Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Діастеми

02.06.2020

Видима щілину між передніми зубами називають діастемою. Вона може з'явитися як на верхній, так і на нижній щелепі. Найчастіше аномалія проявляється між верхніми різцями.

Діастема

Чим небезпечне дана аномалія розташування зубів? Якщо проміжок між різцями незначний, то його можна і не лікувати, тому що він не буде доставляти практично ніяких незручностей. У такому випадку варто пройти обстеження і переконатися, що він не буде розширюватися в подальшому.

Але, як правило, розмір діастеми складати 2-6 мм, а в деяких випадках міжзубна щілину досягає 10 мм. Подібне відхилення зубів від нормального положення завдає естетичний шкоду, ваша усмішка буде далека від ідеальної, особливо якщо щілину між різцями має не прямокутну, а трикутну форму з вершиною у ясна. Крім цього діастема може привести до порушення дикції і є причиною розвитку пародонтиту.

Причини виникнення

Діастема може з'явитися по рядку причин. По-перше, важливу роль відіграє спадковість, згідно зі статистичними даними захворювання розвивається у 50% пацієнтів, якщо аналогічна аномалія є у їх найближчих родичів.

По-друге, до утворення міжзубного проміжку призводять аномалії вуздечок губ або мови, якщо вони потовщені або неправильно розташовані.

По-третє, діастема виникає як наслідок аномального розташування зубів, таких як скупченість, надкомплектні, адентія (відсутність одне або декількох зубів) і інших.

По-четверте, часто в появі видимого проміжку між зубами винні самі пацієнти, а точніше їх прихильність до шкідливих звичок. Різці можуть відхилитися від нормального положення, якщо ви любите гризти ручку, обкушувати нігті, розгризали насіння і т.п. У маленьких дітей до подібних наслідків може привести пізніше відучення від соски.

Класифікація

Існує два види діастем:

 1. Хибна. Спостерігається тільки у дітей, до формування постійного прикусу. Після зміни зубів діастема може зникнути, тому що разом з ростом постійних зубів буде змінюватися і прикус. У цьому випадку важливо, щоб стоматолог своєчасно оглянув пацієнта і визначив наявність або відсутність причини для повторного появи міжзубної щілини після зміни зубів.
 2. Справжня. Якщо після зміни зубів діастема знову проявилася або її освіту почалося вже в дорослому віці, то таку міжзубних щілину можна закрити, тільки пройшовши курс лікування.

Діастема може проявлятися в такий спосіб:

 • відхилення тільки коронки зуба;
 • одночасне зміщення коронки і кореня зуба від нормального положення;
 • відхилення зуба, що супроводжується поворотом навколо власної осі.

Залежно від розміру міжзубної щілини, ступеня деформації зубів і причини виникнення діастеми, застосовують хірургічні, ортопедичні та ортодонтичні методи лікування.

Лікування

На початку лікування в обов'язковому порядку проводиться комплексне обстеження порожнини рота на встановлення всіх причин захворювання. Крім огляду використовують рентгенівські знімки, визначають прикус, виконують моделювання щелепи та інші діагностичні заходи. На підставі комплексної діагностики розробляється план лікування, який передбачає усунення причини розвитку захворювання і подальше закриття проміжку між передніми зубами.

У сучасній стоматології застосовують такі методи усунення даного дефекту:

 1. Хірургічний - оперативне втручання для корекції вуздечки язика або губ. Застосовується в тому випадку, якщо аномалія вуздечки стала причиною виникнення діастеми. У дітей з молочними зубами такого лікування може бути досить, щоб після зміни зубів захворювання не повторилося. У дорослому віці додатково буде потрібно застосувати інші методи лікування для закриття міжзубної щілини.
 2. Косметичний - маленьку щілину між різцями можна закрити шляхом їх реставрації пломбуванням або накладенням прямих вінірів.
 3. Ортопедичний - міжзубний проміжок закривається протезуванням коронки або незнімним протезом.
 4. Ортодонтический - розташування передніх зубів коригується за допомогою носіння незнімних брекетів або знімними апаратами.

В особливо складних ситуаціях використовують комбіновані методи лікування, в тому числі застосовують корекцію форми і розташування сусідніх зубів або видалення різців з подальшою імплантацією і протезуванням.

Профілактика

Профілактика діастеми проводиться в ранньому віці, коли виникнення даного захворювання можна легко уникнути. Для цього батьки повинні стежити, щоб у їхніх дітей не було шкідливих звичок, описаних вище. А також слід показати свою дитину стоматолога для перевірки форми вуздечок і наявності аномалій розташування зубів. У ранньому віці провести корекцію набагато простіше, ніж після завершення процесу формування постійного прикусу.

Діастеми
Діастеми400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/ua/diastemy
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги