Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Перші відвідини стоматолога для дітей та процедури по догляду за дитячими зубами

14.08.2019

На думку окремих лікарів відвідування стоматолога з дитиною варто починати відразу ж після появи перших зубів. З цим твердженням можна посперечатися: якщо малюк веселий, некапрізен, а мама, заглядаючи дитині в рот, не бачить ніяких насторожують змін, перші відвідини стоматолога можна відкласти до двох років. Саме в цьому віці у дитини вже яскраво виражені зуби першої групи - чотири зверху, і чотири знизу. У більшості дітей до двох років прорізаються і так звані «четвірки». Досвідчені стоматологи не радять підривати психіку дітей необгрунтованим відвідуванням лікаря, якщо видимих ​​проблем із зубами немає.

Як визначити, чи здорові зубки у малюка?

Проблеми з дитячими зубами в більшості випадків помітні для батьків. На поверхні емалі можуть з'являтися цятки білого або чорного кольору. Проблемні зуби можуть мати формені вади або порушену цілісність. Батькам варто уважно оглядати ротову порожнину дитини, щоб не «затягнути» проблему і не приректи малюка на страждання внаслідок хвороб зубів. При виявленні одного з перерахованих вище проблем варто відразу ж відправитися до фахівця. Якщо ж проблеми не виявилися, оптимальний вік для відвідування стоматолога - два роки.

Проблеми, викликані хворобами зубів

 • Порушення балансу мікрофлори мікроорганізмами;
 • Хвороби порожнини рота;
 • Захворювання дихальних шляхів;
 • Нервозність і порушення сну;
 • Знижена активність дитини.

Процедури догляду за дитячими зубами

Догляд за молочними зубами починати варто відразу ж, як вони прорізалися. Для початку можна використовувати для очищення зубчиків марлю або тампон з вати. Для цього змочену в кип'яченій воді марлю намотують на палець і акуратно чистять ротик дитини. Сьогодні у продажу можна зустріти спеціальні щітки з силікону, які одягаються на палець. Перші чистки дитячих зубів виробляють без застосування зубної пасти.

Перехід на використання звичайної щітки для зубів повинен бути поступовим. Найкраще перетворювати чистку зубів в захоплюючу гру, представляючи щітку літачком, який залітає в ангар-ротик. Зазвичай діти швидко звикають до процедури чищення зубів і з раннього віку виробляють її самостійно. При регулярному чищенні зубної емалі ризик карієсу значно знижується.

І пам'ятайте, що дитина зі здоровими зубками має більше причин для веселощів і активніше пізнає світ, ніж малюк, якого турбує зубний біль.

Перші відвідини стоматолога для дітей та процедури по догляду за дитячими зубами
Перші відвідини стоматолога для дітей та процедури по догляду за дитячими зубами400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-08-14https://plombir-dental.com.ua/ua/pershi-vidvidyny-stomatologa-dlya-ditey-ta-procedury-po-doglyadu-za-dytyachymy-zubamy
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги