Наслідком видалення зуба є альвеоліт лунки, коли на місці зуба починається нагноєння. До цього може призвести дві причини: перша - згусток крові загноїлося, тому що під ним знаходилися хвороботворні бактерії; друга - згусток, який повинен закривати лунку, випав з неї і туди потрапили бактерії з порожнини рота.
Інфекція в лунці зуба призводить до гнійного запалення, яке може вразити ясна, кісткову тканину і сусідні зуби. При запущеній формі спостерігається відтік особи, постійні болі в області щелепи і скроні, виникає ризик зараження крові. Альвеолит є вкрай небезпечним захворюванням порожнини рота, яке може дати важкі ускладнення на весь організм.
Причини виникнення
Як зазначено на початку статті альвеоліт щелепи виникає через попадання інфекції або «сухий лунки», а до цього призводять такі чинники.
Неправильне видалення зуба:
- під час операції лікар не помітив або не до кінця видалив кісту або гранульому;
- зуб розколовся і його шматочок залишився в лунці;
- в лунці залишилися частини кісткової тканини, які викришиться під час хірургічного втручання;
- видалення зуба передувало нагноєння, і воно не було повністю вичищено;
- після операції кров згорнулася швидко і не заповнила лунку, це можливий побічний ефект анестезії, в результаті утворилася «суха лунка" не захищена згустком крові.
Порушення догляду за зубами після операції:
- надмірно активне полоскання рота може привести до вимивання згустку крові з лунки;
- після операції стоматолог призначає антибіотики та інші препарати, і відмова від даного лікування часто призводить до початку запальних процесів;
- карієс, пародонтоз та інші захворювання в порожнині рота є осередком хвороботворним бактерій, які можуть потрапити в лунку і спровокувати нагноєння кров'яного згустку.
Варто додати, що захворювання може розвинутися, якщо операція з видалення зуба проходила з ускладненнями. Наприклад, треба було розрізати ясна і висвердлюють кісткову тканину, корінь зуба був роздроблений, віддалявся гнійний мішок і т.д. Подібні причини ускладнюють очистку і знезараження лунки зуба. Також альвеоліт може проявитися при правильно проведеної операції, але запалення почнеться на тлі слабкого імунітету пацієнта.
Симптоми і розвиток захворювання
Якщо вам проводили операцію з видалення зуба, то рекомендується через час відвідати стоматолога, щоб він перевірив правильність загоєння лунки. До лікаря варто звернутися негайно, якщо ви помітили наступні симптоми:
- Якщо під час чищення зубів ви помітили, що лунка зуба порожня або заповнена залишками їжі, а з боків утворився жовтуватий наліт. Додатково може спостерігатися почервоніння в області ясен, хвороблива реакція на дотик.
- Болі різного характеру, у одних пацієнтів вони носять ниючий характер, у інших проявляються у вигляді гострої періодичної болю. Все залежить від ступеня розвитку захворювання і особливостей організму пацієнта. Хворобливі відчуття можуть бути не тільки в області лунки, а й віддавати в щоку або скроневу частину. Важливо розуміти, що зняття болю таблетками не усуває саму хворобу.
- З'являється неприємний запах - що безпосередньо свідчить про протікають в порожнині рота процесах гниття.
- Освіта припухлостей на яснах або м'яких тканинах особи.
Ігнорування даної симптоматики призведе до переходу альвеолита в гостру стадію, яка супроводжується такими ускладненнями. Спочатку різко посиляться болі в порожнині рота, говорити або приймати їжу буде важко, додатково можуть з'явитися постійні головні болі. Потім настає загальне погіршення стану пацієнта, що проявляється підвищеною температурою, швидкою стомлюваністю, ознобом і запамороченнями. Наступна стадія - запалення всієї слизової оболонки порожнини рота, набрякання ясен, шиї і лімфатичних вузлів, утворення гнійних мішків.
Лікування
Вилікувати запалення лунки зуба можна тільки в кабінеті у стоматолога, самостійне застосування різних препаратів може тільки зняти запалення і біль, але повністю зупинити нагноєння не вдатися і альвеоліт повернеться через певний час. Тому варто відвідати лікаря, який виконає такі завдання:
- Огляне порожнину рота і поставить діагноз, визначити ступінь ураження тканин.
- Під місцевим наркозом загноїлися згусток крові видаляється, також буде усунена причина його появи, наприклад шматочок кореня зуба. Потім лунка ретельно промивається спеціальними препаратами, поки не буде повністю видалений некротичний наліт, в якому і міститься інфекція. Зверніть увагу, що лікування антибіотиками призначають після видалення зуба в цілях профілактики альвеоліту, але якщо хвороба з'явилася, то ці препарати вже малоефективні і використовуються тільки в якості додаткового засобу.
- У лунку закладають ліки і закривають спеціальною пастою, після цього призначається час наступного прийому.
- На повторному прийомі лунку знову розкривають, обробляють, закладають ліки і закривають. Процедура триває до тих пір, поки лікар не встановить, що альвеоліт повністю вилікуваний.
Під час проходження курсу лікування пацієнт повинен дотримуватися спеціальної дієти, режим догляду за порожниною рота і приймати антибактеріальні та іммуноповишающее препарати. Все це виконується за призначенням лікаря.
Кількість коментарів:
0