Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Конструкція і види брекетів

04.12.2018

Деякі люди згодні терпіти незручності неправильного прикусу, аби не проходити курс лікування за допомогою коригувальних брекетів. Для багатьох ця конструкція здається чимось вкрай складним, і вони переживають, що не зможуть її носити. На практиці ж, сучасні брекети це не тільки ефективний, а й досить зручний спосіб лікування аномального розташування зубів. Про це ми і розповімо в цій статті.

Лингвальные брекеты

Міфи про брекетах

Почнемо нашу розповідь з того, що розвіємо кілька міфів про брекетах, про які часто чуємо від наших пацієнтів.

Міф 1 - коригувальна система виглядає відлякує. Коли з'явилися перші металеві брекети і їх конструкція ще була далека від ідеальної, то такі системи і правда мали вельми специфічний зовнішній вигляд. Але розвиток технологій призвів до того, що тепер це фактично замочки брекети і з'єднує їх дуга. А щоб зробити їх непомітніше, розробили замочки з кераміки, які підбираються під тон зубної емалі пацієнта. Також є лінгвальні брекет-системи, вони взагалі встановлюються на внутрішню сторону зубного ряду і їх неможливо помітити. Варто додати, що і ставлення людей до цього виду лікування змінилося, зараз мати гарну посмішку і правильний прикус це модно. Тому люди, які зважилися пройти курс лікування вже не викликають глузування як раніше, до них навпаки ставляться з певною часткою поваги. Наше суспільство поступово дорослішає і це позитивна тенденція.

Міф 2 - носіння брекетів доставляє сильний дискомфорт. На практиці ви будете відчувати неприємні відчуття не більше 1-2 тижнів, потім пацієнт звикає і не звертає на конструкцію уваги. Цей процес відбувається абсолютно безболісно, ​​брекети НЕ будуть дряпати щоку, не заважають говорити, ви не зачепитеся за них мовою і т.д. Вони просто є і знадобиться якийсь час, щоб до цього звикнути. Куди складніше почати приділяти підвищену увагу догляду за порожниною рота, адже вам потрібно використовувати ополіскувачі, спеціальну зубну щітку, спеціальний очищуючий йоржик і періодично робити професійну чистку в кабінеті стоматолога. Тут теж немає нічого неможливого, але як показує практика, на вироблення нових звичок максимум мінімум місяць.

Міф 3 - при лікуванні брекетами їх встановлюють на всі зуби. Цей міф справедливий в тій частині, що зазвичай стоматологи рекомендують таку установку, щоб відразу виправити всі наявні дефекти на нижній і верхній щелепі. Але насправді поставити брекети можна тільки на одну щелепу або взагалі на 3-4 зуба в одному ряду, якщо потрібно скорегувати положення всього 1-2 зубів.

Конструкція

Незалежно від типу брекетів вони мають два основних елементи конструкції. Перший і основний - металева дуга. Вона відповідає за те, що передає навантаження на зуби і під її впливом вони починають зміщуватися в потрібне місце. Другий основний елемент це замочок, він же брекет, за допомогою якого дуга кріпиться до зуба. Також є третій елемент - кільця з замками, вони охоплюють весь зуб, по Це щось подібне до зволікання, і забезпечують надійне кріплення всієї брекет-системи. Як правило, такі замки встановлюють на крайні зуби.

Працює така конструкція наступним чином. Ортодонтична дуга одночасно закріплена на зубах з нормальним розташуванням і тих, які потрібно змістити. Перші обрані в якості точки опори, а на другі доводиться активний вплив. Щоб зуби зміщувалися в потрібному нам напрямку, за правильний розподіл навантаження відповідають брекети. Вони можуть бути виготовлені з металу або кераміки, другі мають більш привабливий вигляд, але за це доводиться розплачуватися збільшенням терміну лікування, тому що передача тиску через такий замок дещо гірше. Процес лікування відбувається не сам по собі, у стоматолога є чіткий план по поверненню зубів на потрібні позиції. Кожні 2-4 тижні проводиться прийом, лікар дивиться наскільки просунулося лікування і в міру необхідності підправляє брекети, ця процедура називається активація, щоб дуга продовжувала ефективно впливати на зуби в потрібному напрямку.

Види

Якщо говорити про класифікацію Берекет-систем, то за матеріалом замків вони діляться на три типи:

 • металеві;
 • керамічні;
 • комбіновані.

В останньому випадку менш помітні керамічні брекети встановлюють на передні зуби, а металеві замочки на всі інші.

Також дані коригувальні системи можна розділити по типу установки. У стандартному варіанті їх ставлять спереду, що продиктовано зручністю роботи для стоматолога і тим, що пацієнтові простіше буде доглядати за такою конструкцією. Але якщо пацієнту важливо приховати проходження лікування, то можна поставити лінгвальну систему на внутрішню поверхню зубів. Така робота коштує дорожче, вони складніше в чищенні і лікування триватиме трохи довше, але зате ніхто крім лікуючого лікаря не знатиме, що ви носите брекети.

Конструкція і види брекетів
Конструкція і види брекетів400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2018-12-04https://plombir-dental.com.ua/ua/konstrukciya-i-vydy-breketiv
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги