Стоматология КиевСтоматологическая клиника Plombir Dental

Пластика вуздечок, губи і язику

У ротовій порожнині людини знаходиться три основні вуздечки, для кожної губи і для язику, вони представляють собою тонкі складочки слизової оболонки. Головна функція вуздечки - фіксація губи або язику в правильному положенні. Патології вуздечки призводять до різних порушенням, які прогресують у міру дорослішання. Тому такі операції рекомендується проводити ще в дитячому віці, коли проблему вже можна виявити, але вона ще не заподіяла істотної шкоди.

У стоматологічній клініці Plombir Dental в Києві досвідчені хірурги-стоматологи виконають операцію по корекції вуздечки протягом декількох хвилин. Застосування сучасного обладнання дозволяє проводити такі операції швидко і безболісно. Професійне оперативне втручання гарантує повне вилікування.

Пластика вуздечок, губи і язику
Пластика вуздечок, губи і язику400600
Стоматология Киевг. Киев+38 (044) 236-02-31
Стоматология Киев150250
2019-11-11https://plombir-dental.com.ua/plastyka-vuzdechok-guby-i-yazyku

Пластика вуздечки губи і язику

Як діагностувати неправильний розвиток вуздечки

Про необхідність провести пластику вуздечок губи і язику рішення повинні приймати професійні лікарі, це логопеди і стоматологи. Але і батьки можуть помітити певні проблеми в розвитку своєї дитини, які з великою ймовірністю вказують на неправильну форму вуздечки губи або язику. Зверніть увагу на наступні моменти:

  • У грудному віці дитина вередує під час годування і не наїдається, можливо, вона просто не може нормально захопити груди через неправильні вуздечки.
  • Передні зуби розташовані на відстані один від одного, таку міжзубних щілину називають діастемою. Найчастіше цей дефект проявляється в результаті занадто товстої і неправильно розташованої вуздечки верхньої або нижньої губи.
  • Дитина довго не може почати нормально говорити або сильно шепелявить. Проблеми з вуздечками, особливо язику, сильно позначаються на вимові.

Ми рекомендуємо не чекати появи симптомів, що вказують на неправильну форму вуздечки порожнини рота, а завчасно записати Вашу дитину на профілактичний огляд. Досвідчений лікар-стоматолог проведе обстеження і скаже вам, чи є відхилення від норми і чи потрібно оперативне втручання для їх усунення.

Чим небезпечна неправильна вуздечка

Занадто коротка, широка або неправильно закріплена вуздечка може призвести до виникнення таких захворювань:

  1. Порушення годування у немовлят, вони будуть повільніше набирати вагу, що призведе до загальної затримки розвитку.
  2. Неправильна вимова букв, дитина може шепелявити або гаркавити.
  3. Розвиток неправильного прикусу, тому що на зуби буде надаватися підвищене навантаження, і вони почнуть поступово зрушуватися зі свого нормального положення.
  4. Поява міжзубної щілини (діастеми) між передніми зубами, це порушує красу посмішки і при запущеній формі захворювання може привести до серйозних відхилень в нормальній роботі жувальної-мовного апарату.
  5. Оголення коренів зубів (утворення кишені ясна), коли вуздечка відтягує ясна від зуба. Це призводить до порушення стійкості зуба і створює сприятливі умови для запальних процесів в тканинах пародонта.

Крім цього пластика вуздечки губи і язику може знадобитися при лікуванні інших захворювань порожнини рота, наприклад при корекції прикусу знімними вестибулярними пластинками.

Коли рекомендовано проводити операцію

Якщо спостерігається незначне відхилення мови, то від операції на вуздечці іноді можна відмовитися, виправивши даний дефект виконанням спеціальних вправ.Але такі випадки - виняток із правил, тому що єдиним надійним способом усунення аномалії вуздечки є оперативне втручання.

Лікарі виділяють два періоду, коли рекомендовано проводити пластику вуздечки губ і язика. По-перше, в самому маленькому віці, близько 3-6 місяців, якщо дитина не може нормально харчуватися молоком матері. У цьому віці нервові закінчення і кровоносні судини ще не зовсім розвинені, тому можна провести операцію без наркозу, діти переносять її дуже легко.

По-друге, подібні операції рекомендується проводити в 6-9 років, коли вже прорізалися постійні передні зуби. Це дає стоматолога можливість оцінити необхідність проведення операції, спрогнозувавши подальший розвиток зубів.Після операції зубні ряди продовжать формуватися, і наявні відхилення можуть бути виправлені самостійно, без додаткового лікування ортодонтичними методами. Але якщо без брекетів або інших спосіб корекції прикусу не обійтися, то все одно цей час оптимальне, тому що даний вік сприятливий для усунення дефектів аномального розташування зубів.

Варто відзначити, що зробити операцію по виправленню форми вуздечки можна в більш ранньому або навпаки підлітковому віці, часом їх призначають навіть у дорослих. Пізня пластика вуздечки пов'язана з тим, що дитина не була на профілактичних оглядах, а побічні ефекти проявилися вже в підлітковому віці. В такому випадку складність хірургічного втручання практично не зростає, але потрібно більш тривалий додаткове лікування.

Оцініть європейську якість і стиль,
не виїжджаючи за межі Києва

Наша відмінність - надання професійної медичної допомоги в атмосфері психологічного комфорту клієнтів. Висока кваліфікація персоналу, сучасне обладнання, індивідуальний підхід і європейський сервіс. Особливу увагу нашим маленьким пацієнтам.

м. Київ

вул. Богдана Гаврилішина, 13/1

Поруч з метро Політехнічний інститут

На перетині проспекту Перемоги