Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Мезіальний прикус

02.06.2020

Інші, більш поширені, назви даного недуги звучать як «прогения», «прогнатия», або ж зворотний прикус. Статистика говорить про те, що саме з цією проблемою найчастіше звертаються в клініки представники молодшої вікової групи. Можна зробити два досить очевидних виведення. В першу чергу, мезиальная відхилення в прикусі не є чимось екстраординарним і цілком поширене. По-друге, подібна деформація дуже легко діагностується будь-яким кваліфікованим фахівцем.

Мезіальний прикус

Насправді, під цим терміном було узагальнено відразу кілька змін в структурі щелепи. Всі вони мають схожий набір аномалій, які, найчастіше, виникають через низку механічних впливів. У підсумку все зводиться до появи змін морфологічного та функціонального характеру, яким піддається жувальний апарат людини. Вони можуть призводити навіть до помітної зміни особи, викликаних зсувом пропорцій кісток. З боку описуваний процес виглядає як витягнута вперед нижня щелепа.

Зазвичай, мезіальний прикус супроводжується помітним збільшенням розмірів мигдалин. Пов'язано таке положення справ зі зменшенням просвіту, що утрудняє нормальне проходження повітря. Через це дитина починає часто висувати вперед щелепу, намагаючись при цьому відсунути корінь язика. Основною причиною розвитку захворювання вважається звичка смоктати палець, що значно погіршує прикус в слідстві збільшення нижньої щелепи.

Крім того, мезуальний прикус нерідко зустрічається у людей, що мають звичку спати на високій подушці. Це призводить до некоректної роботи м'язів, через якого щелепу починає постійно перебувати в неприродному стані.

У своїй роботі С.І. Дорошенко позначив, що Прогеніческій взаємовідношення між рядами зубів обумовлюється поточним рівнем розвитку щелепи. Також важливу роль відіграє форма і розміщення щелепи в кожному конкретно взятому випадку. На підставі отриманих даних були виведені такі різновиди, що розрізняються між собою за формою і нюансам розташування лицьових кісток:

 • Прогенея, утворена через надмірну розвитку нижнього щелепного відділу. Виявляється явище в гіпертрофії фронтальної частини нижньої щелепи, або ж надмірне зростання її тіла або гілки.
 • Прогенія, розвивається через неправильне розташування нижньої щелепи. Різниться черепна і суглобова.
 • Прогенія через недостатнє розвитку верхнього відділу жувального апарату. Виявляється в слідстві недостатнього розвитку тіла або фронтальної частки щелепи.

Дивно, але постійні клінічні дослідження так і не дозволили медикам виділити якийсь стійкий ряд клінічних характеристик і форм, властивих саме мезуальному прикусу. Проте, спостереження показали, що незмінно відбувається збільшення обох відділів жувального апарату. При цьому, нижня щелепа має відчутно великі розміри.

Ю.М. Александров провів цілий ряд досліджень хворих з діагностованим синдромом Аперта-Краузона. В кінцевому підсумку це дозволило виявити декількох факторів, таких як недостатній розвиток щелеп. Всі вони призводять до укорочення нижньої третини обличчя хворого, а також до того, що верхня щелепа починає займати дистальне положення.

Якщо ж говорити про Прогенія спадкового характеру, то тоді стають буквально очевидними багато ознак. Наприклад, до переліку відноситься вистояніе підборіддя, западання середньої частини обличчя і мезіальний зміни в положенні щелепи або зубів. Що стосується функціональних відхилень, то вони знаходяться в прямій залежності від стадії і серйозності захворювання. Додатково доводиться обов'язково враховувати фактор супутніх ускладнень, які теж ускладнюють життя хворому.

У будь-якому випадку, лікування завжди прямує на якнайшвидше усунення причин, які і привели до деформаційних процесів. Успіху можливо досягти тільки якщо постійно поєднувати загальнооздоровчі процедури і методи місцевого впливу.

Як варіант, з метою уповільнення або зупинки росту нижньої щелепи, застосовується спеціально розроблена подбородочная праща, міцно фіксується до так званої шапочці. Природно, використання таких радикальних заходів вимагає індивідуального підходу до хворого і ретельного підбору необхідних параметрів. Звичайно ж, для гарантованого отримання позитивного результату категорично не можна пускати захворювання на самоплив. Єдино правильним рішенням стане якнайшвидше звернення за допомогою до кваліфікованих фахівців. Тільки вони здатні точно діагностувати захворювання, а значить і підібрати дієву методику лікування.

Мезіальний прикус
Мезіальний прикус400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/ua/mezialnyy-prykus
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги