатню кількість вітамінів і мікроелементів. Але врахуйте, що не варто зловживати цитрусовими і їх соками, тому що вони створюють кисле середовище в порожнині рота, яка вкрай шкідлива для емалі. Якщо сумніваєтеся в тому, що правильно склали свій раціон, то проконсультуйтеся з лікарем і пропити комплекс вітамінів.

По-друге, ведіть активний спосіб життя, більше рухайтеся, віддавайте перевагу активному відпочинку і частина вільного часу приділяйте занять спортом. Це позитивно позначається на обміні речовин, а значить все тканини, в тому числі ясна і зуби, інтенсивно оновлюються, вчасно отримуючи необхідні поживні речовини.

По-третє, щодня випивайте від 1 до 2 літрів звичайної води, це корисно всьому організму і принесе користь зубам, за рахунок великого вмісту фтору. Але вода повинна бути без газу, навіть якщо це проста мінералка. Бульбашки газу в момент схлопування вдаряють по емалі, руйнуючи її, цей ефект називають кавітацією.

По-четверте, станьте цінителем зеленого чаю. У цьому напої міститься велика кількість антиоксидантів, вони позбавлять вас від поганого запаху з рота і зміцнять емаль.

По-п'яте, не вживайте дуже гарячу або дуже холодну їжу. Навіть якщо ваші зуби повністю здорові, то такий перепад все одно не піде їм на користь. Тому відмовтеся від палючого кава і їжте морозиво злегка підталим, з іншими улюбленими продуктами і напоями чиніть аналогічним чином.

Правильний догляд за яснами

Тепер переходимо до догляду за порожниною рота і почнемо з ясен. Підтримувати їх в хорошому стані не складно, але в першу чергу слід переконатися в тому, що вони здорові. Дійте за наступним алгоритмом:

 1. Відвідайте стоматолога, щоб він перевірив вас на пародонтоз. Якщо проблеми немає, і лікування не потрібно, можна переходити до профілактичних заходів. Заодно обов'язково визначте наявність зубного каменю, який є причиною гінгівіту (початкова стадія пародонтозу). Якщо він є, там же на прийомі у лікаря можна пройти процедуру гігієнічної чистки, щоб видалити весь твердий зубний наліт.
 2. Вживайте більше м'ясних і молочних продуктів, в них містяться мікроелементи, які корисні для ясен. Зокрема вітамін В12, якщо його концентрація в організмі опускається нижче норми, то у людини з'являється неприємний запах з рота і зростає ризик захворювання ясен.
 3. Запитайте у свого стоматолога, чи потрібні вам спеціальні зубні пасти для зміцнення ясен. Але не варто сліпо вірити рекламі, тільки фахівець може визначити, чи потрібна вона вам і яку краще вибрати.

Також хороший ефект надає полоскання рота кожного разу після їжі, хоча б простою водою для видалення залишків їжі. Але ця рекомендація стосується не тільки до ясен, а й до зубів.

Правильний догляд за зубами

Для того щоб ваші зуби мали здоровий колір, не кришилися і були надійно захищені від карієсу, потрібно не забувати про такі речі. Почніть з регулярного чищення зубів, але робіть це правильно. Тобто не менше двох разів на добу і не менше ніж по 3 хвилини кожен раз. Перші раз після сніданку і другий перед сном.

Профилактика болезней зубов

Друге правило це профілактичний огляд у стоматолога не рідше 2 разів на рік. Будь-яку хворобу зубів краще усунути на початковій стали. Таке лікування проходить швидше, коштує дешевше і не має важких наслідків. Фактично ви допоможете запобігти проблему, яка могла перерости в серйозну небезпеку для здоров'я.

Використовуйте правильно зубну нитку і зубочистки. Ці засоби гігієни порожнини рота потрібні для видалення частин їжі, але надмірне їх застосування веде до випадкового пошкодження емалі. Тому стоматологи рекомендують відмовитися від зубочисток повністю, а нитка застосовувати тільки за призначенням лікаря і після того як вам розкажуть як їй правильно користуватися.

Профілактика захворювань зубів і ясен
Профілактика захворювань зубів і ясен400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-01-10https://plombir-dental.com.ua/ua/profilaktyka-zahvoryuvan-zubiv-i-yasen
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги