Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Пломбування молочних зубів (кольорові пломби)

Якщо Ваша дитина відмовляється лікувати зуби через острах стоматолога або самого процесу, то не варто йти у нього на поводу і намагатися ігнорувати карієс молочних зубів. Він нікуди не зникне сам по собі, і при подальшому розвитку захворювання може призвести до повної втрати зуба, що буде супроводжуватися гострим запаленням на корені і в яснах. Передчасне видалення молочних зубів у свою чергу є однією з основних причин виникнення аномалій розташування постійних зубів, тобто порушення прикусу.

В умовах нашої сучасної стоматологічної клініки «Пломбір» ми готові провести швидке і безболісне лікування вашої дитини, щоб для нього весь процес був цікавим і більше нагадував гру. Якраз для таких випадків і розроблена технологія установки лікувальних кольорових пломб - це швидко, не страшно і навіть цікаво.

Пломбування молочних зубів (кольорові пломби)
Пломбування молочних зубів (кольорові пломби)400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2020-05-27https://plombir-dental.com.ua/plombuvannya-kolorovymy-plombamy

Кольорові пломби лікування карієсу у дітей

Що таке кольорова пломба

Чому для лікування карієсу у дітей застосовують кольорові пломби? Вся справа в тому, що для нормального прийому у стоматолога дитини треба чимось зацікавити, тому і були розроблені спеціальні склади для пломбування, які можна забарвити в будь-який колір. Вашій дитині запропонують самостійно вибрати колір пломби, а якщо уражених зубів більше одного (що є дуже частим явищем), то на кожен зубок можна поставити пломбу різного кольору, склавши своєрідну картину.

Такі пломби виготовлені з двох компонентів.

  1. Фотополімер. Даний матеріал аналогічний тому, який використовують в звичайних постійних пломби, він надає їй не тільки потрібний колір, але і забезпечує міцність. Відмінність лише в тому, що для дитини можна приготувати склад червоного, жовтого, зеленого і будь-якого іншого кольору за його особистим замовленням.
  2. Стеклоіномер. Активна речовина, яка надає профілактичну дію на зуб. Через нього відбувається насичення зубної емалі фтором для запобігання повторного ураження карієсом.

Таке лікування застосовується для жувальних зубів, які з одного боку найбільш схильні до утворення карієсу, а з іншої не видно зовні. Те, яку «веселку» захоче зробити у себе в роті дитина, буде знати тільки він, батьки і лікуючий лікар. А то, що пломба має характерний колір, стимулює дітей правильно чистити зуби, визначаючи ефективність догляду за порожниною рота по збереженню кольору пломби.

Особливості лікувальних пломб

Застосування кольорових пломб для лікування дитячого карієсу молочних зубів обумовлено наступними факторами:

  • Профілактичний ефект. У складі пломби є іони фтору, які поступово передаються емалі зуба, зміцнюючи її. Процес відбувається без додаткового зовнішнього впливу і триває дуже тривалий час. Крім того, під час чищення зубів така пломба акумулює корисні мікроелементи з пасти і потім передає їх емалі.
  • Дає додатковий захист. Запломбований зуб має форму відмінну від природного, в ньому немає западин, в яких зазвичай збираються хвороботворні бактерії, тому що при звичайній чищенні дитина фізично не може досить обробити зуби в цих місцях. Даний ефект схожий на той, що отримують при проведенні профілактики виникнення карієсу методом герметизації фісур.
  • Тривале застосування. Такі пломби надійно закріплені на зубі і мають високу міцність, їх дуже рідко доводиться оновлювати до природної зміни молочного зуба.
  • Спеціальний матеріал. Склад пломби розроблявся, враховуючи специфіку тимчасових зубів, він абсолютно не заважає процесу його природного випадання при прорізуванні постійного зуба.

До явних переваг такого лікування варто віднести той факт, що на лікування одного зуба від початку чистки і до застигання пломби потрібно близько 10 хвилин. Дитина не встигає відчути стомлення і веде себе добре під час прийому.

Як проходить пломбування

Якщо розглядати процес лікування карієсу молочних зубів за допомогою кольорових пломб, то спочатку виконується підготовча робота, особливо якщо це перший прийом для маленького пацієнта. Важливо ж не тільки вилікувати зуб, але і показати що це абсолютно не страшно, щоб в подальшому діти не боялися відвідування стоматологів.

Якщо дитина вже був на профілактичних оглядах, то він знайомий з лікарем і можна переходити до огляду зубів. До речі такі огляди, суміщені з дитячої чищенням зубів від нальоту, рекомендовані кожні 4-6 місяців, і тоді лікування вашій дитині не буде потрібно. Для дітей, які опинилися в кабінеті лікаря в перший раз, спочатку проводиться психологічна акліматизація, для чого використовують різні прийоми. Наприклад, першим в крісло стоматолога сідає мама або тато, які своїм особистим прикладом демонструються безпеку лікування, звичайно, їм нічого не пломбують, а роблять тільки огляд.

Коли пацієнт готовий, можна виконати чистку каріозної порожнини, якщо вона маленька, то досить нанести спеціальний медичний склад. Тобто, на початковій стадії захворювання лікування можна проводити без свердління. Потім на зуб встановлюється кольорова пломба, яка представляє собою пасту, тому її нанесення виконується дуже швидко в один прийом. На цьому лікування закінчено, і дитині пропонують помилуватися своєю кольоровою пломбою.

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги