Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Перікоронаріт

02.06.2020

При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита. Воно викликано початком інфекційного запалення між зубом і яснами, і при несвоєчасному лікуванні може привести до появи гнійних утворень і ураження тканин зуба і щелепи.

Перікоронаріт

На початковій стадії запального процесу перикоронарит можна залишити профілактичними засобами, наприклад полосканням рота знезаражувальним розчином. Але це лише тимчасовий захід, тому що НЕ прорізався зуб продовжує впливати на ясна і призводить до повторного розвитку захворювання. Запобігти такому розвитку подій може тільки звернення до стоматологічної клініки, де лікар проведе лікування, спрямоване на усунення причини розвитку перикоронарита.

Причини виникнення захворювання

Найчастіше перикоронарит спостерігається у пацієнтів у віці 20-25 років, коли відбувається запізніле прорізування зубів мудрості. Це поширена патологія, тому що зуби мудрості починають активно рости, після завершення формування постійного прикусу і для них просто не залишається місця в зубному ряду. Через це вони можуть вийти на поверхню ясна лише частково і під неправильним кутом, або так і залишаться прорізалися - Ретінірованние. Але запалення ясен не обов'язково викликано зростанням зубом мудрості, виділяють наступні причини розвитку перикоронарита:

 • ясенний капюшон, який утворився в місці відходу тканин від зуба і в ньому тепер накопичуються залишки їжі, що призводять до початку запального процесу;
 • при прорізуванні зуба він пошкоджує слизову оболонку, в це місце може потрапити інфекція, яка призведе до утворення ерозії, виразок та інших вогнищ запалення;
 • ретірінірованний або неправильно прорізався зуб постійно пошкоджує ясна, ранки кровоточать, і поступово починається нагноєння.

Також може спостерігатися схильність до утворення перикоронарита, вона проявляється у вигляді збільшеної форми зубів, потовщених стінках ясна або неправильним розвитком зубів.

Симптоми

Приступити до лікування запалення ясен слід якомога раніше, зверніться до стоматолога відразу при виникненні таких симптомів:

 1. Гостра короткочасна брову в яснах, яка виникає при натисканні на зуб, наприклад при пережовуванні їжі. При запущеній формі захворювання болі можуть виникати також при відкритті рота або ковтанні їжі.
 2. Постійний біль в яснах в області прорізування зуба.
 3. Набряклість ясен, яка може перейти на лімфатичні вузли.
 4. Підвищення температури тіла на 0,5-1 градуси вище нормальної.
 5. При натисканні на зуб виникає гострий біль, яка віддає в скроню. А якщо доторкнутися до подпухшей яснах, з-під неї може виділитися гній.

Дані симптоми можуть виникнути разом або окремо, а також вказувати на початок інших захворювань в порожнині рота, крім перикоронарита. Але в будь-якому випадку вони сигналізують про необхідність звернутися за медичною допомогою.

Можливі ускладнення

Якщо перикоронарит не вилікувати вчасно, він призведе до початку запальних процесів в яснах і кісткової тканини. Можуть проявитися такі ускладнення:

 1. Флюс - запалення кореня зуба, яке призводить до утворення гнійного мішка всередині ясна.
 2. Остеомієліт - гнійне запалення ротової порожнини, яке призводить до необоротного деструктивному зміни кісткової тканини щелепи.
 3. Абсцес - нагноєння всередині зуба, периодонтального кишені або в яснах, в залежності від зони інфекційного ураження.
 4. Флегмона - запалення клітковини в порожнині рота, яке супроводжується нагноєнням в уражених тканинах і небезпечно високою швидкістю поширення, може призвести до ураження всього організму.

Всі наведені вище захворювання можуть призвести до тяжких ускладнень, серед яких і зараження крові. Тому важливо своєчасно вилікувати перикоронарит, поки він не перейшов в більш небезпечну форму.

Лікування

Для лікування даної форми запалення ясен використовують два підходи:

 1. Зубу допомагають прорізатися. Для цього ясна розсікають, а також видаляють утворився ясенний капюшон. Після того як зуб займе своє постійне положення, він більше не буде приводити до початку запального процесу.
 2. Чи не прорізався зуб видаляють. Якщо мова йде про зубі мудрості, або прорізування даного зуба пов'язане з патологією прикусу (неправильна форма, надкомплектні), то лікар приймає рішення про його видаленні.

Обидві операції проводяться під місцевою анестезією, рішення про них лікар приймає після ретельного обстеження пацієнта. Якщо з'явилися ускладнення у вигляді гнійних утворень або виразок, стоматолог вживає заходів щодо їх знезараження. Після операції пацієнтові призначають курс терапії, яка спрямована на завершення лікування і запобігання повторного запалення.

Перікоронаріт
Перікоронаріт400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/ua/perikoronarit
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги