Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Що робити, якщо хитається зуб?

02.06.2020

Найбільш правильним дією, якщо у вас або вашої дитини почав хитатися зуб, буде здатися стоматолога. Для дітей це, швидше за все, означає початок процесу зміни тимчасових зубів на постійні, і це можна сказати навіть добре. Головне щоб стоматолог встановив, що випадає молочний зуб і в належний йому час. А ось у дорослих хитання зуба пов'язане з різними проблемами здоров'я, давайте розглянемо їх докладніше.

Що робити якщо хитається зуб

Запалення ясен. Бактерії, яких більш ніж достатньо в порожнині рота можуть привести до запалення тканин пародонту, що відповідають за утримання зуба в нормальному положенні. Причиною запалення найчастіше стає недостатня гігієна порожнини рота, через що в роті утворюється зубний камінь, він пошкоджує ясна і туди потрапляє інфекція. Ознакою такого розвитку подій є кровотеча з ясен, що з'являється під час чищення зубів. Але зараження може статися і в інший спосіб, наприклад інфекція від карієсу може дійти до пульпи, звідти перейти на канали зуба і через них проникнути в ясна. При своєчасному зверненні до стоматолога ви можете успішно пройти курс лікування ясен і навіть зберегти зуб, тому не зволікайте зі зверненням за медичною допомогою.

Травма щелепи. Є таке захворювання як вивих зуба, коли він частково змістився зі свого нормального стану через механічного пошкодження. Але навіть якщо зуб чи не змістився, а просто став хитатися, значить, травма пошкодила тканини пародонту і вони більше не можуть утримувати зуб в нормальному положенні. Незалежно від причини пошкодження стоматолог може спробувати зафіксувати зуб і зробити так, що міцність кісткової тканини і ясна відновилася. Головне якомога раніше звернутися в клініку.

Порушення прикусу. При ускладненнях деяких захворювань прикусу зуби можуть в буквальному сенсі виштовхувати один одного з щелепи. У такому випадку лікування буде тривалим, тому що усунення такої причини може зайняти до року, а іноді і більше.

Збої в роботі організму. Якщо зуб захитався, але стоматолог не виявив причин для цього за своїм профілем, тоді у вас може бути порушена робота самого організму. Наприклад, при перестроюванні гормонального фону, при сильному ослабленні імунітету або нестачі вітамінів, у людей можуть початися проблеми з зубами, особливо якщо у них є генетична схильність до цього. Але буває і так, що хитання зубів є одним із симптомів цукрового діабету, остеопорозу і не тільки. В такому випадку вам доведеться звернутися вже до терапевта.

Що робити, якщо хитається зуб?
Що робити, якщо хитається зуб?400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/ua/hytayetsya-zub
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги