Стоматологія КиївСтоматологічна клініка Plombir Dental

Адентія часткова

02.06.2020

Термін часткова адентія позначає відсутність мінімум 1 і максимум 15 зубів на верхньої або нижньої щелепи, що може бути наслідком вродженого відхилення, результатом перенесених захворювань або травм порожнини рота. Якщо порожні місця від втрачених зубів знаходяться на різних ділянках зубного ряду, то таку адентію ще називають розрізненою.

Адентія часткова

Види захворювання

Залежно від причини відсутності зубів, адентію поділяють на первинну і вторинну.

Первинна. Зачатки зубів закладаються ще на стали ембріона, для тимчасових зубів це 7-10 тиждень, а для постійних - починаючи з 17 тижня. Якщо після народження у людини бракує зубів, то це може бути наслідком вродженого відхилення через спадковості, або результатом перенесеної травми або захворювання під час вагітності.

Захворювання діагностується в різному віці, тому що зуби прорізаються поступово і все залежить від того, яка кількість зачатків і будь зубів було пошкоджено. Якщо у пацієнта підозрюють первинну адентію, в стоматологічній клініці проводиться комплексне обстеження порожнини рота, із застосуванням рентгенівських методів дослідження для визначення відсутніх або пошкоджених зачатків зубів.

Вторинна. Коли зуби сформувалося, але були втрачені через травми або перенесеної хвороби, то таку адентію називають вторинною. Основні причини цього захворювання наступні:

 1. Травми особи.
 2. Ускладнення хвороб порожнини рота, які перейшли в важку форму, і зберегти зуб не представляється можливим.
 3. Пародонтоз та інші хвороби, що вражають альвеолярні тканини, які можуть привести до випадання зубів.
 4. Зуб видалили з метою лікування більш небезпечного захворювання, наприклад в разі утворення пухлини.
 5. Хвороба молочного зуба, наслідком якої стало руйнування зачатка постійного зуба.

Також втрати зубів сприяють інші чинники, пов'язані із загальним станом організму. Серед таких причин похилий вік, перенесення важкого захворювання, хронічні хвороби, наприклад цукровий діабет.

Ускладнення

Відсутність навіть кілька зубів в порожнині рота може мати серйозні наслідки для всього організму.

По-перше, порушення пережовування їжі. Неможливість нормально харчуватися позначається на стані травної системи.

По-друге, виникають дефекти мови, деякі звуки стає важко вимовляти.

По-третє, розвиток аномалій розташування зубів. При пережовуванні їжі на кожен зуб діє високий тиск і якщо в зубному ряду є вільне місце, то зуби під навантаженням починаються зміщуватися в цю область. Між зубами з'являються проміжки, вони нахиляються, можливий поворот навколо осі. Всі ці фактори в сукупності призводять до порушення прикусу.

По-четверте, атрофуються кісткова тканина, тому що на неї не здійснюється навантаження. Це призводить до її витончення, що ускладнює імплантацію, а ясна починає відходити від сусідніх здорових зубів. Таким чином, починається ланцюгова реакція, коли один втрачений зуб стає причиною втрати сусідніх.

Додатково відсутність передніх зубів є істотним естетичним дефектом.

Лікування

Для лікування часткової адентії застосовують такі прийоми:

 1. Протезування зубів на штучні імплантати. Зазвичай використовується при нестачі 1-3 зубів в різних ділянках щелепи. Теоретично даним методом можна відновити навіть повністю відсутній зубний ряд, але ціна такого лікування буде високою. Розрізняють одномоментну і класичну імплантацію. При першій імплантат встановлюють відразу разом з коронкою, при другій - коронка надівається після приживлення імплантату. Для такої операції, потрібно спершу наростити кісткову тканину, для чого виконується додаткова операція синус ліфтинг.
 2. Мостовідний протез. Місце пошкоджених зубів займають штучні коронки, які закріплюються за рахунок опори на сусідні здорові зуби. Під здоровими зубами варто розуміти і ті, які піддавалися лікуванню, але зберегли міцність альвеолярних тканин. Така конструкція є незнімної і для пацієнта фактично нічим не відрізняється від справжніх зубів.
 3. Бюгельне протезування, це частково знімна конструкція, яка в якості точок опори використовує сусідні зуби і слизову оболонку. Може застосовуватися як постійна або тимчасова міра по відновленню зубного ряду. Наприклад у дітей, поки ще йдуть процеси розвитку щелепи або в дорослому віці, для того щоб пацієнт міг нормально користуватися зубами поки будуть пріжівлени імплантати.

Перед тим як вибрати спосіб лікування лікар виконає комплексну діагностику порожнини рота, і за допомогою спеціальних методів моделювання визначить оптимальну форму відновлюваних зубів. Це як комп'ютерні програми, так і спеціальні моделі з гіпсу. Такий підхід дозволяє не просто замінити втрачені зуби, але і надати їм правильну форму з точки зору функціональності та естетики.

Адентія часткова
Адентія часткова400600
Стоматологія Київг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматологія Київ150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/ua/adentiya-chastkova
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги