Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Пн.-Пт.: с 9 до 20; Суббота: с 10 до 17;

Стоматология Киев

Що таке терапевтична стоматологія

14.03.2019

Якщо зуб болить - його треба полікувати, і ми звикли, що цю роботу виконує стоматолог, але чи є у нього якась спеціалізація? Кілька статей назад в нашому блозі ми розповідали про такі спеціальності стоматологів, як ортодонт, ортопед і хірург. А сьогодні ми хочемо віддати належне лікарям, які спеціалізуються на лікування часто виникають хвороб порожнини рота, по суті, займаються терапією.

Стоматолог терапевт для взрослых

Сучасна терапевтична стоматологія зробила крок далеко вперед, в порівнянні з тим, на якому рівні це напрямок перебувало 15-20 років тому. По-перше, розширено список захворювань порожнини рота, які можна виявити і усунути терапевтичними методами. По-друге, покращилися технології лікування, що дозволило скоротити кількість прийомів, час одного сеансу і проводити необхідні маніпуляції безболісно для пацієнта. По-третє, розвиток профілактичних процедур дозволило істотно знизити показник звернення за медичною допомогою, незважаючи на ситуацію, що погіршується екологію і якість харчування. Але давайте про все по порядку.

Основні напрямки

Якщо поглянути на сучасну терапію зубів, то завдання цих фахівців зараз охоплюють такі напрямки:

 1. Лікування карієсу. Сучасний процес боротьби з карієсом мало нагадує моторошні бормашини і неестетичні, малоефективні пломби. Зараз стоматологи намагаються розсвердлювати зуб по мінімуму, а сучасні пломбувальні склади дозволяють відновити його природну форму, непомітні і тримаються від 5 років і більше. Також існують методики боротьби з поверхневим карієсом, які дозволяють усунути захворювання на його ранній стадії і обійтися взагалі без свердління.
 2. Лікування ясен і слизової оболонки. Захворювання ясен не менше небезпечні, ніж карієсу, адже вони також можуть привести до повної втрати зуба і початку запальних процесів. У цю ж групу входять хвороби слизової оболонки, наприклад ерозія. Розвиток обладнання для терапевтичних процедур дозволило істотно прискорити процеси одужання і дає можливість впоратися з більшістю захворювань, навіть на запущеній стадії без хірургічного втручання.
 3. Реставрація. Проміжний момент між пломбуванням і протезуванням зуба. Після серйозного лікування або перенесеної травми зуб може втратити свою форму, що позначається на його зовнішньому вигляді і функціональності. Але з цим можна легко впоратися і навіть зробити зуб ще краще, ніж він був раніше.
 4. Профілактичні процедури. Це запорука того, що ваші зуби і ясна будуть перебувати у відмінному стані, і ви не будете звертатися за лікуванням. Серед основних таких процедур видалення твердого та м'якого зубного нальоту і зміцнення емалі. Корисні і самі профілактичні огляди один раз в 4-6 місяців, за рахунок чого захворювання виявляються на ранній стадії і оперативно усуваються.

Як бачите, фронт робіт вражає і все це виконує один універсальний фахівець. На відміну від звичайних терапевтів, які ставлять діагноз і призначають лікування, стоматолога доводиться проводити це лікування самостійно.

Особливості роботи з дітьми

Діти це особливі пацієнти для будь-якого лікаря, а для стоматолога втричі, адже якщо лікувати зуби бояться багато дорослих, то працювати з дитиною ще складніше. Діє і той фактор, що дорослий пацієнт буде намагатися правильно стежити за гігієною порожнини рота і регулярно ходити на профілактичний прийом, а ось діти часто роблять все навпаки.

Стоматолог терапевт дети

Стоматологи відзначають, що зараз все складніше працювати з маленькими пацієнтами. З кожним роком вони фіксують все більшу кількість захворювань, тому що погіршення умов життя (екологія, харчування) в першу чергу відбиваються на стані зубів. Ці проблеми частково компенсують відповідальні батьки, які намагаються привчати дітей до правильної гігієни порожнини рота і приводять їх на профілактичні огляди.

Ще однією складністю в роботі дитячого стоматолога ортопеда можна назвати швидко мінливу картину захворювання. У дитини зуби постійно змінюються, тому проводячи будь-яке лікування, варто продумувати свої дії, наперед з урахуванням зміни зубів, формування прикусу і інших процесів, що протікають в порожнині рота.

А ось що помітно покращився, так це загальний рівень психологічної підготовки фахівців. Наша клініка, і інші провідні стоматології столиці, приділяють увагу навчанню своїх кадрів роботі з дітьми. Кожен, хто працює з маленькими пацієнтами тепер в якійсь мірі дитячий психолог. Це дуже важливо, тому що якість лікування багато в чому залежить від того як поводиться дитина і наскільки серйозно він ставиться до здоров'я своїх зубів. І якщо лікар знає, як налагодити контакт зі своїм пацієнтом, то і ефективність його роботи помітно зростає.

1 5 5
Що таке терапевтична стоматологія
Що таке терапевтична стоматологія400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2019-03-14https://plombir-dental.com.ua/shcho-take-terapevtichna-stomatologiya
Оценка: 
Средняя: 5 (1 оценка)

Читайте также

Оцените европейское качество и стиль,
не выезжая за пределы Киева

Наше отличие – оказание профессиональной медицинской помощи в атмосфере психологического комфорта клиентов. Высокая квалификация персонала, современное оборудование, индивидуальный подход и европейский сервис. Особое внимание нашим маленьким пациентам.

г. Киев

ул. Богдана Гаврилишина, 13/1

Рядом с метро Политехнический институт

На пересечении проспекта Победы

Это интересно

 • 5 Важнейших причин, почему нужно регулярно посещать стоматолога

  5 Важнейших причин, почему нужно регулярно посещать стоматолога

  Каждый стоматолог в Киеве и области определенно точно скажет о важности и нужности регулярного проведения осмотров и чистки зубов. Как правило, визиты к стоматологу нужно осуществлять каждые шесть /...

 • Чем отличаются классическая и базальная имплантации

  Чем отличаются классическая и базальная имплантации

  Сегодня с помощью имплантации можно восстановить любой утраченный зуб, и он будет служить вам верой и правдой десятки лет. Так, например, для классической технологии срок службы одного импланта...

 • Как можно восстановить зуб

  Как можно восстановить зуб

  Наши зубы очень прочны от природы, но это не гарантируем им того, что они не могут быть утрачены в результате болезни или травмы. Поэтому современная стоматология занимается не только вопросами...

 • Как курение вредит вашим зубам

  Как курение вредит вашим зубам

  Сейчас каждый знает, что курить это вредно, но знать и поступать правильно – это совершенно разные вещи. Украина находится в лидерах среди европейских стран, где наибольший процент курящих. И если...