Якщо бути чесними, то періодично ясна кровоточать у переважної більшості людей, просто ми намагаємося цього не помічати, і списуємо це занадто сильне натискання зубною щіткою під час чищення. І цей процес може тривати дуже довго, поки не почнуться серйозні проблеми з зубами і ось тут вже настає час кричати караул і звертатися за терміновою медичною допомогою в стоматологічну клініку.
Що зможе зробити в такій ситуації лікар - залежить від стадії занедбаності запалення тканин пародонту. Забігаючи наперед, скажемо, що остання форма пародонтозу не лікується і в кращому випадку вдасться зупинити розвиток захворювання і зберегти зуб, за яким потім доведеться постійно стежити. Але всього цього можна уникнути, якщо не ігнорувати стан своїх ясен і займатися профілактикою пародонтозу в домашніх умовах. Як це робити, ми розповімо в сьогоднішній статті в блог.
Причини виникнення
Ми звикли, що за захист коренів відповідає ясна, але на практиці це цілий комплекс тканин, які в стоматології називають тканини пародонту. Якщо їх цілісність порушується з якоїсь причини, то хвороботворні бактерії, а такий мікрофлори у нас в роті завжди предостатньо, починають атакувати периодонтальную зв'язку і нічим незахищений корінь зуба.
Захворювання може розвинутися з наступних причин:
- Зубний камінь - твердий наліт на підставі зуба утворюється із залишків їжі, яка регулярно осідає на емалі спочатку у вигляді м'якого зубного нальоту. Основна причина його появи - недостатня увага до гігієни порожнини рота. Небезпека зубного каменю в тому, що він порушує нормальну поверхню зіткнення між зубом і яснами, давлячи на останню і змушуючи її зміщуватися вниз.
- Хронічні захворювання - цукровий діабет, захворювання крові і інші причини, які призводять до порушення обміну речовин в організмі, сильно позначаються на здоров'ї слизової оболонки порожнини рота. Люди, які страждають подібними захворюваннями, знаходяться в групі ризику, тому що мають схильність до розвитку пародонтозу.
- Аномальне розташування зубів - ще одна непряма причина захворювання ясен. Порушення прикусу загрожує двома проблемами. Перша - неправильно розташований зуб погано закривається яснами і в цьому місці бактерії можуть потрапити до уразливих тканин. Друга - деякі види порушення прикусу призводять до того, що пацієнт постійно травмує ясна, наприклад під час розмови або пережовування їжі. Через ці ранки і починає розвиватися захворювання.
- Неправильна форма вуздечки губи або мови - зазвичай цю проблему вирішують ще в дитячому віці, після профілактичного огляду у стоматолога. Але якщо форму вуздечки не скориговані своєчасно, то вона буде відтягувати ясна на себе, оголюючи незахищений корінь зуба.
- Вікові ознаки - з віком ніхто з нас не молодіє, а ось старіють все по-різному. Якщо ви будете стежити за своїм здоров'ям, то вікові ознаки старіння в порожнині рота будуть проявлятися вкрай повільно. І навпаки, якщо не займатися собою, то ясна швидко старіють і більше не справляються зі своїм завданням щодо захисту зубів.
Небезпека захворювання
Стоматології розрізняються дві стадії захворювання тканин пародонту. Початкова стадія називається гінгівіт, її характерна ознака в почервонінні ясен і появі незначного кровотечі під час чищення. Це запальний процес, який проходить в місці зіткнення зуба і ясна. У такій формі перемогти захворювання дуже просто, потрібно усунути причину, по якій ясна починається відходити від зуба і вона відновиться самостійно. Дуже частина це або порушення правил догляду за порожниною рота або зубний камінь. Може йтися і про порушення прикусу або форми вуздечки, але ці захворювання самі по собі вимагають лікування і проблема гінгівіту вирішиться сама собою в міру їх усунення.
Наступна стадія хвороби ясен це пародонтоз. Головна небезпека цього захворювання в тому, що для пацієнта за всіма зовнішніми ознаками він не відрізняється від гінгівіту, ясна також червоніє і періодично кровоточить. Тільки стоматолог може перевірити, наскільки глибоко вражені тканини пародонту і почалося чи поразку кореня зуба. Існують різні фізіотерапевтичні процедури для лікування даного захворювання, але якщо руйнування кісткової тканини вже почалося, то відновити її вже неможливо. Максимально можливий ефект - усунення вогнища запалення і повернення ясна в нормальне положення.
Щоденна профілактика
Якщо ви не бажаєте передчасно звертатися в стоматологічну клініку для лікування ясен, то зверніть увагу на наші рекомендації про те, як захистити себе від пародонтозу в домашніх умовах.
- Регулярно чистите зуби. Ця рекомендація може здатися обридлої, але стоматологи постійно твердять про це своїм пацієнтам, а вони все одно ігнорують ці поради і повертаються з новими захворюваннями. Важливо чистити зуби не менше двох разів на день, можна і більше, і робити це правильно не менше 2,5-3 хвилин.
- Зубна нитка і полоскання. Додаткові засоби гігієни порожнини рота дозволять знизити ймовірність утворення м'якого і твердого зубного нальоту. Якщо немає спеціальних ополіскувачів, просто прополощіть рот звичайною водою після прийому їжі.
- Правильно вибирайте щітку. Виберіть самі або проконсультуйтеся зі стоматологом, який щіткою вам краще чистити зуби, щоб не травмувати ясна.
- Не економте на зубній пасті. Існують спеціальні пасти, які сприяють зміцненню ясен. Їх застосування рекомендовано людям, у яких є схильність до розвитку пародонтозу.
- Слідкуйте за своїм харчуванням. Постарайтеся не вживати занадто багато продуктів, які підвищують кислотний баланс в роті, а також відмовтеся від солодких газованих напоїв або скоротіть їх вживання до мінімуму. Вони сприяють розвитку в порожнині рота небезпечною для зубів і ясен мікрофлори.
Пам'ятайте, що профілактика захворювань порожнини рота це єдиний спосіб зберегти природне здоров'я зубів і ясен.
Кількість коментарів:
0