Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Ротової сепсис: ознаки захворювання і методи лікування

03.01.2019

Природа людського організму влаштована таким чином, що не завжди можна наочно встановити причину того чи іншого захворювання. Однією з таких небезпечних хвороб є сепсис або ж зараження крові. Хвороботворні бактерії розносяться по організму і вражають вибіркові тканини. Сам же осередок захворювання може перебувати в абсолютно іншому місці, в тому числі і в порожнині рота.

Головний метод боротьби з даним захворюванням - своєчасне виявлення і усунення вогнищ можливого запалення. У цій статті ми поговоримо про те, що собою являє ротової сепсис, як він розвивається, хто знаходиться в зоні ризику і якими методами його лікують в сучасній стоматології.

Опис захворювання

Незалежно від того де утворився сепсис, а він буває не тільки ротовим, але ще і вушних, шкірним, хірургічним, гінекологічним і криптогенним. Причиною його виникнення є стафілококи і стрептококи, також це можуть бути кишкова паличка, пневмококи і ряд інших хвороботворних бактерій. Розвивається він завжди в результаті якогось запального процесу, причиною якого є захворювання, травма або ускладнення після хірургічної операції. Запальні процеси призводять до утворення в осередку інфекції хвороботворної мікрофлори, яка потім через кров розноситься по всьому організму, вражаючи окремі тканини і органи. Те як проявитися сепсис залежить від особливостей організму пацієнта і виду бактерії, яка стала причиною сепсису.

Симптомы ротового сепсиса

Що стосується ротової порожнини, то тут сепсис може розвиватися за кількома сценаріями:

 1. Поразка зубів карієсом. Усередині каріозної порожнини створюються всі умови, які можуть стати вогнищем освіти інфекції. Якщо захворювання торкнеться пульпу (кровоносні канали), то бактерії почнуть переноситися по всьому організму. Зазвичай при початку запалення пульпи виникають серйозні больові відчуття, і пацієнти відразу звертаються за медичною допомогою, але можливо і тривалий розвиток захворювання без явних симптомів в хронічній формі. Часто супроводжується утворення кісти.
 2. Поразка тканин пародонта. При запущеній стадії коріння зуба починають гнити, там з'являється інфекція, яка через кровоносні канали ясна спочатку поширюється по всій ротовій порожнині, а потім переходить на інші частини тіла.
 3. Унаслідок неправильного лікування. Лікування каналів зуба, видалення зубів, видалення кісти та інші дії стоматолога, пов'язані з прямим втручанням в тканини можуть стати причиною розвитку нагноєння і виникнення вогнищ сепсису. До таких наслідків призводять лікарські помилки, коли в тканинах ротової порожнини забувають чужорідне тіло, в повному обсязі вичищають інфекцію та ін.

Вище наведені основні причини даного захворювання, але фактично будь-яке вогнище інфекції при збігу ряду обставин може призвести до зараження крові.

Хто в зоні ризику

Відомо, що у нас в організмі постійно відбуваються невеликі запальні процеси, з якими успішно справляється імунна система. Тому наявність інфекції не завжди переходить в зараження крові, потрібно ще й виконання додаткових факторів. Головний з них це знижений імунітет, коли наш організм не здатний самостійно ефективно очищати кров.

У зоні ризику виникнення ротового сепсису знаходяться люди після операції, травми або важкого тривалого лікування, тобто все, у кого тимчасово ослаблений імунітет. Дане захворювання часто протікає непоміченим в хронічній формі, тому, як тільки імунітет дає слабину, хвороботворні бактерії отримують шанс на поширення по організму. У зв'язку з цим в стоматології не проводять складних операцій, поки не усунуть пародонтоз, карієс та інші можливі осередки освіти інфекції.

Також під загрозою виникнення сепсису знаходяться люди з хронічними захворюваннями, такими як цукровий діабет, рахіт та інші. Їм рекомендується регулярно проходить обстеження у стоматолога, досить одного візиту в півроку, щоб своєчасно виявляти і лікувати карієс, і інші захворювання порожнини рота.

Симптоми і Лікування

Лечение ротового сепсиса

Нагадаємо, що ротової сепсис зазвичай протікає в хронічній формі і діагностувати його можна тільки за допомогою лікарів після здачі ряду аналізів. Але є непрямі ознаки, за якими ви можете запідозрити наявність у себе цього захворювання:

 • Постійна втома. Не варто списувати ці симптоми на високу перестомлюваності, дайте собі відпочити і якщо втома не пройшла, можливо, варто здатися до лікаря.
 • Порушення сну. Безсоння ще може супроводжуватися неспокійним станом.
 • Часті головні болі. Вони бувають у багатьох людей, але завжди мають причину і важливо її знати.
 • Болі в області серця. Особливо якщо вони ні чим не викликані, наприклад ви просто сидите і тут відчули укол.
 • Підвищення температури тіла. Це індикатор того що ваш організм бореться з якоюсь хворобою.

Всі ці симптоми можуть спостерігатися в повсякденному житті і у абсолютно здорових людей, але якщо ви помітили кілька з них і вони часто повторюються, рекомендується пройти медичне обстеження.

При своєчасному виявленні ротової сепсис не становить серйозної небезпеки, для його лікування слід виявити осередок інфекції і пройти курс лікування від запального захворювання. Якщо розібрати цей процес на прикладі лікування карієсу. Те лікар зробить рентгенівське дослідження для визначення ступеня ураження зуба. Потім вичистити каріозну порожнину, в разі потреби видалить канали, і запломбирует зуб. Може знадобитися кілька терапевтичних процедур для видалення інфекції. Якщо випадок запущений, то може утворитися кіста, яку деколи доводиться видаляти разом з зубом.

Причиною ротового сепсису може бути не тільки карієс, але сучасна стоматологія дозволяє виявити і усунути будь-яке вогнище інфекції. Складність, а значить і вартість, лікування безпосередньо залежить від занедбаності запального процесу.

Ротової сепсис: ознаки захворювання і методи лікування
Ротової сепсис: ознаки захворювання і методи лікування400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2019-01-03https://plombir-dental.com.ua/rotovoyi-sepsys-oznaky-zahvoryuvannya-i-metody-likuvannya
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги