Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Колір зубів, від чого залежить і як зберегти

20.10.2018

Унікальність людини проявляється в усьому і колір зубів не є винятком. Вважається, що нормальний колір зубів повинен нагадувати слонову кістку з невеликим жовтуватим або блакитним відтінком. Але досягти ідеалу вдається далеко не завжди, тому сьогодні ми поговоримо про те через що зуби змінюють колір і як з цим боротися.

Как сохранить натуральный цвет зубов

Чому змінюється колір зубів

Яким буде натуральний колір наших зубів, залежить від безлічі факторів, адже він починає формуватися ще в утробі матері і продовжується цей процес протягом усього життя. Щоб краще зрозуміти ці процеси зверніть увагу на наступні чинники:

 1. Емаль має пористої структури і всередині цих пір можуть залишатися дрібні частинки їжі. Вони заповнюють ці порожнечі і формують забарвлює пігмент, найсильніший ефект дають такі продукти як буряк, чорниця, шоколад і аналогічні. Також по характерному кольором зубів можна визначити людину, яка зловживає чаєм або кавою, в цих напоях велику кількість природних барвників. А ось жовтувато-коричневе забарвлення емалі це явна ознака курця.
 2. На колір зубів впливає загальний стан організму, тому деякі медичні препарати можуть дати побічний ефект, коли емаль забарвиться в інший колір. Серед таких заборонених препаратів знаходиться тетрациклін, його не можна приминати вагітним через ризик прояву побічних ефектів у дитини. Такі процеси небезпечні тим, що якщо з пігментом в порах емалі можна боротися, то зміна на даному рівні косметичними процедурами не видалити.
 3. Вікові зміни стосуються і зубів, що помітно по їх кольором. Але дані процеси сильно залежать від гігієни порожнини рота, чим краще ви доглядаєте за емаллю, тим менше вона схильна до впливу часу. Адже не дарма є найміцнішою тканиною в усьому організмі.

Наведені вище чинники багато в чому залежать від нашого способу життя, але є ще й фактор спадковості. У кого-то емаль має більш красивий колір і менш схильна до змін від народження, тому їм доводиться докладати менше зусиль для підтримки її первозданного вигляду.

Про що говорить колір зубів

Для стоматолога колір зубів це як розповідь про пристрасті пацієнта. Ми вже говорили на початку, що здоровий зуб за кольором нагадує слонову кістку і може мати жовтуватий або блакитний відтінок. Але такий ідеалізований випадок спостерігається дуже рідко, найчастіше зуби мають наступний забарвлення:

 • Емаль не блищить, що вказує на погану особисту гігієну зубів. Швидше за все, їх чистять недостатнє час або просто неправильно. Також це може бути ознакою найменшого нальоту, який згодом утворюється у кожного, хто не робить гігієнічну чистку зубів у стоматолога.
 • Білі плями на емалі вказують на недолік мінералів, можуть бути ознакою відсутності мікроелементів в слині або наслідком неправильно проведеної процедури відбілювання. Ділянка з меловидной плямою це ознака початку руйнування емалі і там може початися карієс. У дітей такі плями можуть вказувати на процеси перебудови організму, вони часто з'являються перед початком зміни зубів.
 • Зуби рожевого кольору можуть бути наслідком постійного вживання в їжу фарбувальних продуктів, наприклад буряк. Але також це може бути реакція на медичний препарат або наслідком частого кровотечі з ясен.
 • Якщо зуби почали зеленіти, то слід негайно звернутися за допомогою до стоматолога, тому що це вірна ознака грибкового запалення. Є ряд специфічних грибків, які відмінно себе почувають на зубній емалі, звідки їх спорами уражається весь організм. Лікування тривале і вимагає попередньої точної діагностики.
 • Темно-жовтий колір зубів це показник підвищеного вмісту заліза у воді. Аналогічний відтінок можуть давати чай і каву в великих кількостях, але воду також слід перевірити, щоб убезпечити себе.
 • У людей, що пристрастилися до куріння, по краю зуба утворюється коричнева, більше навіть темна облямівка. Але якщо ви побачили сильне потемніння зубів у свою дитину, то не варто його звинувачувати раніше відвідування лікаря. У ранньому віці різке потемніння зубів може вказувати на проблеми травної системи.

Тепер, коли ми знаємо практично все про колір зубної емалі, пора переходити до того, як зробити його привабливим.

Секрет голлівудської посмішки

Якщо ви не публічна людина і білосніжна посмішка не є обов'язковою вимогою на роботі, то вам достатньо стежити за дотриманням нормальної гігієни порожнини рота. Таким простим способом ви зведете до мінімуму вплив таких чинників як фарбування їжею і вікові зміни. Само собою в поняття правильного догляду за зубами входить відмова від надмірного вживання шкідливих продуктів і сигарет. Для досягнення максимального ефекту рекомендовано періодично видаляти весь наліт на емалі за допомогою процедури гігієнічна чистка.

Відбілювання зубів будинку або в клініці це не панацея від усіх проблем з кольором зубів. Так ви зможете повернути природний колір емалі, прибравши забарвлює пігмент, ефективність впливу залежить від кожної конкретної ситуації, тобто від занедбаності зубів. Важливо розуміти, що відбілювання не впливає на пломби і коронки, тому їх після такої процедури може знадобитися замінити, тому що їх колір буде істотно відрізнятися. Ефект від такої процедури сильно залежить від способу життя пацієнта, якщо він курить, не перебірливий в їжі і порушує правила чищення зубів, то результат відбілювання пропаде через 3-5 тижнів. Але якщо дбати про свою порожнини рота, то ваша усмішка буде красивою протягом півроку і навіть більше.

Але не в цих двох способах криється секрет ідеально рівних і білосніжних зубів переважної більшості акторів. Так звана голлівудська посмішка створюється за допомогою вінірів. Це керамічні накладки на зуби, які зовсім непомітні і не заважають є або говорить. Установка вінірів дозволяє приховати дефекти форми зубів і створити ілюзію білосніжною емалі, хоча насправді це кераміка.

Колір зубів, від чого залежить і як зберегти
Колір зубів, від чого залежить і як зберегти400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2018-10-20https://plombir-dental.com.ua/ua/kolir-zubiv-vid-chogo-zalezhyt-i-yak-zberegty
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги