Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Озон в терапевтичної стоматології

07.02.2019

Озон це газ, молекула якого складається з трьох атомів кисню. Він має дуже високі окислювальні властивості, тому широко застосовується в хімічній, харчовій і медичній промисловості. Знайшлося йому своє місце і в стоматології. За допомогою озону розроблені методи для безболісного лікування карієсу і пародонтозу.

Озонотерапия в стоматологии

З цієї статті ви дізнаєтеся, як використовують озон в терапевтичної стоматології, ми розглянемо існуючі варіанти застосування, а також їх плюси і мінуси.

Варіанти застосування

Щоб говорити про сфери застосування озону, для початку треба зрозуміти які його якості використовуються. Цей газ нешкідливий для людського організму, але згубний практично для 99% бактерій і вірусних мікроорганізмів. Такий процес дезінфекції для людини не доставляє ніякого дискомфорту, навпаки, обробка озоном зони сильного запалення має знеболюючу дію.

У сучасній стоматології озон використовують для таких цілей:

1. Дезінфекція медичних інструментів. Інструменти, протези і імплантати обробляють цим газом в спеціальних боксах, після такої обробки досягається 100% стерильність і не потрібно проводити ніяких додаткових дій.

2. Лікування ясен. Обробка ураженої ділянки, наприклад, на початковій стадії пародонтозу дозволяє видалити інфекцію і бактеріальну середу із зони ураження. Також стимулюються процеси кровообігу і загоєння пошкоджених тканин.

3. Терапевтична обробка порожнини рота. Озонотерапія широко застосовується для профілактики різних захворювань. Така обробка дозволяє видалити бактерії, прибрати ефект неприємного запаху, прискорює загоєння ран, надає стимулюючі вплив на імунну систему. Подібні процедури призначають для профілактики карієсу і пародонтозу, також використовують при запаленнях слизової оболонки порожнини рота.

4. Лікування карієсу. На підставі застосування озону розроблений спосіб безболісного лікування карієсу. Суть методу полягає в тому, що стоматолог не видаляти заражені тканини механічним шляхом, тобто свердлить бормашиною, а проводить знезараження порожнини за допомогою спеціального пристрою. На зуб надівається силіконовий ковпачок, який щільно прилягає до емалі і герметизує зону обробки, потім через нього подається озон. Газ дезінфікує порожнину, знищуючи всю небезпечну мікрофлору, час процедури 20-30 секунд.

Озон для лечения кариеса

Такий метод лікування найчастіше застосовується при лікуванні поверхневого карієсу, коли явною дірки в емалі ще немає, і зона ураження тільки намітилася у вигляді почорніння. В такому випадку обробка зуба проводиться за описаним вище способом, після чого на поверхню зуба наносять минерализующие речовини. Вони зміцнюють емаль, щоб захворювання не повторилася знову. Оскільки повністю відновити емаль неможливо, то після такого лікування рекомендується не рідше 1 разу на 6 місяць відвідувати стоматолога, щоб він міг вчасно помітити повторний карієс і повторити обробку.

Інший варіант лікування карієсу озоном має на увазі первинну дезінфікуючу обробку, після якої лікаря все-таки доводиться провести механічну обробку тканин зуба. Якщо карієс досяг дентину, тоді за допомогою озону можна видалити всі бактерії, але це призведе до розм'якшення тканин. Поставити пломбу на них не можна, тому що тканини не розраховані на таке навантаження, і пломба дуже скоро продавиться і випаде. Тому спочатку робиться дезінфекція, потім лікар бормашиною вибирає розм'якшені тканини, і тільки потім отвір пломбируется. В цьому випадку обійтися без свердління повністю не можна, але зате зменшується час свердління і зуб під час озонування знеболюється.

Плюс і мінуси лікування зубів озоном

На закінчення скажемо кілька слів про те, які плюси і мінуси привнесла технологія озонотерапії в стоматологію. Почнемо з позитивних факторів. По-перше, за рахунок озону можна виконувати дезінфікуючі, терапевтичні та лікувальні процедури. Гарантія знищення всієї хвороботворної середовища становить 99%, обробка озоном повністю нешкідлива і безболісна.

По-друге, для подібного лікування потрібне спеціальне обладнання, але якщо не брати до уваги його вартість, то дезінфекція озоном має доступну ціну.

По-третє, це хороша альтернатива для тих, хто панічно боїться бормашини. Зараз є відмінні медичні препарати, які роблять процес свердління безболісним. Але є категорія пацієнтів, які бояться самого факту використання бормашини.

Є у цього методу і мінус, який пов'язаний не стільки з недоліком технології, скільки з бажанням деяких лікарів заробити на довірливих пацієнтів. Як ми писали вище, лікування карієсу озоном без свердління допускається тільки в разі поверхневого прояви захворювання, тобто його початковій стадії. В інших випадках бормашину задіяти доведеться, якщо вам потрібна якісно встановлена пломба. Але часто в рекламі забувають вказати цю особливість лікування і обіцяють чудесне зцілення без свердління.

Озон в терапевтичної стоматології
Озон в терапевтичної стоматології400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2019-02-07https://plombir-dental.com.ua/ua/ozon-v-terapevtychnoyi-stomatologiyi
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги