Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Способи професійного чищення зубів

31.05.2019

Популярним пропозицією стоматологічних клінік Києва і не тільки є професійна чистка зубів, під час якої лікар видаляє твердий і м'який зубний наліт. Залежно від обраної клініки вам можуть запропонувати механічну, хімічну або ультразвукову чистку. Яка з них краще і в чому їх відмінності, ви дізнаєтеся в цій статті.

Для чого потрібна професійна чистка зубів

Спочатку давайте розберемося з тим, навіщо взагалі чистити зуби в кабінеті стоматолога, якщо ви ми робимо це регулярно зубною щіткою. Справа в тому, що дотримуючись гігієни порожнини рота звичайною щіткою, незалежно від типу зубної пасти, ви все одно не зможете видалити всі залишки їжі і шкідливі мікроорганізми. Якась їх частина буде залишатися на емалі і яснах, поступово приводячи до утворення карієсу, запалення ясен і іншим захворювання порожнини рота. До того ж багато що залежить від того який щіткою чистити зуби, скільки приділяти часу на цю процедуру, як харчуватися, чи використовується додатково зубна нитка, як розташовані зуби і генетичної схильності до різних захворювань.

Ці причини призводять до того, що спочатку на зубах з'являється м'який зубний наліт, який змінює колір емалі, а потім з'являється і твердий наліт, відомий як зубний камінь. Останній тисне на ясна і та починає відходити зуба, що призводить спочатку до гінгівіту (основний його ознака - кровотеча ясен під час чищення), а далі починається пародонтоз. Тому якщо ви не хочете витрачатися на лікування зубів і отримати повний комплект неприємних відчуттів пов'язаний з їх хворобами та їх лікуванням, логічно звернутися до стоматолога і провести професійну чистку.

Види і відмінності

Сучасна стоматологія пропонує три види гігієнічної чистки зубів, розглянемо кожен з них.

Хімічна. Це найперша технологія, яка на даний момент поступово забувається і її використовує все менше лікарів. Суть її полягає в хімічній реакції, яка знімає наліт з зубів, не пошкоджуючи емаль. Пацієнту наносять спеціальну пасту, а потім активують хімічні процеси, спрямовуючи світло медичної лампи. До подібної обробки багато хто ставиться з побоюванням, переживаючи, що вона впливає на зуби. Такі побічні ефекти і правда можливі, але тут багато що залежить від якості використовуваного препарату. Якщо це сучасна паста, то для емалі і ясен вона абсолютно нешкідлива. Але пацієнти все одно висловлюють побоювання, і тому багато клінік прибирають таку послугу зі свого прейскуранта.

Механічна. Зазвичай проводитися в два етапи. Перший - за допомогою спеціальних інструментів стоматолог видаляє частинки застрягла їжі і наліт з важкодоступних місць. Для цього використовуються різні щітки і гачки. Другий етап це чистка за допомогою пристрою Air Flow, це спеціальна насадка, яка подає на зуби потік стисненого повітря з мінеральними речовинами і найдрібнішими абразивними частинками. В результаті такої обробки знімає м'який і твердий наліт, а емаль зубів полірується. Можна підібрати впливає речовина з різними запахами, для підвищення комфорту. Ефект помітний відразу після процедури, при тому що вона займає всього кілька хвилин. Оскільки емаль піддається полірування, то новий наліт не утворюється тривалий час, тому що йому складніше закріпитися на поверхні зубів. Така обробка протипоказана в разі сильного запалення ясен, тому що потрапляння реагентів на пошкоджені тканини небажано. Також, перед тим як робити чистку, бажано залікувати наявні каріозні порожнини. Та й взагалі займатися гігієною порожнини рота, слід після того як усунені можливі захворювання.

Ультразвукова. Вважається найбезпечнішим способом гігієнічної чистки зубів, з точки зору впливу на емаль. Спеціальна насадка випромінює звукові хвилі високої частоти, які в буквальному сенсі дроблять зубний камінь. Може використовуватися при наявності захворювань ясен, але протипоказана в тому випадку, коли у пацієнта підвищена чутливість зубів, тому що можуть виникнути неприємні відчуття. До речі один з швидких і дієвих способів позбутися від проблеми підвищеної чутливості зубів - пройти курс зміцнення емалі в стоматологічній клініці.

На відміну від Air Flow ультразвукова чистка займає більше часу і не дивлячись на те що вона відмінно знімає м'який наліт і може розбити навіть найбільший зубний камінь, зовнішній ефект здається дещо гірше і триває він менше. Вся справа в тому, що ультразвук просто вибиває сторонні включення з емалі, а ось процесу полірування при цьому не відбувається. Тому, здається, що після Air Flow зуби виглядають краще.

Висновок

Якщо робити загальний висновок, то зараз стоматологи в основному пропонують суміщений варіант ультразвукової та механічної чистки. Тому що дані методики доповнюють один одного і дозволяють отримувати той результат, який неможливий при використанні тільки одного із способів.

Способи професійного чищення зубів
Способи професійного чищення зубів400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2019-05-31https://plombir-dental.com.ua/sposoby-profesiynogo-chyshchennya-zubiv
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги