Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Правда про користь і шкоду жувальної гумки

04.09.2019

Багато людей всерйоз замислюються над питанням, чи може бути жуйка корисною? Розглянемо думку досвідченого стоматолога, щоб визначитися, наскільки корисною може бути жувальна гумка.

Спори про застосування жувальної гумки не вщухають вже багато років. За твердженням одних, жуйка надзвичайно корисна, інші ж позитивний вплив гумки заперечують. З цієї причини публікація стоматолога Юлії Селютіної в мережі Instaram стала нашумілої - їй вдалося розвіяти міфи про жувальну гумку.

У чому користь жуйки?

На думку стоматолога, жувальна гумка є відмінним засобом гігієни, коли немає можливості повноцінно почистити зуби. Адже перебуваючи далеко від будинку, людина не може використовувати традиційну зубну щітку або нитку. Жуйка в таких випадках використовується для вирішення ряду проблем:

 • Видалення залишків їжі з ротової порожнини;
 • Нормалізація кислотно-лужного балансу;
 • Освіження дихання.

При цьому людині досить пожувати гумку всього 10 - 15 хвилин.

Яку жувальну гумку краще купувати?

Для оптимального впливу на порожнину рота і зуби варто купувати жуйку, яка містить цукор. Стоматолог акцентує на тому, що цукор здатний залишатися в роті, живлячи при цьому бактерії та дозволяючи їм розмножуватися. Сучасна жувальна гумка, корисна в усіх випадках, містить ксиліт (замінник цукру). Ксиліт перешкоджає розмноженню бактерій і, таким чином, запобігає карієсу.

Зміст в сучасних жуйки фосфату кальцію (E341iii) сприяє збільшенню складу кальцію в слинних виділених. Це призводить до ремінералізації (простими словами - зміцнює зубну емаль).

Жуйка, до якої варто ставитися обережно

Такий жувальною гумкою вважають продукт, який має «ефект відбілювання». За словами стоматолога, така жуйка стає причиною «стирання» емалі зубів. Тому «відбілюючі» жуйки краще не купувати - альтернативою їм служать безліч менш агресивних пропозицій від різних виробників.

Вплив жувальної гумки на пломби

Те, що від жуйки можуть випадати пломби, є популярним міфом. В реальності ж якісно поставлена ​​пломба ідеально тримається навіть при інтенсивному жуванні гумки. Тому сміливо купуйте гумку і не бійтеся, що до стоматолога доведеться навідуватися частіше.

Протипоказання

 • Жувати гумку не варто людям, у яких нездоровий скронево-нижньощелепний суглоб, оскільки патологія може посилитися;
 • Не можна давати жуйку дітям, які не досягли 5 років - вони не завжди розуміють, що гумку можна ковтати;
 • Не купуйте гумку з добавкою Е-131 (барвником «Синій патентований V) - ця складова у багатьох випадках викликає розлади шлунково-кишкового тракту, провокує астматичні напади, ускладнення кропив'янки. Ця добавка є неприйнятною для страждають на алергію на аспірин.

І останнє, на чому варто акцентувати - це небажаність жуйки для дітей на голодний шлунок і неприйнятність гумки для страждаючих на гастрит, виразку. При періодичних болях в животі виразно не можна жувати жуйку. Вживати гумку більше 1 упаковки в день також небажано - в такому випадку вона зможе подіяти, як проносне.

Правда про користь і шкоду жувальної гумки
Правда про користь і шкоду жувальної гумки400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2019-09-04https://plombir-dental.com.ua/pravda-pro-koryst-i-shkodu-zhuvalnoyi-gumky
Оцінка: 
Голоси відсутні

Читайте також

 • Перікоронаріт

  Перікоронаріт

  02.06.20

  При утрудненому прорізуванні зубів спостерігається розвиток захворювання перикоронарита....

 • Периостит

  Периостит

  02.06.20

  Запальний процес в окісті називається періостит, а самі пацієнти часто використовують не...

 • Сіалоаденіт

  Сіалоаденіт

  02.06.20

  Термін сіалоаденіт об'єднує всі види запалення слинних залоз, яких є три пари (основні...

 • Вивих зуба

  Вивих зуба

  02.06.20

  Зуби надійно утримуються на своєму місці за рахунок тканин пародонта, що дозволяє йому...

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги