Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Артрит скронево-нижньощелепного суглоба

02.06.2020

За з'єднання нижньої щелепи і кісток черепа відповідає скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС), за рахунок рухливості якого ми можемо розмовляти і переживати їжу. Суглоб представлений комбінованим зчленуванням, поверхні якого покриті хрящової тканиною. Артритом СНЩС називається захворювання, що вражає хрящі суглоба і призводить до їх атрофії.

артрит СНЩС

Ця хвороба може протікати в гострій або хронічній формі. У першому випадку спостерігається яскраво-виражене запалення, що супроводжується сильними болями, порушеннями в роботі жувальної мовного апарату і звітністю. Другий варіант хронічного артриту СНЩС має менш виражені ознаки, які носять періодичний характер. Під час поліпшення пацієнт може практично не відчувати жодних проблем. Але важливо розуміти, що хронічний артрит в будь-який момент може перейти в гостру форму.

Причини хвороби

До розвитку артриту нижньощелепного суглоб призводять наступні причини:

 1. Травми, пов'язані з пошкодженням тканин, де потім починаються запальні процеси. Особливо небезпечні удари і удари, при яких в порожнину суглоба потрапляє кров.
 2. Ускладнення простудной або вірусної хвороби, до розвитку артриту може привести навіть звичайне переохолодження.
 3. Захворювання порожнини рота, які в запущеній формі переходять в гнійну інфекцію.

Важливу роль відіграє і загальний стан здоров'я пацієнта. Люди з хронічними захворюваннями і просто дуже ослабленим імунітетом знаходяться в групі ризику і схильні до розвитку артриту СНЩС.

Коли потрібна медична допомога

При перших підозрах на початок запалення в суглобі СНЩС, лікарі рекомендують звертатися за медичною допомогою. Небезпека цього захворювання в тому, що розвивається воно практично непомітно і виявляється тільки при переході в гостру стадію. Але навіть в такій ситуації успішність лікування багато в чому залежить від часу його початку. Залежно від типу і причини запалення, артрит нижньощелепного суглоба проявляється наступним чином.

По-перше, гостра форма викликана травмою голови:

 • постійний ниючий біль біля вуха, яка посилюється при русі щелепою, особливо при великій амплітуді, і віддає в скроню чи в шию;
 • вушна раковина опухає;
 • навіть легкий дотик в місці суглоба заподіює біль.

По-друге, якщо в суглобі почалося нагноєння, у пацієнта спостерігаються такі симптоми:

 • гостра пульсуючий біль в області вуха, може віддавати в скроню;
 • відкрити рот практично неможливо через сильний біль;
 • підвищення температури, озноб, запаморочення;
 • нудота і інші ознаки отруєння.

По-третє, хронічний артрит СНЩС має наступні ознаки:

 • зниження рухливості суглоба, після сну або довгого відпочинку щелепи вона німіє;
 • на початковій стадії захворювання суглоб скрипить або клацає при сильному відкриванні рота, поступово аномальні звуки з'являються при будь-якому русі нижньою щелепою;
 • такі симптоми, як біль, почервоніння, припухлість і т.д., носять періодичний характер і проявляються в залежності від інших факторів, наприклад, після переохолодження.

Зазвичай запалення починається на одному з суглобів, але зустрічаються випадки і симетричного захворювання з одночасним ураженням лівого і правого СНЩС. Незалежно від цього, лікування проводиться таким способом.

Як лікувати артрит СНЩС

Для успішного лікування проводиться комплекс медичних заходів:

 1. Зняття навантаження з суглоба. Для цього пацієнтові призначають носіння спеціальної капи, товщиною 5-10 мм, а щелепа фіксують пращевидной пов'язкою. Таким чином, суглоб знаходиться в розвантаженому положенні і надійно зафіксований. Це обов'язкова міра, тому що при ураженні хрящових тканин будь-який рух суглобом завдає додаткових пошкодження. Пацієнт може харчуватися тільки рідкою їжею, але зате така фіксація практично повністю знімає больові відчуття.
 2. Проводиться терапевтичне лікування суглоба, яке складається з уколів лікарських препаратів і різних процедур, від компресів до УВЧ. Перед призначенням ліків, слід встановити причину артриту. Якщо мова йде про вірусної інфекції, то додатково прописують курс антибіотиків. А якщо захворювання викликане травмою, то застосовують препарати стимулюють приплив крові, щоб прискорити загоєння.
 3. При наявності гною в суглобі показано хірургічне втручання. В області суглоба робиться прокол, через який вводиться катетер для обробки уражених тканин обеззараживающими препаратами. У разі утворення пухлини суглоб відкривається повністю, і лікар видаляє її хірургічним методом.
 4. Пацієнту показаний комплекс препаратів і процедур для зміцнення загального імунітету, щоб організм швидше впорався із захворюванням.

Як правило, помітне поліпшення настає вже на 2-3 днів, після початку комплексного лікування, в особливо складних випадках ефект помітний на 7-10 день. А повний курс лікування зазвичай займає від двох до трьох тижнів.

Артрит скронево-нижньощелепного суглоба
Артрит скронево-нижньощелепного суглоба400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/ua/artryt-skronevo-nyzhnoshchelepnogo-sugloba
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги