Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Перелом зуба

02.06.2020

Під цим терміном ховається значне порушення загальної цілісності коронки або кореня зуба. Більш того, дана травма цілком може мати на увазі ушкодження як верхній, так і нижній частині різця. Варто зазначити, що коріння можуть ламатися на різних відмітках своєї довжини. Вона умовно поділена на три частини, які і відображають серйозність отриманого шкоди.

Перелом зуба

Медична практика і статистичні підрахунки показують, що найчастіше від даної неприємності страждають діти, які стосуються старшій віковій групі. Більш того, найбільш схильні до пошкоджень саме верхня щелепа. Якщо постраждав безпосередньо корінь, то реально визначити серйозність отриманої травми практично неможливо. З іншого боку, якщо перелом стався над лінією ясен, але він буде буквально з першого погляду кидатися в очі.

Взагалі, існує всього три найбільш поширені причини, що призводять до перелому:

 • Допущення умисної або випадкової помилки під час процедури вилучення зуба.
 • Процес каріозного характеру, який встиг значно зіпсувати частина зуба, що знаходиться під захистом ясен.
 • Анатомічні індивідуальні особливості також не можна скидати з рахунків, так як людина може бути банально схильний до подібного роду переломів.

Симптоматика вже сталося перелому буває найрізноманітнішою. Якщо перелом є неповним, то тоді з'являється можливість діагностувати тріщини, а також пошкодження в районі емалі і ясен. Повний же перелом підрозділяється на відкриту і закриту різновид. У будь-якому випадку, весь цей процес не відрізняється приємними відчуттями. Людина постійно відчуває інтенсивний біль, яка не спадає.

Очевидно, що реальна діагностика зубного перелому навряд чи займе дуже багато часу. Вся знаходиться в прямій залежності від кількості втраченої тканини, ніж її більше, тим простіше проходить постановка діагнозу. На пошкоджене місце в обов'язковому порядку накладається спеціальна пломба. Якщо завдання на збереження пульпи не ставиться, то вона попередньо повністю видаляється.

Потрібно відзначити, що для підвищення надійності пломби, може використовуватися металевий штифт. Більш того, в довгостроковій перспективі він виявиться вкрай необхідним. Так що, в ідеалі, не варто затягувати з цим дуже важливим і потрібним кроком.

Необхідно розуміти, що якщо пошкодження торкнулися тільки якоїсь окремої частини зуба, то її цілком можливо відновити композитними матеріалами. Правда, в цьому питанні чільну роль відіграє фактор часу. Якщо хворий дійсно хоче зайнятися відновленням, то зробити це потрібно протягом двох або трьох діб після отримання травми.

Якщо головним постраждалим виступив корінь, тоді визначити тяжкість пошкоджень буває дуже складно. В першу чергу, експерти рекомендують орієнтуватися на власні відчуття. Тобто, якщо біль не проходить і ставати постійним і нав'язливим супутником, тоді слід якомога швидше звернутися в спеціалізовану клініку за отриманням кваліфікованої допомоги. Там будуть проведені рентгенівське обстеження, яке і допоможе остаточно визначитися з поставленим діагнозом.

Лікування

Гірше за все піддаються лікуванню поздовжні або осколкові переломи. Пов'язано це з тим, що вони роблять уже наявний корінь неналежним до використання в якості початкового упору. Крім того, звертається пильна увага, на якому рівні стався скол. Якщо відсутня одна третина або чверть зуба, то його просто пломбують, попередньо не забувши очистити внутрішню порожнину від пульпи. По завершенню пломбування, стоматолог зазначає, коректно чи варто пошкоджений зуб. Цілком можливо, що він потребує встановлення на своє початкове місце. Особлива складність пов'язана з тим, що дорослі люди дуже рідко страждає одним лише тільки зубним переломом. У дев'яти випадків з десяти, отримана травма ускладнюється іншими ушкодженнями обличчя та ротової порожнини.

Дивно, але в останні роки все частіше саме люди середнього віку стали активно звертатися за медичною допомогою, скаржачись на отримання тих чи інших пошкоджень зубів. Цілком можливо, що такий стан речей стало природним наслідком популяризації спортивного та здорового способу життя. Просто багато потягнулися в різні секції, де ймовірність отримати розглянуту травму вельми і вельми висока. Звичайно ж, основний контингент ставитися до сильної статі, хоча і дівчата з такими травмами вже не є рідкісними диковинками. Не можна пройти мимо не дуже веселою статистики, яка говорить про те, що за останні час стало значно більше ускладнень, пов'язаних з переломом зубів.

Перелом зуба
Перелом зуба400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/ua/perelom-zuba
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги