
Як працюють брекети
Щоб привести розташування зубів в норму, ми пропонуємо для вас наступний курс лікування:
- Ви записуєтеся на прийом і проходите курс діагностики. Наші ортодонти перевірять наявність протипоказань для лікування, а також розроблять курс по корекції зубів. У найскладніших випадках рішення приймається колегіально всіма профільними фахівцями клініки.
- На повторному прийомі ми обговорюємо тривалість і вартість лікування, якщо пацієнт згоден, приступаємо до роботи.
- При наявності протипоказань їх потрібно усунути перед установкою брекетів. Ми вилікуємо наявний карієс і запалення ясен, усунемо твердий і м'який зубний наліт. У деяких випадках один або два зуба доводиться видалити, якщо вони заважають скорегувати нормальне положення інших.
- Установка обраної брекет-системи. Крім самої установки ми навчимо вас правильному догляду за порожниною рота на час проходження курсу лікування.
- Залежно від розробленого плану лікування періодично потрібно буде приходити на чистку і активацію брекетів.
- Після відновлення нормального положення зубів лікар знімає систему і дає рекомендації щодо подальшого догляду.
Класифікація брекет-систем
У сучасній стоматології давно відмовилися від страшних брекетів, зовнішній вигляд яких здатний пропагують не тільки пацієнтів, але й самих лікарів. За останній час медичні технології зробили крок далеко вперед і тепер для корекції зубів досить встановити на них одну з наступних брекет-систем:
- Металева. Дана конструкція вважається класичною і за останні роки істотно видозмінилася. Дуги і брекети виготовлені з металу. Тертя між елементами конструкції мінімально, що дозволяє ефективно впливати на зуби. Недолік такої системи її помітність, тому що метал сильно впадає в очі. Але зате скорочується час на лікування, а вартість таких брекетів мінімальна.
- Керамічна. Дуга зроблена з металу, а ось замочки на зубах виготовлені з кераміки. Вони підбираються під тон зуба і тому малопомітні на зубах, тому їх вибирають люди, які соромляться носити металеві системи або не можуть собі цього дозволити, тому що є публічними. Важливо розуміти, що застосування кераміки погіршує передачу тиску від дуги до зубів, тому процес корекції відбувається довше.
- Комбінована. Варіант для тих, хто не хоче довго чекати результату, але все одно комплексує носити металеві брекети. На цей випадок можна встановити комбіновану систему, коли у видимій області застосовують кераміку, а решта замочки роблять з металу.
- Саморегулююча. Одна з останніх стоматологічних розробок в області ортодонтії. Замки на зубах, вони ж брекети, мають додатковий елемент, за допомогою якого тиск більш ефективно передається на зуби. Така система сама підлаштовується під пацієнта і регулює навантаження на кожен зуб таким чином, щоб повертати їх положення в норму. З одного боку саморегулюючі брекети коштують дорожче, але зате лікування відбувається швидше, і пацієнт економить на відвідини лікується лікаря. За рахунок ефекту саморегулювання такі брекети потрібно рідше активувати.
- Лінгвальна. Мало хто знає, що брекети можна встановити і на тильну сторону зубів, такі системи називають лігвальнимі. Вони абсолютно непомітні для оточуючих, про проходження курсу лікування будете знати тільки ви і ваш лікуючий лікар. Але за непомітність треба платити, за такими брекетами складніше доглядати і вони менш ефективно впливають на зуби.
Фахівці стоматологічної клініки «Пломбір» у Києві підберуть для вас оптимальний варіант брекет-системи з урахуванням наявних аномалій розташування зубів і ваших побажань, щодо особливостей лікування.
Ми гарантуємо позитивний результат і зробимо всю роботу по відмінною ціною. Запишіться на прийом і отримаєте консультацію щодо виправлення вашої посмішки.
Догляд за брекетами
Після того як брекет-система встановлена, пацієнт повинен дотримуватися певних правил по догляду за зубами.
По-перше, обмежити себе у вживанні твердої і жорсткої їжі, щоб не пошкодити брекети. Перевагу варто віддавати м'яким продуктам, а ще краще рідкої їжі.
По-друге, треба посилено стежити за порожниною рота. Після кожного прийому їжі зуби слід прополоскати спеціальним розчином, але як мінімум потрібно зробити це звичайною водою. Зуби чистимо, як і раніше вранці і ввечері, але спеціальною щіткою з роздвоєною щетиною. Вона сконструйована таким чином, щоб не зачіпати самі брекети. Крім цього два рази в день потрібно користуватися зубною ниткою.
По-третє, періодично слід відвідувати стоматолога, щоб він робив професійну чистку, видаляючи дрібні частки їжі і нальоту з зубів і брекетів. Зазвичай такі заходи поєднують з процедурою активації, але все залежить від того, який графік встановить лікар. Можливо, буде потрібно окремо відвідувати стоматолога для проходження кожної з процедур.
Як показує практика, до такого режиму догляду за порожниною рота пацієнт звикає протягом 2-3 тижнів, максимум 1 місяць. Після цього він уже не відчуває ніякого дискомфорту, а все дій доведені до автоматизму.
Вирішила поставити брекети, у вашій клініці була акція. Вибрала за акцію. Але можу сказати, що сподобався і персонал, і дівчинка на ресепшн, і запропонований чай, і взагалі у вас дуже добре.