
Методи діагностики в ортодонтії
В нашій стоматологічній клініці ми застосовуємо такі методи діагностики при обстеженні пацієнтів:
- Панорамний рентгенівський знімок. Дозволяє якісно і кількісно оцінити порожнину рота і розташування в ній зубів. Цінність даного методу в тому, що з його допомогою можна побачити не тільки наявні зуби, але і ті, які ще не прорізалися. За початкового стану можна оцінити доставить такий зуб проблеми своєму власникові або буде рости правильно.
- Цефалометрія або бічна проекція черепа. Дає можливість оцінити розмір і правильність форми щелеп, подивитися будова черепа пацієнта в цілому. За допомогою цього методу лікар ортодонт спрогнозує зростання лицьових кісток, перевірить напрямок розвитку кісток і зубів.
- Комп'ютерне моделювання даних рентгенівських знімків. У спеціальній програмі робиться розрахунок зміни форми особи, посмішки і окремих зубів в часі з урахуванням лікування і без нього. Результатом роботи програми буде фото і відео, за допомогою яких всі зміни можна буде оцінити в динаміці.
- Знімки перетворюються в тривимірні моделі, на яких проводяться подальші розрахунки. Маючи дані по розміру зубів і співвідношенню щелеп можна визначити наявність скупченості, асиметричне розташування та інші аномалії. Те, що для одного пацієнта є захворюванням, для іншого може бути нормою.
- Перевірка правильності прикусу за допомогою пристрою артикулятора. За даними зібраним на попередніх етапах діагностики виготовляється гіпсова модель щелепи пацієнта. Вона встановлюється в спеціальний пристрій, в якому можна з високою точністю зімітувати змикання зубів, щоб вибрати їх оптимальну форму.
- Перед початком лікування і безпосередньо в процесі робляться фото порожнини рота. З їх допомогою можна наочно продемонструвати результат роботи лікаря ортодонта.
Це далеко не всі методи діагностики, які можуть бути застосовані. Кожен пацієнт нашої стоматологічної клініки в Києві унікальний і до його лікування ми підходимо індивідуально. Тому потрібні методи дослідження підбираються окремо в кожному конкретному випадку.
Завдання діагностики
Виконавши ретельну, можна навіть сказати допитливу діагностику, ми можемо відповісти на наступні Ваші запитання:
- Показати результат лікування на різних стадіях, і як буде виглядати ваше обличчя після проходження повного курсу. Спеціальна програма проаналізує всі дані і дасть відповідь на це питання в форматі відеоролика. На цьому відео ви побачите все зміни розташування зубів, корекцію посмішки і свої нові риси обличчя.
- Маючи на руках повний прогноз майбутнього лікування і результати діагностики, ви впевнені, що вас лікують правильно. Кожен етап прописаний окремо, і лікар рухається між ними в суворій послідовності. Можна не побоюватися, що щось піде, не так і доведеться коригувати на тільки наявні аномалії зубів, а й результати від спроб їх виправити.
- Ви розумієте суть лікування і можете контролювати його самостійно. Досить подивитися в результати діагностики і порівняти зміни в розташуванні зубів із запланованими.
Коли має сенс пройти обстеження
Комплексне обстеження порожнини рота на предмет наявності аномалій зубів рекомендовано пройти в таких випадках:
- ви знаєте про необхідність відкоригувати прикус або зовнішній вигляд посмішки, але не можете визначитися зі способом;
- ви вже були на прийомі у лікаря ортодонта, але не розумієте, що він збирається робити і навіщо;
- сумніваєтеся в тому, наскільки компетентний був лікар, який проводив ваш огляд і давав консультації щодо можливого лікування;
- ви підозрюєте неправильне лікування, наприклад лікування носінням брекетів триває довше запланованого терміну;
- у вас вкрай складна клінічна картина і в інших клініках відмовилися від лікування.
Якщо одна з цих причин відноситься до вас, то запишіться на прийом в клініку «Пломбір». Кращі фахівці столиці на сучасному обладнанні проведуть комплексну діагностику вашої порожнини рота і складуть план лікування аномалій зубів і щелепи.
Відносно діагностування можу сказати, що це вкрай необхідна послуга, бо саме на огляді у мене знайшли пухлину, а потім зробили операцію. Тому, точно не дарма вони свій хліб куштують.