Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Профілактика пародонтозу в домашніх умовах

25.12.2018

Якщо бути чесними, то періодично ясна кровоточать у переважної більшості людей, просто ми намагаємося цього не помічати, і списуємо це занадто сильне натискання зубною щіткою під час чищення. І цей процес може тривати дуже довго, поки не почнуться серйозні проблеми з зубами і ось тут вже настає час кричати караул і звертатися за терміновою медичною допомогою в стоматологічну клініку.

Що зможе зробити в такій ситуації лікар - залежить від стадії занедбаності запалення тканин пародонту. Забігаючи наперед, скажемо, що остання форма пародонтозу не лікується і в кращому випадку вдасться зупинити розвиток захворювання і зберегти зуб, за яким потім доведеться постійно стежити. Але всього цього можна уникнути, якщо не ігнорувати стан своїх ясен і займатися профілактикою пародонтозу в домашніх умовах. Як це робити, ми розповімо в сьогоднішній статті в блог.

Причини виникнення

Ми звикли, що за захист коренів відповідає ясна, але на практиці це цілий комплекс тканин, які в стоматології називають тканини пародонту. Якщо їх цілісність порушується з якоїсь причини, то хвороботворні бактерії, а такий мікрофлори у нас в роті завжди предостатньо, починають атакувати периодонтальную зв'язку і нічим незахищений корінь зуба.

Причины появления пародонтоза

Захворювання може розвинутися з наступних причин:

 • Зубний камінь - твердий наліт на підставі зуба утворюється із залишків їжі, яка регулярно осідає на емалі спочатку у вигляді м'якого зубного нальоту. Основна причина його появи - недостатня увага до гігієни порожнини рота. Небезпека зубного каменю в тому, що він порушує нормальну поверхню зіткнення між зубом і яснами, давлячи на останню і змушуючи її зміщуватися вниз.
 • Хронічні захворювання - цукровий діабет, захворювання крові і інші причини, які призводять до порушення обміну речовин в організмі, сильно позначаються на здоров'ї слизової оболонки порожнини рота. Люди, які страждають подібними захворюваннями, знаходяться в групі ризику, тому що мають схильність до розвитку пародонтозу.
 • Аномальне розташування зубів - ще одна непряма причина захворювання ясен. Порушення прикусу загрожує двома проблемами. Перша - неправильно розташований зуб погано закривається яснами і в цьому місці бактерії можуть потрапити до уразливих тканин. Друга - деякі види порушення прикусу призводять до того, що пацієнт постійно травмує ясна, наприклад під час розмови або пережовування їжі. Через ці ранки і починає розвиватися захворювання.
 • Неправильна форма вуздечки губи або мови - зазвичай цю проблему вирішують ще в дитячому віці, після профілактичного огляду у стоматолога. Але якщо форму вуздечки не скориговані своєчасно, то вона буде відтягувати ясна на себе, оголюючи незахищений корінь зуба.
 • Вікові ознаки - з віком ніхто з нас не молодіє, а ось старіють все по-різному. Якщо ви будете стежити за своїм здоров'ям, то вікові ознаки старіння в порожнині рота будуть проявлятися вкрай повільно. І навпаки, якщо не займатися собою, то ясна швидко старіють і більше не справляються зі своїм завданням щодо захисту зубів.

Небезпека захворювання

Стоматології розрізняються дві стадії захворювання тканин пародонту. Початкова стадія називається гінгівіт, її характерна ознака в почервонінні ясен і появі незначного кровотечі під час чищення. Це запальний процес, який проходить в місці зіткнення зуба і ясна. У такій формі перемогти захворювання дуже просто, потрібно усунути причину, по якій ясна починається відходити від зуба і вона відновиться самостійно. Дуже частина це або порушення правил догляду за порожниною рота або зубний камінь. Може йтися і про порушення прикусу або форми вуздечки, але ці захворювання самі по собі вимагають лікування і проблема гінгівіту вирішиться сама собою в міру їх усунення.

Наступна стадія хвороби ясен це пародонтоз. Головна небезпека цього захворювання в тому, що для пацієнта за всіма зовнішніми ознаками він не відрізняється від гінгівіту, ясна також червоніє і періодично кровоточить. Тільки стоматолог може перевірити, наскільки глибоко вражені тканини пародонту і почалося чи поразку кореня зуба. Існують різні фізіотерапевтичні процедури для лікування даного захворювання, але якщо руйнування кісткової тканини вже почалося, то відновити її вже неможливо. Максимально можливий ефект - усунення вогнища запалення і повернення ясна в нормальне положення.

Щоденна профілактика

Якщо ви не бажаєте передчасно звертатися в стоматологічну клініку для лікування ясен, то зверніть увагу на наші рекомендації про те, як захистити себе від пародонтозу в домашніх умовах.

Профилактика пародонтоза

 1. Регулярно чистите зуби. Ця рекомендація може здатися обридлої, але стоматологи постійно твердять про це своїм пацієнтам, а вони все одно ігнорують ці поради і повертаються з новими захворюваннями. Важливо чистити зуби не менше двох разів на день, можна і більше, і робити це правильно не менше 2,5-3 хвилин.
 2. Зубна нитка і полоскання. Додаткові засоби гігієни порожнини рота дозволять знизити ймовірність утворення м'якого і твердого зубного нальоту. Якщо немає спеціальних ополіскувачів, просто прополощіть рот звичайною водою після прийому їжі.
 3. Правильно вибирайте щітку. Виберіть самі або проконсультуйтеся зі стоматологом, який щіткою вам краще чистити зуби, щоб не травмувати ясна.
 4. Не економте на зубній пасті. Існують спеціальні пасти, які сприяють зміцненню ясен. Їх застосування рекомендовано людям, у яких є схильність до розвитку пародонтозу.
 5. Слідкуйте за своїм харчуванням. Постарайтеся не вживати занадто багато продуктів, які підвищують кислотний баланс в роті, а також відмовтеся від солодких газованих напоїв або скоротіть їх вживання до мінімуму. Вони сприяють розвитку в порожнині рота небезпечною для зубів і ясен мікрофлори.

Пам'ятайте, що профілактика захворювань порожнини рота це єдиний спосіб зберегти природне здоров'я зубів і ясен.

Профілактика пародонтозу в домашніх умовах
Профілактика пародонтозу в домашніх умовах400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2018-12-25https://plombir-dental.com.ua/ua/profilaktyka-parodontozu-v-domashnih-umovah
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги