Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Скупченість зубів

02.06.2020

Вже згадана стоматологічна аномалія є чи не найбільш поширеною. Найсвіжіші статистичні дослідження показали, що вона зустрічається у третини всіх дітей і майже три чверті дорослих. Цифри дійсно дуже і дуже вражаючі. І хоча багато спокійно живуть з даною проблемою, ігноруючи її, робити це вкрай не рекомендується.

Скупченість зубівЯк можна зрозуміти з назви, скупченістю називається зубна патологія, пов'язана з повним або частковим відсутністю проміжків, які поділяють різці. Через це деякі з них прорізаються поза початкової дуги, врости в один одного. Аномалія умовно розділяється на кілька послідовних стадій. Всі вони розрізняються між собою реальними розмірами зазору між зубами. Варто відзначити, що недуга може вражати як всю жувальну систему, так і окремо взяту щелепу. Це питання суто індивідуальний і знаходиться в прямій залежності від цілого ряду однаково важливих факторів. Проте, найчастіше захворювання піддається нижня щелепа.

Причини виникнення

Виникнення скупченості діагностується як на рівні зубних рядів, так і окремих різців, або ж навіть цілої щелепи. Окремі випадки виникають через так званих вісімок або наявності сверхкомплексних зубів. З'являються вони, найчастіше, в молодому віці, від п'ятнадцяти і до тридцяти років. Новим різцям банально не вистачає вільного місця, і вони починають відсувати інші, вже виросли зуби. Прийнято вважати, що головною передумовою до досліджуваних подій є виключно спадкова схильність.

Маленька щелепу теж провокує розвиток скупченості зубів. Через недостатній розвиток, вона не в змозі вмістити на собі всі зуби. Це неминуче призводить до занадто ранньої втрати зубів і іншим неприємним факторів. Додаткове вплив надають шкідливі звички, що тягнуться ще з дитинства, дихання через рот, неправильна манера ковтання і так далі. Потрібно розуміти, що щелепні аномалії дуже погано піддаються впливу в зрілому віці. Буває, що єдиним можливим виходом ставати щелепна хірургія, яка вимагає пожертвувати декількома повністю здоровими зубами.

Виправлення скупченості в дитячому віці

Недостатньо великі проміжки між зубами повинні відразу ж дати зрозуміти, що щелепа дитини не може вмістити в собі якусь кількість зубів. Якщо це відбувається з молочними зубами, то про корінних навіть говорити не доводиться. Ефективного лікування представників молодших вікових груп просто не існує. Пов'язано це з фактичною неможливістю нав'язати дитині використання ортодонтичних систем. Зате цілком можливо попрацювати над повним усуненням шкідливих звичок, які і призводять до розвитку більшості патологій. Крім того, кваліфікований лікар цілком може призначити цілий комплекс вправ, спрямованих на розвиток лицьової мускулатури. А вона, як відомо, ніколи не буває зайвою.

Справжні лікування бере свій старт з шестирічного віку, коли вже з'являється можливість використовувати пластинки, ЛМ-активатори, піднебінні розширювачі і так далі. Це ідеальний вік для внесення корекцій в розміри щелепи. При цьому, вирішувати проблему скупченості необхідно далеко не завжди. Виривання ряду допустимо, але немає ніяких гарантій, що після випадання молочних зубів проблема не повернеться знову. Так що стоматологи радять знову повернутися до цього питання ближче до десяти або дванадцяти років.

Для усунення більшості відхилень в цьому віці буде цілком достатньо звичайних і класичних брекетів. Вони досить ефективні, а також цілком непогані з точки зору естетичної складової. Якщо дитина вже має досить розвиненою відповідальністю, щось не забороняється застосовувати спеціально розроблені знімні пластини, розраховані на двадцять годин шкарпетки протягом однієї доби.

Лікування брекетами

Дана методика підходить абсолютно всім віковим категоріям, від малого і до великого. За рахунок брекетів може вирішуватися одна з трьох найбільш актуальних завдань, а саме розширення початкових зубних рядів, нахил передніх зубів або ж дісталізація. Звичайно ж, безпомилково визначитися з відповідною методикою допоможе виключно професійний лікар, робити це самостійно вкрай не рекомендується.

Видалення зубів

Як не сумно, але іноді просто не залишається іншого виходу. Відбувається щось подібне в тих випадках, коли в щелепи банально немає вільного місця для вміщення різців. Так уже повелося, що першим видаляється зуб мудрості. Якщо такий крок не приніс бажаного результату, тоді процедура повторюється. Навіть існує перелік черговості, якому і слідують всі професійні стоматологи.

Скупченість зубів
Скупченість зубів400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-06-02https://plombir-dental.com.ua/skupchenist-zubiv
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги