Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Альвеолит щелепи

02.06.2020

Наслідком видалення зуба є альвеоліт лунки, коли на місці зуба починається нагноєння. До цього може призвести дві причини: перша - згусток крові загноїлося, тому що під ним знаходилися хвороботворні бактерії; друга - згусток, який повинен закривати лунку, випав з неї і туди потрапили бактерії з порожнини рота.

Альвеолит щелепи

Інфекція в лунці зуба призводить до гнійного запалення, яке може вразити ясна, кісткову тканину і сусідні зуби. При запущеній формі спостерігається відтік особи, постійні болі в області щелепи і скроні, виникає ризик зараження крові. Альвеолит є вкрай небезпечним захворюванням порожнини рота, яке може дати важкі ускладнення на весь організм.

Причини виникнення

Як зазначено на початку статті альвеоліт щелепи виникає через попадання інфекції або «сухий лунки», а до цього призводять такі чинники.

Неправильне видалення зуба:

 • під час операції лікар не помітив або не до кінця видалив кісту або гранульому;
 • зуб розколовся і його шматочок залишився в лунці;
 • в лунці залишилися частини кісткової тканини, які викришиться під час хірургічного втручання;
 • видалення зуба передувало нагноєння, і воно не було повністю вичищено;
 • після операції кров згорнулася швидко і не заповнила лунку, це можливий побічний ефект анестезії, в результаті утворилася «суха лунка" не захищена згустком крові.

Порушення догляду за зубами після операції:

 • надмірно активне полоскання рота може привести до вимивання згустку крові з лунки;
 • після операції стоматолог призначає антибіотики та інші препарати, і відмова від даного лікування часто призводить до початку запальних процесів;
 • карієс, пародонтоз та інші захворювання в порожнині рота є осередком хвороботворним бактерій, які можуть потрапити в лунку і спровокувати нагноєння кров'яного згустку.

Варто додати, що захворювання може розвинутися, якщо операція з видалення зуба проходила з ускладненнями. Наприклад, треба було розрізати ясна і висвердлюють кісткову тканину, корінь зуба був роздроблений, віддалявся гнійний мішок і т.д. Подібні причини ускладнюють очистку і знезараження лунки зуба. Також альвеоліт може проявитися при правильно проведеної операції, але запалення почнеться на тлі слабкого імунітету пацієнта.

Симптоми і розвиток захворювання

Якщо вам проводили операцію з видалення зуба, то рекомендується через час відвідати стоматолога, щоб він перевірив правильність загоєння лунки. До лікаря варто звернутися негайно, якщо ви помітили наступні симптоми:

 1. Якщо під час чищення зубів ви помітили, що лунка зуба порожня або заповнена залишками їжі, а з боків утворився жовтуватий наліт. Додатково може спостерігатися почервоніння в області ясен, хвороблива реакція на дотик.
 2. Болі різного характеру, у одних пацієнтів вони носять ниючий характер, у інших проявляються у вигляді гострої періодичної болю. Все залежить від ступеня розвитку захворювання і особливостей організму пацієнта. Хворобливі відчуття можуть бути не тільки в області лунки, а й віддавати в щоку або скроневу частину. Важливо розуміти, що зняття болю таблетками не усуває саму хворобу.
 3. З'являється неприємний запах - що безпосередньо свідчить про протікають в порожнині рота процесах гниття.
 4. Освіта припухлостей на яснах або м'яких тканинах особи.

Ігнорування даної симптоматики призведе до переходу альвеолита в гостру стадію, яка супроводжується такими ускладненнями. Спочатку різко посиляться болі в порожнині рота, говорити або приймати їжу буде важко, додатково можуть з'явитися постійні головні болі. Потім настає загальне погіршення стану пацієнта, що проявляється підвищеною температурою, швидкою стомлюваністю, ознобом і запамороченнями. Наступна стадія - запалення всієї слизової оболонки порожнини рота, набрякання ясен, шиї і лімфатичних вузлів, утворення гнійних мішків.

Лікування

Вилікувати запалення лунки зуба можна тільки в кабінеті у стоматолога, самостійне застосування різних препаратів може тільки зняти запалення і біль, але повністю зупинити нагноєння не вдатися і альвеоліт повернеться через певний час. Тому варто відвідати лікаря, який виконає такі завдання:

 1. Огляне порожнину рота і поставить діагноз, визначити ступінь ураження тканин.
 2. Під місцевим наркозом загноїлися згусток крові видаляється, також буде усунена причина його появи, наприклад шматочок кореня зуба. Потім лунка ретельно промивається спеціальними препаратами, поки не буде повністю видалений некротичний наліт, в якому і міститься інфекція. Зверніть увагу, що лікування антибіотиками призначають після видалення зуба в цілях профілактики альвеоліту, але якщо хвороба з'явилася, то ці препарати вже малоефективні і використовуються тільки в якості додаткового засобу.
 3. У лунку закладають ліки і закривають спеціальною пастою, після цього призначається час наступного прийому.
 4. На повторному прийомі лунку знову розкривають, обробляють, закладають ліки і закривають. Процедура триває до тих пір, поки лікар не встановить, що альвеоліт повністю вилікуваний.

Під час проходження курсу лікування пацієнт повинен дотримуватися спеціальної дієти, режим догляду за порожниною рота і приймати антибактеріальні та іммуноповишающее препарати. Все це виконується за призначенням лікаря.

Альвеолит щелепи
Альвеолит щелепи400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/ua/alveolyt-shchelepy
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги